Про це кореспондентам Суспільного розповіла фахівчиня з комунікації Продовольчої та сільськогосподарської організації (FAO) ООН Ольга Тістечок.
За її словами, роздача рукавів триватиме протягом тижня. Станом на 22 листопада надійшло понад 600 заявок фермерів на отримання рукавів. З них було відібрано 432 фермери та вони отримають більше ніж 1900 таких тимчасових сховищ для зерна.
"Розрахунок такий: фермер отримує на кожні 50 гектарів своєї землі один рукав. Тобто у когось його може бути два-три, або навіть 10, умовно кажучи. Ці рукави вони допоможуть безпечно зберігати врожай, не під відкритим небом, тим самим забезпечити якісне збереження", — пояснила жінка.
Фахівчиня з комунікації Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Ольга Тістечок. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Світлана Коваль має фермерське господарство у селі Мар’янівка. Для двох господарств, власного та брата, жінка отримала шість зернових рукавів.
"Маю проблеми в зберіганні, збуті зерна, бо немає водіїв, які б перевозили. А тут побачила, що можна отримати зернові рукави для зберігання і вирішила заповнити заявку", — сказала вона.
Партії рукавів для зберігання зерна. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Юнусов говорить, через російські обстріли в Херсонській області наразі не працює жоден елеватор, тому зернові рукави є важливими для херсонських фермерів.
"Оскільки у нас регіон специфічний, який наближений до бойових дій, у нас багато складів для зберігання зерна постраждали. І зараз з цим дуже велика проблема. Тому і єдиним виходом і зараз дуже ефективним це саме модульні зерносховища та тимчасове зберігання коштом зернових рукавів", — пояснює Юнусов.
Директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Юнусов. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Олексій приїхав із села Високе Херсонської області та отримав п'ять рукавів — для себе та матері. Перед самим збиранням зерна з полів його склад зруйнувала російська ракета.
"Врожай якось зберігати потрібно, тому я дуже вдячний, що нам дали змогу отримати ці зернові рукави".Проєкт реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України за фінансової підтримки урядів Канади та Японії.