Механізм тимчасового захисту ввели в ЄС 4 березня 2022 року після вторгнення росії. Він дає українцям однакові права у всіх країнах ЄС, пише Інформатор. До таких прав належать:
- право на проживання;
- доступ до ринку праці та житла;
- медична допомога;
- соціальна підтримка;
- освіта для дітей.
Українці за кордоном
Від початку війни багато українців виїхали за кордон у пошуках безпеки, але їх кількість поступово зменшується. У лютому 2024 року за кордоном було 4,23 млн наших громадян, а до кінця березня ця цифра знизилася до 4,21 млн — майже 23 тисячі людей відмовилися від статусу тимчасового захисту.Найбільше зменшення помітно в Чехії, Швеції та Австрії. Натомість Німеччина залишається лідером серед країн, куди українці їдуть найчастіше, завдяки високому рівню соціальної підтримки.
Соціальна підтримка та умови в Німеччині
Українці в Німеччині можуть розраховувати на стабільну допомогу – фінансову та соціальну. Високий рівень підтримки також пропонують Швеція, Латвія, Литва, Румунія, Португалія та Данія. Ці країни активно сприяють інтеграції біженців у свої громади.Продовження дії тимчасового захисту гарантує українцям безпеку та допомагає легше адаптуватися за кордоном.
Знай