Сітка мовлення без рококо і бароко
Сітка мовлення телекомпанії стабільна, команда каналу не схильна до експериментів. Основні зміни до програмування вносяться переважно з огляду на екстрені події у країні, заяви, дні жалоби тощо. Серед останніх змін – доданий випуск новин о 16:00, перенесення дитячих програм з ранкового у денний блок та запуск низки проектів, пов’язаних з анексією Криму та АТО.
«Нам іноді хотілось би запропонувати щось з пишних стилів рококо і бароко, але перемагає конструктивізм. Це стосується і самих програм, бо їхній бюджет не дозволяє розкошувати. До того ж, глядачеві набагато зручніше користуватися сіткою мовлення, до якої він звик», – образно характеризує власну сітку мовлення директор виконавчий «Скіфії» Валерій Долина.
Сітка навіть надміру консервативна. Переважна аудиторія каналу, за словами пана Долини, - люди у віці старше 40 років. Своїх глядачів канал досліджує за допомогою зворотного зв’язку, дзвінків під час прямих ефірів та власних опитувань. Так само, як і інші обласні телекомпанії, «Скіфія» має проблему з залученням молоді, яка переважно не дивиться телевізор. На неї спрямована робота у соціальних мережах, насамперед, у Фейсбуці та ВКонтакте.
Ранок з 20-річним стажем. Ключовим проектом ранкового блоку є «Ранок на "Скіфії”» (7:00-9:30). Проект в ефірі вже 20 років. Програма триває 2 години, виходить у прямому ефірі. У ній разом з «легкими» та позитивними, звичними для ранку блоками (кулінарна рубрика «ЇжачОк», майстер-класи, музика тощо) з’являються актуальні соціальні теми (тарифи, відключення світла у мікрорайоні, зростання вартості проїзду, закриття шкіл тощо).
У проекті також виходять телемости з іншими регіонами.
Після ранкового проекту в ефір виходять лінійки різножанрових програм та документальні фільми.
Денний блок в основному формують програми з інших областей, проекти НСТУ та повтори власних проектів. Деякі з них, на думку Валерія Долини, популярніші за праймові. Він це пояснює потужною конкуренцією у прайм-таймі.
З-поміж проектів денного блоку пан Долина вирізняє соціальну програму «Подаруй світло», яка створена для того, щоб привернути увагу суспільства до дітей-сиріт. За його словами, творча група проекту не лише розповідає історії благодійників та показує добрі справи земляків, а й сама започаткувала благодійну акцію «Не залишайся осторонь» і допомагає дітям та їх родинам, які потрапили в складні життєві обставини.
«Завдяки проекту "Подаруй світло” матеріальну допомогу отримали понад 100 родин, а понад 200 дітей знайшли нові сім’ї та повернулись до біологічних батьків. Проект помітили Всеукраїнські та міжнародні організації: Альянс "Україна без сиріт”, Міжнародна місія "Агапе”», – зазначає Валерій Долина.
Зараз тематика ток-шоу розширилась, і у проекті йтиметься про насилля в сім’ї, ранню вагітність, соціальне сирітство, наркоманію, безпеку в соціальних мережах.
Завершують денний блок дитячі програми з 15:00 по 16:00 («Чудесний канал», «Кіндерклаб», «Казки 200»).
Кістяк вечірнього блоку складають «Таврійські новини» (19:00), прямоефірна програма «Вечірня студія» (19:30) і короткі (10-26 хв.) проекти власного виробництва соціальної та культурної тематики («Мистецькі діалоги», «Там, де ти живеш» тощо).
«Нерв місцевого життя повинен пульсувати і в програмах прайму», – наголошує пан Долина.
Близькість кордону з окупованими територіями вплинула й на інший контент каналу. Так з’явились проекти патріотичної тематики «Україна понад усе», «Патріот», «Герої не вмирають».
Серед інших вирізняється проект «Анексовані долі», присвячений проблемі утисків кримських татар. Це проект особистісних історій корінного населення Криму, їхніх традицій та доль. А проект «Південний форпост» розкриває проблеми учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, діяльність громадських організацій, забезпечення оборони регіону.
Інформаційне мовлення
Телекомпанія працює над розширенням інформаційного блоку. Після входження у систему суспільного мовлення випуски новин доповнились ще одним блоком. Зараз таких випусків три: 16:00, 19:00 та 21:30. У кожному з них виходить близько 10 сюжетів.
«Додалось роботи інформаційній службі, адже тепер цікавими новинами треба ділитись з усією Україною, зокрема, по суспільному news. Значить, і вимогливості до себе більше», - розказує очільник каналу. За його словами, після завершення усіх реформаторських процесів у самій НСТУ очікується ще більш інтенсивна робота в інформаційному просторі, розкручування спільних проектів і залучення чи ефективніше використання нових комунікативних засобів.
Однак потужного ребредингу каналу та його інформаційної служби, як у Сумській філії, на «Скіфії» ще не було.
Втім канал шукає нові підходи та рубрики для інформаційних блоків. Зокрема, звертають увагу на громадянську журналістику і створили проект «Європа починається з тебе». Це рубрика з відео, яке знімають херсонці. Чистота міста, культура поведінки, збереження історичної спадщини – основне коло тем, що порушуються в рубриці.
Основним викликом для інформаційної служби каналу, безумовно, є близькість кордону з окупованими територіями. Саме тому керівництво каналу сподівається, що керівництво НСТУ пристане на пропозицію організувати у Генічеському районі на межі з окупованим Кримом корпункт.
«Новини з кордону повинні бути оперативними. Причому дві штатні одиниці можна позичити безпосередньо у філії без додаткових затрат. Багато уваги зараз приділяємо і сюжетам для суспільного news: співробітництво всередині нашої системи є дуже важливим для її розвитку», – вважає Валерій Долина.
Потужна інформаційна служба на кордоні з анексованими територіями є безумовним пріоритетом для регіону. І можливо, саме вона має змінити нинішню усталену сітку мовлення.