Сьгодні, 17 березня, відбувається робоча поїздка Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша, голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка та голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва до Генічеського району.
Інформаційний простір на Херсонщині відновлюється саме в контексті українського мовлення, адже через анексію Криму та втрату однієї з основних телерадіовеж, область постала перед проблемою захоплення частот російським агресором та інформаційної атаки в південних районах Херсонської області. Вкрадені російським окупантом частоти мають бути повернені й працювати для українців, а не проти нас.
З метою вирішення зазначеної проблеми протягом 2016 року було реалізовано перший етап Стратегії щодо розвитку теле- та радіокомунікацій Херсонської області і забезпечення інформаційної безпеки. В результаті чого забезпечено відновлення радіосигналу національного мовника на території прилеглих до тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим районів: Генічеського, Новотроїцького, частини Чаплинського та Каланчацького.
На сьогодні ці райони отримують радіосигнал національного мовника на 4-х частотах: ЦНТКУ (Центральна дирекція «Українське радіо») – 100,7 МГц, ТОВ «ТК «Атлант-СВ», м. Київ – 101,4 МГц, ГО «Радіо кримських громад» («Радіо Крим.Реалії») – 105,9 МГц та місцева херсонська ТРО «Софія» – 107,8 МГц.
Сигнал транслюється з новозбудованої вежі в селі Чонгар Генічеського району, завершення побудови якої відбулося в лютому 2017 року.
Реалізація першого етапу Стратегії із впровадження та відновлення українського мовника дасть можливість слухати національне та регіональне радіо понад 150 тисячам мешканцям Херсонщини, які проживають на території Каланчацького, Чаплинського, Новотроїцького, Генічеського районів. Крім того, радіомовленням будуть охоплені понад 550 тисяч мешканців Кримського півострова.
Наступний етап розвитку інформаційного простору – цифрове радіомовлення, про що поінформував голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв під час засідання колегії ОДА 16 лютого 2017 року:
Впровадження цифрового сигналу там, де його зовсім немає, а також пошук можливості посилити передавачі, де сигнал недостатній, - завдання, яке вирішується наразі за допомогою Нацради України з питань телебачення та радіомовлення, а також Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення та ТОВ «Зеонбуд». Адже передавачі, які має встановити Зеонбуд в Скадовську та Лазурному будуть здійснювати мовлення і з 11 веж РРТ в тому числі. Тобто найближчим часом в цих районах Зеонбуд має встановити нові передавачі.
При цьому розбудова інфраструктури в області для впровадження нових частот українського радіомовлення не обмежиться лише однією вежею. Вже розпочалася робота щодо пошуку можливостей будівництва в 2017 році телерадіокомунікаційної вежі в Каланчацькому районі.
Під час заходу голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв урочисто вручив директору ООО «Телемережі України» Петру Семерею, який виступив основним забудовником телерадіовежі у Чонгарі, Декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності.
А також відбудеться вручення ліцензій Головою Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Юрієм Артеменком на право мовлення з цієї вежі представникам двох радіомовників: ГО «Радіо кримських громад» - журналіст «Радіо Крим.Реалії» та ТРО «Софія» - радіоведучому «Херсон FM» Сергію Кузнєцову.
Колективам ТРО «Софія», першого кримськотатарського радіо «Мейдан», директору ТОВ «Телемережі України» Петру Семерею та голові Генічеської райдержадміністрації Олександру Воробйову вручили грамоти за співпрацю та особистий вклад у розвиток українського теле- та радіомовлення.