У четвер, 5 травня, о 10.00 в Херсоні відбудеться круглий стіл на тему: «Забезпечення сталості послуг для уразливих груп» щодо перспектив подальшого впровадження замісної підтримувальної терапії в області.
Організатори заходу – Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст» та департамент охорони здоров'я обласної державної адміністрації.
Відбудеться обговорення стану запровадження в області замісної підтримувальної терапії для хворих на опіоїдну залежність, доступу до терапії в умовах зменшення фінансування Глобальним Фондом та досвід рецептурної форми видачі препаратів замісної підтримувальної терапії.
До участі запрошені фахівці лікувально-профілактичних закладів області, заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, головний нарколог департаменту – головний лікар обласного наркологічного диспансеру, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, представники ХОБФ «Мангуст», голови/секретарі районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД, головні лікарі районних лікарень.
Україна демонструє загрозливий темп розвитку епідемії ВІЛ/СНІД та залишається одним з найбільш уражених ВІЛ-інфекцією регіонів світу. На початок 2015 року тут мешкало більше 223 тисячі людей з ВІЛ. Кожна друга людина з ВІЛ не знає про свій статус і залишається поза медичним спостереженням. В цій ситуації доступність медикаментів для лікування, робота дієвих програм міжнародної допомоги є критично важливими факторами.
Показник поширення ВІЛ-інфекції в Херсонській області досить високий. Станом на 01.01.2016 року на диспансерному обліку знаходиться 4021 особи, з них 803 хворих на СНІД (у т.ч. 16 дітей), торік померли від СНІДу 35 осіб. Показник виявлення ВІЛ-інфекції торік склав 1,03% серед загального населення та 3,2% серед уразливих до ВІЛ груп: споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН), жінки комерційного сексу (ЖКС), чоловіки, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ).
Херсонський обласний БФ «Мангуст» реалізує проект «Зниження рівня захворюваності ВІЛ/СНІД, гепатиту та туберкульозу, надання медичної, психологічної та соціальної підтримки СІН, ЖСБ, ЧСЧ, безхатченкам, представникам ромської національності та клієнтам замісної підтримувальної терапії – ЗПТ. Термін дії проекту – з січня 2015 року до червня 2017 року. Фінансування – за рахунок Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією через Міжнародний БФ «Альянс громадського здоров’я». З січня 2016 року розпочата реалізація проектів за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ)» та Міжнародний БФ «Альянс громадського здоров’я», який фінансуватиме профілактичні програми для уразливих до ВІЛ груп населення в Україні тільки до середини 2017 року, а тому з другої половини 2017 року життя людей з ВІЛ буде залежати тільки від закупівлі ліків за кошти обласного місцевих бюджетів, від місцевих чиновників і депутатів, від лікарів та фармацевтів. Лікування є основним і життєво важливим компонентом у боротьбі з епідемією ВІЛ.