Недомовки і неправдиву інформацію можна зустріти в електронних деклараціях обранців від майже всіх політичних партій, представлених у Каховській міськраді. Ось – докази.
Вони вважають себе ревними захисниками громади. Іноді готові навіть битися до останнього, розподіляючи кожну тисячу гривень з місцевого бюджету. Часом демонструють ніби-то принциповість у вирішенні якихось питань. Залюбки звинувачують інших політиків і чиновників у продажності і спробах ввести громадськість в оману. Але водночас самі охоче брешуть, приховують інформацію про свої доходи, недоговорюють і вішають лапшу на вуха довірливим виборцям. Такий висновок можна зробити, аналізуючи електронні декларації депутатів Каховської міської ради. І зупинити їх, вочевидь, не може загроза адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.
Після аналізу декларацій міських і селищних голів, голів районних і обласної рад та державних адміністрацій Херсонської області ми вирішили ближче ознайомитися з депутатським корпусом Каховської міської ради. Їх декларації ми розподілили на два рейтинги — ТОП-10 депутатів-дурисвітів (тобто, нечесних і нещирих у стосунках з іншими) і ТОП-7 заможних народних обранців.
Рейтинг заможних депутатів обчислювався за загальною сумою доходів народних обранців і членів їх родин та їх грошових активів, оприлюднених у відповідних деклараціях.
Хтось може вважати, що деякі допущені депутатами в деклараціях помилки є випадковими. Проте тоді виникає питання: навіщо за ініціативи самих народних обранців був створений цілий відділ з питань депутатської діяльності Каховської міської ради? Адже за його участі можна було б проводити навчання для депутатів і ті ж майстер-класи з заповнення електронних декларацій. Якщо ж нічого подібного для них не відбувається, виборці вправі запитати про доцільність існування такого відділу і витрачання на нього коштів платників податків.
ТОП-10 депутатів-дурисвітів
1 місце — депутатка від ПП "Об’єднання "Самопоміч” Оксана Радченко
На перше місце в рейтингу депутатка міськради, директорка Каховського міськрайонного центру зайнятості Оксана Радченко потрапила за задекларовану новеньку автомашину KIA CEED, придбану її чоловіком 11 березня 2016 року за 591 360 гривень.
Вартість машини сумнівів не викликає, незрозуміло лише за які, власне, кошти вона була придбана.
Ця машина була придбана тоді, коли вже почала діяти відповідальність за незаконне збагачення. Проте, згідно декларації Радченко, вартість автівки на момент купівлі значно перевищує доходи родини. У 2016 році Оксана Радченко задекларувала власних доходів на 115 388 гривень. Разом із зарплатою чоловіка (30 629 грн.) це склало 146 017 гривень.
Водночас жодних заощаджень родина Радченко, за її декларацією, не мала ані в 2016, ані в попередні два роки. Переконатися в цьому можна, переглянувши відповідні декларації – 2015 і 2014 років.
Більше того: задекларованих і там коштів явно не вистачило б родині депутатки водночас на життя і придбання дорогої машини. Також вона невірно вказала джерела доходів.
Оксана Радченко задекларувала земельну ділянку площею 641 кв. м., житловий будинок на 33,3 кв. м. і об’єкт незавершеного будівництва житлового будинку площею 173 кв. м. – усе в Каховці. Її чоловік володіє двома житловими будинками на 50,3 і 90 кв. м. (другий — у спільній власності з третьою особою) та двома земельними ділянками на 836 і 890 кв. м. Ще одну він орендує.
У Олександра Радченка, згідно декларації, є автомобіль вантажний RenaultKangoo і легковий Toyota Prius — обидві 2004 випуску.
2 місце — депутат від ПП "Блок Петра Порошенка "Солідарність” Михайло Грек
Декларація депутата міськради, начальника комунального підприємства "КВУ "Каховський водоканал”, є однією з найбільш феєричних у цьому рейтингу.
По-перше, Михайло Грек узагалі не вказав житло, в якому він мешкає. Можна, звісно, припустити, що він спить вночі просто неба десь на лавочці або в своєму робочому кабінеті. Проте в це аж ніяк не віриться.
По-друге, згідно його декларації ані він, ані його дружина у 2016 році не мали взагалі ніяких доходів — ані зарплат, ані субсидій, ані державної допомоги по безробіттю. Дозволимо собі не повірити в правдивість цих даних.
І по-третє — попри відсутність заощаджень (знову ж таки, за декларацією) і доходів, у 2016 році дружина депутата Елла Грек примудрилася за 60 000 гривень придбати автомобіль Mazda RX-8 2003 року випуску.
Цікаво, як їй це вдалося?
3 місце — депутат від Радикальної партії Олега Ляшка
Цей депутат отримав своє місце у рейтингу за відсутність будь-яких задекларованих доходів у себе та у всіх вказаних членів родини.
Водночас він має у спільній власності членів родини квартиру, за яку напевно треба сплачувати комунальні послуги. Крім того, Денис Цінський з 2004 року зареєстрований фізичним особою-підприємцем, за що теж потрібно сплачувати якісь податки. Тож достовірність вказаних даних викликає дуже великі сумніви.
4 місце — депутат від ПП "Союз лівих сил”