Про припинення обслуговування юних каховчан з 25 січня оголосила Каховська районна дитяча бібліотека. Дирекція останньої повідомила про це на своїй сторінці у Фейсбуці і попросила усіх читачів повернути раніше видані книги. Причиною такого рішення було названо відсутність фінансування і нестача коштів на утримання бібліотекарів.
Ситуація мала величезний резонанс у місті. Найбільше каховчан обурило те, що про ймовірне припинення обслуговування їхніх дітей заздалегідь не попереджали. Не згадували про це і на останніх сесіях міськради, зокрема, під час розгляду міського бюджету на 2018 рік. Натомість з’ясувалося, що питання співфінансування дитячої бібліотеки з бюджету Каховки порушувалося в листі заступника голови райдержадміністрації Ольги Вакулич, направленому до керівництва міськради ще наприкінці 2017 року.
— Обслуговування жителів міста районною установою не є питанням районної влади. Ставити його треба владі міста. Ніхто ж не питає Новокаховську міськраду, чому так сталося у Каховці? — пояснює голова РДА Валерій Салтиков. — Що стосується нашого району, то тут жодних проблем нема. Зараз у нас залишилося лише 7 сіл, тож відповідно до кількості їх населення й було виділено фінансування для бібліотеки. Оскільки більшість відвідчувачів установи є жителями Каховки, міська рада щороку виділяла кошти для їх обслуговування. Нині жодної копійки співфінансування надано не було. Хоча про необхідність цього міську раду попереджали ще з листопада. Дане питання містом навіть не розглядалося.
— Дійсно, кошти на обслуговування дітей районною бібліотекою на 2018 рік виділені не були, — коментує заступник міського голови Володимир Федченко. — Сталося так, що ані я, ані профільні відділи не знали про лист Ольги Вакулич від 15 грудня 2017 року з проханням про співфінансування цього закладу. Лист був розписаний на заступника міського голови Івана Орєхова, котрий відповідає за фінансовий сектор. Про нього знали лише він, начальник фін управління Олександр Гончаров і сам міський голова. З бюджету міста на бібліотеку просять 510 тис. грн. на зарплату і оплату енергоносіїв, з районного бюджету заклад отримує 270 тис. грн. У бібліотеці приблизно 6 тисяч читачів, з яких близько 5 тисяч є жителями міста. Дуже прикро, що керівництво району вирішило, що тут достатньо написати листа в міськраду. Якби раніше стався розголос, можливо, такої ситуації взагалі б не сталося. Але тепер перерозподіляти кошти в міському бюджеті ми можемо тільки в березні. Хоча ми докладемо всіх зусиль, аби зробити це вже на найближчій сесії міськради в лютому.
Володимир Федченко запевняє, що місто зацікавлене зберегти дитячу бібліотеку в місті і готове розглянути питання передачі цієї районної установи у власність своєї громади. Проте в доцільності цього сумнівається голова РДА Валерій Салтиков: «У нас уже є показовий приклад, коли місту передали нашу бібліотеку, розташовану в «круглому домі» по вул. Панкеєвській. Вона була у чудовому стані, але за лічені роки її перетворили просто в руїни. Тепер там нічого немає, і це «розбомблене» приміщення виставлено на продаж».
Олег БАТУРІН, Новий день