З вини депутатів своєї селищної ради не допущеними до дошкільних навчальних закладів сусідньої Каховки уже з 1 вересня можуть залишитися десятки дітей з Любимівки Каховського району. Їхніх батьків вже попередили про це, і 4 серпня вони прийшли до селищної ради висловити своє обурення. Хоча про цю ситуацію багато разів повідомляли місцевих депутатів. Писав про це не раз і ‘’Новий день’’.
— Дійсно, з 1 вересня ми припиняємо прийом дітей з Любимівки, а також Василівки і Малокаховки. Ми попереджали про це багато разів відповідні громади, пропонували варіанти вирішення ситуації, проте ніякої реакції так і не дочекалися, — констатує начальник відділу освіти Каховської міськради Михайло Гончар.
Загалом до дитсадків міста ходять близько 100 дітей з сусідніх населених пунктів району. Переважно це жителі Любимівки. Адже в цьому селищі працюють лише 2 невеличкі дитсадки, що не задовольняють потреби місцевого населення. І на сесіях селищної ради, і на сесіях Каховської районної ради не раз порушували питання про необхідність виділення коштів із місцевих бюджетів для співфінансування на утримання і харчування дітей в дошкільних закладах міста.
— Ми щорічно направляли також відповідні листи до органів місцевого самоврядування. Справа в тому, що після бюджетних реформ і децентралізації місцеві громади стали значно заможніші. У них уже є кошти для вирішення даної проблеми. Водночас Державна аудиторська служба нещодавно вказала нам на нецільове використання коштів міського бюджету на утримання дітей з району. Загалом протягом 2013—2017 років вона нарахувала нецільового використання розміром близько 0,5 млн. грн. Тому ми запропонували Любимівській селищній раді виділити 100 тисяч гривень — цього вистачило б на утримання їхніх дітей в наших дитсадках протягом року. Незважаючи на те, що дана сума покриває лише 10% від реальних витрат, селищна рада ‘’мала’’ місцевих дітей на увазі, — додав Михайло Гончар.
За його словами, діти стали заручниками незрозумілої позиції любимівських депутатів. ‘’Ми обома руками за те, щоб вони продовжували ходити в каховські дитсадки, — підкреслив він. — Та й 100 тисяч гривень — не така вже непідйомна для зовсім не бідної селищної ради сума. Тим більше, що на будівництво нового дитсадка довелося б витратити значно більше’’.