Вперше 12 квітня Вар'яти-шоу Сергія Притули у Херсоні!
Вар’яти-шоу - це не просто талановиті гумористи і співочі актори, кожна репліка і навіть жест яких миттєво викликають хвилю сміху у залі, вони - справжні улюбленці публіки.
За декілька тижднів до концерту Сергій Притула дав ексклюзивне інтерв`ю для kherson.net.ua.
- Сергію, як виникла ідея зібратися і створити унікальне в своєму жанрі Вар'яти-шоу?
- В кінці березня 2009-го року я прийняв рішення звільнитись із Comedy Club UA, структура на той час вже 3 місяці була кинута на призволяще як київськими, так і московськими менеджерами. Фінансова криза + непорозуміння топ-менеджерів Камеді з топ-менеджерами Нового каналу закінчились тим, що колектив залишився без телеверсій шоу, без менеджменту, без піару, без адміністративної групи, без юридичної особи.
Голою дупою на сирій землі. Ми з Педаном, а потім і «Дует імені Чехова» подякували структурі, у які пропрацювали 3 роки, і пішли у сольне плавання.
Проте, до хорошого звикаєш. У моєму випадку це: гастролі, публіка, оплески. Рік я провів у стані «ломки» за тою атмосферою, яка була у Камеді. Тож, в березні 2010-го скликав близько півтора десятка цікавих мені молодих і не зовсім гумористів, усі – колишні квнщики, і запропонував об’єднатись у одну гумористичну формацію. Але я хотів, щоб ми відрізнялись. І знав, яку нішу я хочу зайняти. Україномовний гумор в країні був на нульовому рівні. І мені завжди кортіло зробити в цьому сегменті революцію. Тож я запропонував людям зробити перше в Україні регулярне, сучасне, україномовне гумористичне шоу. І хлопці пішли за мною. Цього року нам виповнюється 6 років. До цієї позначки з усього колективу дійшла третина учасників. Але гірше від цього не стало. Вам це підтвердять усі, хто регулярно відвідує наші концерти.
- Гумор у шоу виключно український і для україномовної публіки, як до нього ставляться на сході та на півдні країни, там населення здебільшого російськомовне?
- Я категорично не погоджусь, що гумор виключно для україномовної публіки. Звідки подібна упередженість? Ви були на наших концертах у Миколаєві? У Одесі? У Харкові? У Дніпропетровську? Це міста, де україномовний глядач є, але він явно не в більшості. До нас приходять люди, які не зациклюються на мовних питаннях, а ті, які хочуть посміятись! І повірте, коли вам смішно, ви в останню чергу замислюєтесь про те, якою мовою вас розсмішили! Ви просто смієтесь! А вже після концерту люди ловлять себе на думці, що вони ще ніколи не були на концерті, де б 2 години вони надривали живіт з жартів саме українською. Бо, в принципі, подібних концертів в країні не було! Ми перші!
- Чи змінюється програма залежно від міста, де відбувається шоу (може вносяться тематичні жарти саме для цієї локації)?
- Практично ні. Є, звісно ж певні видозміни по фільтрації менш актуального для того чи іншого регіону гумору. Наприклад у Миколаєві чи Харкові ми кратно мінімізуємо релігійний гумор. Тут не так тісно люди знайомі з традиціями вертепу чи особливостями взаємовідносин православних та грекокатоликів, що є вельми кон’юктурною темою для Західної України. А в усьому іншому – жодних відмінностей.
- Яку програму плануєте везти до Херсона?
- Ми в Херсоні будемо вперше. А шоу майже 6-ть років. Думаю, ми назбираємо з-поміж усіх наших програм якусь «солянку» кращих номерів, щоб з першого ж разу завоювати любов місцевого глядача!
- Почуття гумору – це сімейна риса? Звідки у хлопчика, який закінчив школу із золотою медаллю, був призером МАН, закінчив Тернопільську академію народного господарства є хист до акторської майстерності та вміння триматись на публіці?
- Поняття не маю, мабуть, все ж таки, ви праві, десь гени проявились. В дитинстві, коли одні діти на табуретці розказували віршики про білочку, зайчика та сніжинку, я розказував гуморески Глазового, Вишні та Сови.
- Яка Ви людина: опишіть себе декількома словами? (Сергій Притула з екрану та Сергій з життя – це схожі люди?)
- Це дуже невдячна справа - говорити самому про себе. Я б волів, щоб мене описував глядач.
- Знаємо, що Ви навчались та працювали у Британській столиці. Як воно було у Лондоні? Чим Вас розчарувала «зє капітал оф Грейт Брітан?»
- Були певні розчарування, але загалом, я був дуже потішений, що зміг провести там майже рік. Багато чого навчився, зрозумів. А, головне, побачив, скільки має заробляти людина для нормального життя.
- Як вважаєте,чи здатна система освіти України надавати знання, які б були корисними у практичному засвоєнні тої чи іншої професії?
- Мені здається, що це питання потребує більш глибшого аналізу та діалогу, аніж одне питання в інтерв’ю.
- Як Вам вдається одночасно бути і «чітким хлопцем» з «Файна Юкрайна», і вишуканим телеведучим?
- Може причина в тому, що «Файну Юкрайну» ми не знімаємо вже 6 років, а телеведучим я є досі.
- Ви є активістом волонтерського руху, яка надає поміч українським солдатам в АТО. Розкажіть, як, зайнята 24 години на добу людина, знайшла час для допомоги іншим людям? Чи згодні ви із висловом, що мир в Україні забезпечили «добровольці та волонтери»?
24 години завжди можна правильно розбити по витратах на якісь справи.
АТО – не виняток. Я не зовсім погоджуюсь із виразом, що мир в Україні забезпечили добровольці та волонтери. Я вважаю, що «добровольці та волонтери» зробили можливим народження нової української армії.
Про шоу:
ВАР’ЯТИ-ШОУ було створено в 2010 році кращими представниками українського гумору. Шоу позбавлене російської мови та нецензурної лексики, практично відсутні жарти «нижче пояса» та на політичну тематику – переважає побутова тема.
Керівник та ідейний натхненник Вар’ятів – відомий український шоумен, елеведучий, волонтер та селебріті Сергій Притула.
Сьогодні до складу Вар’ятів входять артисти: Сергій Притула, Володимир Жогло,
Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан, Валентин Сергійчук.