Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша не зраджує традиціям. Одна зі сталих традицій наших служителів Мельпомени – входити у рік новий не просто з прем’єрою, а з комедійною постановкою. Цьогоріч подарунком для херсонського глядача став запальний мюзикл «Не турбувати». Виставу зроблено за знаменитою п’єсою британського драматурга Рея Куні «№13», тією самою, що майже 20 років тому була удостоєна престижної премії Лоуренса Олів’є, а 2000-го визнана кращою комедією Європи. Постановки за цією п’єсою з величезними аншлагами йдуть у театрах по всьому світу, відтак не дивно, що на виставу за бестселером замахнувся і український майстер режисури, Сергій Павлюк.
Для заслуженого діяча мистецтв України, головного режисера театру ім. М. Куліша саме ця вистава знакова: прем’єра відбулася в День його народження. 22 грудня театральному гуру, яким пишається Херсон, виповнилося 40 років. З вуст самого Сергія Павлюка, як людини надзвичайно скромної, в інтерв’ю про власні іменини ані слова. І лише невелика кількість людей, наближених до режисера, знають – кожна ключова для Сергія Павлюка прем’єра неодмінно позначається на його зовнішності. Про що це я? У день представлення на суд глядача вистави «Не турбувати» режисера не впізнати. На публіці він з’являється без бороди, помолоділий і прямо схожий на студента. Колоритний атрибут, таку собі павлюківську фішку, Павлюк або відрощує, або позбавляється від неї під прем’єру, немов би підкреслюючи таким чином початок нового етапу у своєму житті.
Авантюрний сюжет п’єси «№13» просто ідеальний для легкого новорічного мюзиклу. Глядачі ніби зазирають у шпаринку готельного номера, а там… Містер Уіллі, на секундочку, помічник прем’єр-міністра, крутить шури-мури зі звичайною секретаркою. І тут, за законами жанру, з’являється третій зайвий, куди ж без нього, грабіжник-невдаха. Злодій не просто зриває передбачуваний сценарій коханців, він перевертає все з ніг на голову своєю безглуздою смертю, зненацька ставши жертвою віконної кватирки. Навколо маскування трупа, власне, і закручується увесь сюжет. І тут Сергій Павлюк, відомий фірмовим почуттям гумору, встояти ніяк не зміг – загиблого злодія він наряджає у… вечірню сукню, а з вуст одного з персонажів зриє сакраментальне «скотиняки!». Образи, прописані у п’єсі Рея Куні, у херсонській інтерпритації блискавично втілюють Сергій Михайловський, Тетяна Проворова, Валерій Гайфуллін, Павло Костенко, Сергій Мевша, Ружена Рубльова ті інші кулішівці. Особливого настрою виставі додають характерні декорації у вигляді англійського готельного номеру і шикарний музичний супровід – протягом всього спектаклю глядачі чують живий аккомпонемент оркесту театру ім. М. Куліша.
Прем’єру херсонський глядач сприйняв на ура. Зал аплодував довго і стоячи. Постановку показували тиждень поспіль і вона має всі шанси стати улюбленою виставою глядача.
Марина Савченко, Новий день