ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

06:15 20/04
«Хочу бути з цим містом у його найважчі часи», – бойова медикиня поділилася враженнями від відвідування Херсона      
05:52 20/04
У деяких селищах на окупованій частині Херсонщини немає газу      
05:50 20/04
Російський дрон атакував Дніпровський район Херсона: поранена 53-річна жінка      
05:27 20/04
Окупанти атакували 28 міст та сіл Херсонщини: загинула людина, ще 7 – поранені      
05:25 20/04
Загинула людина, семеро поранених. Війська РФ обстріляли 28 населених пунктів Херсонщини      
05:00 20/04
З 1 вересня у Херсоні призупиняють роботу десятки закладів освіти: що відомо      
04:58 20/04
Авіатаки РФ, удари по Херсону, Чорнобаївці й Білозерці, евакуація. 1517 день війни: основні події у Херсонській області      
19:51 19/04
Сім українок отримали суперниць на турнірі WTA 1000 в Мадриді: результати жеребкування      
18:00 19/04
Житель Малої Олександрівки на Херсонщині підірвався на вибухівці й отримав тяжкі поранення      
17:14 19/04
У фінал турніру WTA 250 вийшли дві українки, серед них — уродженка Нової Каховки Вероніка Подрез      
17:00 19/04
День 1516. 19 квітня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
16:38 19/04
Чи очікувати магнітні бурі 20 квітня 2026 року?      
16:26 19/04
Армія РФ скинула дев'ять керованих авіабомб на чотири населені пункти Херсонщини      
16:09 19/04
Російський БпЛА атакував Білозерку на Херсонщині. Травмований 58-річний чоловік      
16:06 19/04
Російські військові скинули дев’ять КАБів на населені пункти правобережжя Херсонщини      
15:35 19/04
Спортсменка з Херсонщини виборола призові місця на Кубку України та всеукраїнських змаганнях      
15:24 19/04
Загиблий та двоє постраждалих: як минув день на Херсонщині      
15:23 19/04
"На кожному допиті думав про сина": історія захисника, який повернувся з полону у свій день народження      
14:58 19/04
Начальник патрульної поліції Жуков, який заявляв про дозвіл на зйомку Ліберовим у Херсоні, подав у відставку      
14:11 19/04
Якою буде погода на Херсонщині 20 квітня      
14:03 19/04
Повідомили про пуски КАБів та "шахедів" на правобережжя Херсонщини      
13:41 19/04
"Я бачила, як палав Херсон". Військовослужбовиця розповіла про перші дні повномасштабного вторгнення      
12:47 19/04
Військові РФ безпілотником атакували мікрорайон "Корабел" у Херсоні. Поранений чоловік      
12:40 19/04
Стрічку Заріни Забріскі "Херсон. Сафарі на людей" покажуть на щорічному демократичному форумі      
12:30 19/04
Житель Херсона, який був охоронцем в окупаційному СІЗО, отримав 8 років ув'язнення      
12:25 19/04
Два будинки згоріли, ще один – пошкоджено: російські терористи вдарили по селу на Херсонщині (фото)      
12:16 19/04
Графік роботи мобільної аптеки на Херсонщині з 20 по 24 квітня      
12:07 19/04
Руйнування та пожежі: російські безпілотники атакували Зеленівку поблизу Херсона      
11:48 19/04
Російські військові атакували селище в передмісті Херсона, згоріли будинки. ФОТО      
11:31 19/04
Яка погода очікується в Херсоні та області 20 квітня 2026 року?      
11:01 19/04
На Високопільщині через російську атаку пошкоджено вежу мобільного зв’язку. Наслідки ударів по Херсонщині      
10:36 19/04
На Херсонщині оприлюднили графік роботи мобільної аптеки на тиждень      
10:09 19/04
Окупаційні війська обстріляли середмістя Херсона, пошкоджено кафе. ФОТО      
09:49 19/04
У Миколаєві прилаштували собак, евакуйованих із Херсонщини      
09:33 19/04
У Херсоні в мікрорайоні Корабел залишається близько 200 людей      
09:29 19/04
Російські війська обстріляли Комишани поблизу Херсона: пошкоджені будинки та електромережі      
09:16 19/04
На Херсонщині пошкоджено 10 приватних осель, будівлі лікарні та освітніх закладів: наслідки російських ударів      
08:50 19/04
У Херсоні бракує лікарів та працівників критичної інфраструктури      
08:33 19/04
Українські військові на півдні ліквідували 322 окупанти: що відомо про втрати армії РФ      
Все новости

Архив публикаций

«    Апрель 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
СПЕЦТЕМЫ


    Життя у тимчасових прихистках. Як вимушені переселенці з мікрорайону Корабел у Херсоні облаштувались у шелтерах


    Понад місяць тому жителі мікрорайону Корабел виїхали зі своїх домівок. Евакуацію оголосили після авіаударів російських військових 2 та 3 серпня по мосту, який сполучає район з містом. Люди, які виїхали, мають можливість проживати у шелтерах або за бажанням евакуюватись у безпечніші регіони України.

    Жителька Херсона Ірина розповіла, що разом з сином виїхали з мікрорайону Корабел 4 серпня, після авіаударів російських військових по мосту. Зараз мешкають в одному з місць тимчасового проживання для евакуйованих.

    "Встаємо о 7:00, робимо як завжди все. А потім кожен займається своїми справами. Хтось на роботу, якщо є робота, або до магазинів ходимо. У кожного свої заняття, якісь документи якісь оформляємо. Ми жили на Острові. Міст розбомбили, туди дуже небезпечно їхати. Нас взагалі там дуже бомбардують. Ні світла, ні води не було, ні газу. А тут умови добрі. Нам виділили кімнати", — говорить жінка.

    Життя у тимчасових прихистках. Як вимушені переселенці з мікрорайону Корабел у Херсоні облаштувались у шелтерах
    Ванна кімната в одному з шелтерів у Херсоні, 16 вересня 2025 року. Суспільне Херсон

    Ніна говорить, що з мікрорайону Корабел теж виїхала після авіаударів по мосту. До цього дім не покидала, лишалась навіть під час підтоплення внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС.

    "Нас сюди привезли за 10 хвилин буквально. Оголосили, щоб усі вийшли. Ми не змогли навіть одягнутись, і привезли сюди. У нас все гаразд — живемо, гуляємо. Завжди чистенько, нормально. І вдома ми б, напевно, вже голодували, а тут у нас харчування дуже гарне. Мені вже 80 років, і все влаштовує. Ліжко чисте, тумбочка є, яблука нам щодня дають", — каже херсонка.

    Життя у тимчасових прихистках. Як вимушені переселенці з мікрорайону Корабел у Херсоні облаштувались у шелтерах
    Жителька мікрорайону Корабел Інна, яка наразі проживає у шелтері, Херсон, 16 вересня 2025 року. Суспільне Херсон

    Інна говорить, до життя у шелтері звикла. Їй 83 роки. Жінка залишилась одна в будинку, на дев'ятому поверсі, тож довелось виїхати.

    "Я забоялася та виїхала. Мені треба телефон поповнити, отримати пенсію, спуститися без ліфта і щось купити. А магазини усі закрили. Хоч би картоплю, щоб супчик зварити, а такої можливості не було. І мені довелося поїхати, і я тут живу: сплю, їм, купаюсь. Щойно попрала, є гаряча вода, все дуже зручно. І постелі міняють і харчів вдосталь, уже так пооб'їдалися, що я питаю: "А що це за санаторій?", — розповіла вона.

    У цьому шелтері живуть 73 людини, евакуйовані з мікрорайону Корабел, розповів заступник відповідального за місце тимчасового проживання Олександр Федорець. У кімнаті, де люди перуть речі є умивальна, сушарка.

    "Проводимо моніторинг потреб людей, забезпечуємо гуманітарною допомогою, допомагаємо в отриманні одягу, їжі, інших потреб. У співпраці з громадськими організаціями проводять психологічні тренінги, юридичні консультації та консультації лікарів. Також ми надаємо маломобільним людям допомогу: забезпечуємо памперсами пелюшками, всіма засобами для пересування для маломобільних", — говорить фахівчиня соціальної служби Ірина Лисиця.

    Антоніна Бойчук живе в іншому шелтері у місті. Жінка евакуювалась 8 серпня, її чоловік лишився у мікрорайоні Корабел.

    "Нас тут добре годують тричі на день, є, де прати. Поселили, дали нам усіляке гуманітарне харчування, ліжко. Не скаржимося на це. Просто додому хочеться, і все. Стріляли вони й зараз стріляють. Просто вдома завжди краще", — говорить жінка.

    Життя у тимчасових прихистках. Як вимушені переселенці з мікрорайону Корабел у Херсоні облаштувались у шелтерах
    Антоніна Бойчук живе у шелтері з 8 серпня 2025 року. Суспільне Херсон

    Проживають у шелтері і подружжя Миколи та Валентини Мусієнків.

    "Тут ми хоч як люди почали жити, а там не було зовсім ніяких умов, тяжко було. Ми задоволені. Нас тут добре обслуговують, на найвищому рівні, гарне харчування. Ми так постраждали, зиму пережити було холодно. Хоч і нам дали опалювальні прилади, але світло не завжди було. А без електрики немає тепла. Чоловік не хотів їхати, бо каже: "Ми там нікому не потрібні", — каже жителька мікрорайону Корабел.

    Валентина розповіла, що вмовила чоловіка на евакуацію після обстрілу їхньої квартири.

    "Ракетний був обстріл, і ми були у квартирі. Я стояла біля вікна. І на мене посипалися ці уламки. То був кошмар, великі два скла на мене впали. Ми взяли звичайний літній одяг. Але потім поїхали та вивезли зимовий одяг", — говорить вона.

    "Приходять лікарі, часто відвідують нас. І загалом розмовляють, й індивідуально, якщо у когось проблема є. Все нормально тут. Проблеми вирішують, обіцяють, що тепло буде", — каже Микола Мусієнко.

    Життя у тимчасових прихистках. Як вимушені переселенці з мікрорайону Корабел у Херсоні облаштувались у шелтерах
    Відповідальний за місце тимчасового проживання Олексій Мацалковський. Суспільне Херсон

    У ще одному шелтері наразі проживають 60 евакуйованих з мікрорайону Корабел, говорить відповідальний за місце тимчасового проживання Олексій Мацалковський.

    "Маломобільних немає, але і 1937 року народження, і 1940-го. Вони забезпечені триразовим гарячим харчуванням, у нас в кожній секції є холодильники, є мікрохвильові печі. Є пральні машини, сушарки, тобто забезпечення всією побутовою технікою для нагальних щоденних потреб", — додав він.

    Евакуація з мікрорайону була оголошена після авіаційних ударів армії РФ 2 та 3 серпня, внаслідок яких був пошкоджений міст. Станом на 22 вересня за даними МВА, евакуйовані 1700 людей, з них 56 — діти, розповів начальник міської військової адміністрації Ярослав Шанько.

    Життя у тимчасових прихистках. Як вимушені переселенці з мікрорайону Корабел у Херсоні облаштувались у шелтерах
    Керівник Херсонської МВА Ярослав Шанько, Херсон, 10 вересня 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков

    "За даними райрад, які спілкуються з главами ОСББ, там, які обходять квартири і спілкуються, залишається трохи 200-220 людей. Ситуація складна. Вдалося титанічними зусиллями, не перебільшуючи, зробити там електрику. Є проблеми з газопостачанням. Перебита внаслідок атак мосту газова труба, тому газу немає централізованого. Опалювальний сезон під питанням взагалі, великим питанням в мікрорайоні Корабель. Це чесно, об'єктивно і це потрібно розуміти", — говорить Шанько.

    Безпекова ситуація не дозволяє людям лишатися у мікрорайоні Корабел, каже керівник МВА.

    "Готові розглядати питання для того, щоб влаштувати максимально комфортні умови, наскільки це можливо для людей, як і вже і в місті, в області, так і в областях нашої країни. Є маломобільні люди, які евакуйовані, частина перебуває у закладах охорони здоров'я, їм надають медичну допомогу, або в місцях тимчасового проживання відпрацьовані усі щодо можливості надання виїзду або надання житла в інших областях ", — каже він.

    Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у TikTok, WhatsApp,


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    06:15 20/04
    «Хочу бути з цим містом у його найважчі часи», – бойова медикиня поділилася враженнями від відвідування Херсона      
    05:52 20/04
    У деяких селищах на окупованій частині Херсонщини немає газу      
    05:50 20/04
    Російський дрон атакував Дніпровський район Херсона: поранена 53-річна жінка      
    05:27 20/04
    Окупанти атакували 28 міст та сіл Херсонщини: загинула людина, ще 7 – поранені      
    05:25 20/04
    Загинула людина, семеро поранених. Війська РФ обстріляли 28 населених пунктів Херсонщини      
    05:00 20/04
    З 1 вересня у Херсоні призупиняють роботу десятки закладів освіти: що відомо      
    04:58 20/04
    Авіатаки РФ, удари по Херсону, Чорнобаївці й Білозерці, евакуація. 1517 день війни: основні події у Херсонській області      
    19:51 19/04
    Сім українок отримали суперниць на турнірі WTA 1000 в Мадриді: результати жеребкування      
    18:00 19/04
    Житель Малої Олександрівки на Херсонщині підірвався на вибухівці й отримав тяжкі поранення      
    17:14 19/04
    У фінал турніру WTA 250 вийшли дві українки, серед них — уродженка Нової Каховки Вероніка Подрез      
    17:00 19/04
    День 1516. 19 квітня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    16:38 19/04
    Чи очікувати магнітні бурі 20 квітня 2026 року?      
    16:26 19/04
    Армія РФ скинула дев'ять керованих авіабомб на чотири населені пункти Херсонщини      

    16:09 19/04
    Російський БпЛА атакував Білозерку на Херсонщині. Травмований 58-річний чоловік      
    16:06 19/04
    Російські військові скинули дев’ять КАБів на населені пункти правобережжя Херсонщини      
    15:35 19/04
    Спортсменка з Херсонщини виборола призові місця на Кубку України та всеукраїнських змаганнях      
    15:24 19/04
    Загиблий та двоє постраждалих: як минув день на Херсонщині      
    15:23 19/04
    "На кожному допиті думав про сина": історія захисника, який повернувся з полону у свій день народження      
    14:58 19/04
    Начальник патрульної поліції Жуков, який заявляв про дозвіл на зйомку Ліберовим у Херсоні, подав у відставку      
    14:11 19/04
    Якою буде погода на Херсонщині 20 квітня      
    14:03 19/04
    Повідомили про пуски КАБів та "шахедів" на правобережжя Херсонщини      
    13:41 19/04
    "Я бачила, як палав Херсон". Військовослужбовиця розповіла про перші дні повномасштабного вторгнення      
    12:47 19/04
    Військові РФ безпілотником атакували мікрорайон "Корабел" у Херсоні. Поранений чоловік      
    12:40 19/04
    Стрічку Заріни Забріскі "Херсон. Сафарі на людей" покажуть на щорічному демократичному форумі      
    12:30 19/04
    Житель Херсона, який був охоронцем в окупаційному СІЗО, отримав 8 років ув'язнення      
    12:25 19/04
    Два будинки згоріли, ще один – пошкоджено: російські терористи вдарили по селу на Херсонщині (фото)      

    12:16 19/04
    Графік роботи мобільної аптеки на Херсонщині з 20 по 24 квітня      
    12:07 19/04
    Руйнування та пожежі: російські безпілотники атакували Зеленівку поблизу Херсона      
    11:48 19/04
    Російські військові атакували селище в передмісті Херсона, згоріли будинки. ФОТО      
    11:31 19/04
    Яка погода очікується в Херсоні та області 20 квітня 2026 року?      
    11:01 19/04
    На Високопільщині через російську атаку пошкоджено вежу мобільного зв’язку. Наслідки ударів по Херсонщині      
    10:36 19/04
    На Херсонщині оприлюднили графік роботи мобільної аптеки на тиждень      
    10:09 19/04
    Окупаційні війська обстріляли середмістя Херсона, пошкоджено кафе. ФОТО      
    09:49 19/04
    У Миколаєві прилаштували собак, евакуйованих із Херсонщини      
    09:33 19/04
    У Херсоні в мікрорайоні Корабел залишається близько 200 людей      
    09:29 19/04
    Російські війська обстріляли Комишани поблизу Херсона: пошкоджені будинки та електромережі      
    09:16 19/04
    На Херсонщині пошкоджено 10 приватних осель, будівлі лікарні та освітніх закладів: наслідки російських ударів      
    08:50 19/04
    У Херсоні бракує лікарів та працівників критичної інфраструктури      
    08:33 19/04
    Українські військові на півдні ліквідували 322 окупанти: що відомо про втрати армії РФ      
    Все новости

    Наверх