
17 липня обласна військова адміністрація оприлюднила наказ про особливий режим в’їзду та виїзду на територію Херсонщини. Це повідомлення викликало чимало запитань серед жителів області, адже наказ датований ще березнем цього року.
Ось про що повідомили в ХОВА:
«Згідно з наказом Коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.
Мета рішення – забезпечення належної організації, контролю пропускного режиму та недопущення скупчення людей на блокпостах. Це стосується гуманітарних місій».
Далі йдеться про те, що «Повідомлення про пересування» слід надсилати на електронну пошту Комендатури Херсонської області: [email protected].
Серед жителів регіону це повідомлення викликало здивування чи навіть паніку. А ще – купу запитань, серед яких основне: невже відтепер херсонцям потрібен дозвіл, щоб потрапити додому?
У соцмережах жителі області запитують:
«Можна пояснення, якщо реєстрація Херсонська, то все одно потрібен дозвіл на в’їзд?»
«Не поняв. Якщо я прописаний у Херсоні і хочу туди з’їздити, мені треба на отой ємайл писать?»
«Так это что теперь, чтобы к детям поехать в соседнюю область, нужно оповестить комендатуру?»
На прохання «Гривни», суть оприлюдненого наказу пояснив речник Херсонської ОВА Олександр Толоконніков. За його словами, це просто нагадування, що з 28 березня іноземні волонтери, які планують в’їзд на територію області, повинні поставити до відома Комендатуру та заповнити певну форму.
При цьому Толоконніков акцентує увагу на зміні адреси електронної пошти – відтепер «Повідомлення про пересування» слід надсилати на електронну пошту саме Комендатури Херсонської області.
«Стосовно жителів Херсонської області – особливих змін немає. У людей просто перевіряють документи на блокпостах і все», – наголосив речник ХОВА.
Варто зауважити, що оскільки йдеться в основному про зміну адреси для направлення запитів для іноземних волонтерів, то пресслужба Комендатури чи ОВА мала би наголосити на цьому в першу чергу. Однак повідомлення звучить саме як «запровадження особливого режиму в’їзду та виїзду на територію області». Тому серед населення і виникла певна паніка.
Подробиці щодо наказу від 28 березня 2024 року «Гривна» публікувала в матеріалі «Іноземці та міжнародні організації більше не зможуть вільно пересуватися по Херсонщині – потрібен дозвіл».
Джерело – Гривна