ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

17:58 30/03
Чи очікувати магнітні бурі 31 березня 2026 року?      
17:54 30/03
Туман і невеликий дощ. Якою буде погода на Херсонщині 31 березня      
17:34 30/03
На Херсонщині у «червоній зоні» досі залишаються понад 30 дітей      
17:15 30/03
На Херсонщині за день поранено трьох цивільних через російські атаки      
17:00 30/03
День 1496. 30 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
16:59 30/03
Стало відомо про загибель військового з Костянтинівської громади Володимира Гоголюка      
16:56 30/03
Під обстрілами та загрозою дронів: як на Херсонщині евакуюють дітей з "червоної зони"      
16:39 30/03
Херсонські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті України з бойового самбо      
16:17 30/03
Окупанти планують збудувати нові автостанції в Генічеську та Щасливцевому      
16:03 30/03
Підтвердили загибель військового з Херсонщини, який вважався зниклим безвісти з жовтня 2024 року      
15:29 30/03
Місцеперебування далекобійника з Чорнобаївки Олександра Строгана, якого у 2022 році викрали росіяни досі невідоме      
15:27 30/03
Шість ФОПів із Херсонської області під санкціями РНБО, - YouControl      
15:05 30/03
Внаслідок російських атак постраждали троє людей: як минув день на Херсонщині      
15:00 30/03
Фотофакт з минулого: як і навіщо на залізничному роз’їзді біля Антонівки укладали нову колію      
14:52 30/03
Ексспівробітниця Херсонської міськради отримала другий вирок за колабораціонізм      
14:50 30/03
У Чорнобаївській громаді планують підвищити тарифи на водопостачання      
14:24 30/03
Минулого року дружина херсонського депутата Ігоря Осауленка придбала будинок на Тернопільщині      
14:24 30/03
"Мій номер знають всі, і кожен день дзвонять". Волонтер про евакуацію людей із небезпечних населених пунктів Херсонщини      
14:10 30/03
Посадовців КЕВ на Херсонщині судитимуть через закупівлю дров за завищеними цінами      
14:08 30/03
Третина опитаних херсонців вірить у перемогу та членство в ЄС вже цього року, – дослідження      
13:45 30/03
На лівобережжі Херсонщини окупанти обходять квартири та змушують місцевих реєструвати домашні роутери      
13:36 30/03
Зросла кількість дронових атак. Армія РФ за тиждень запустили на правобережжя Херсонщини понад 4400 БпЛА      
13:23 30/03
Судять окупаційного коменданта Скадовська за викрадення і катування мера та цивільних      
13:20 30/03
Окупаційній очільниці Абрикосівки на Херсонщині оголосили підозру у колабораціонізмі      
13:12 30/03
У Скадовську окупанти судитимуть місцевого жителя за “опір поліції”      
12:37 30/03
"Потрібно замінити чотири, одну — відремонтувати". Що відомо про системи оповіщення на Херсонщині      
12:30 30/03
Ворог запустив по Херсонщині майже 5 тисяч дронів за минулий тиждень      
12:27 30/03
Масові повідомлення про «замінування». Поліція отримала понад тисячу звернень      
12:25 30/03
СБУ повідомила про підозру чоловіку, який облаштував блокпости і позицій військових РФ      
11:57 30/03
На Херсонщині під санкціями РНБО перебувають шестеро підприємців      
11:51 30/03
Російські атаки на Херсонщині. Одна людина загинула, троє поранені      
11:49 30/03
Завідувачці кафедри в окупаційному "Херсонському технічному університеті" повідомили про підозру у колабораціонізмі      
11:33 30/03
Військові РФ атакували безпілотником Корабельний район Херсона: травмована жінка      
11:26 30/03
Функціональні шуми і вади: чим вони відрізняються і чи треба панікувати      
11:25 30/03
Яка погода очікується в Херсоні та області 31 березня 2026 року?      
11:15 30/03
З Новокаїр на Херсонщині евакуювали вісьмох людей      
11:15 30/03
Пройти навчання та отримати роботу – програма для підтримки сільського населення Херсонщини й Миколаївщини      
11:06 30/03
Протягом тижня війська РФ атакували Херсонщину майже 4,5 тисячами дронів      
10:55 30/03
На Херсонщині зросла захворюваність на ГРВІ      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Вивіз сім'ю з окупованого міста і попросився до лав ЗСУ. Історія херсонця, який хоче захищати країну


    Він просить називати себе Лютий Джміль і йде служити до лав ЗСУ. Чоловік з першого дня вторгнення російських військ в Україну разом із сім'єю опинився в тимчасово окупованому Херсоні. Переживши обстріли та тягар окупації, він разом із рідними проїхав важким евакуаційним шляхом. Перше, що зробив, коли потрапив на підконтрольну територію, пішов до військомату. Своєю історією Лютий Джміль поділився із Суспільним.

    Це було зранку. Я спав і взагалі не зрозумів, що відбулося. Крізь сон почув вибухи, відчув вібрацію.

    За годину я прокинувся. І тоді все зрозумів. Був трохи в паніці. Ми вирішили поїхати на заправку. Ми дуже довго простояли у черзі. Бачили машини забиті речами, видно було, що люди збираються виїжджати, але в цілому я не відчував якогось страху.

    За дві години я поїхав до центру міста - забрати дитину. Справжнє відчуття невідворотності війни прийшло, коли сусід скинув мені відео. Він знімав зі свого балкону.

    Там вертольоти приземлилися, і з них вийшли десантники, не наші десантники - за 300 метрів від мого будинку. Потім ще. Їх було десь 40. Я до останнього не вірив, що розпочнеться війна.

    Навіть того ранку, читаючи новини про обстріли в Україні, я думав, що зараз підключаться дипломати, будуть якісь довгі перемовини - і війна не розпочнеться. Я дуже помилявся. Я не був готовий до війни.

    Взагалі, під час бойових дій у тебе є три варіанти - сидіти вдома в укритті, кудись тікати чи виїжджати або воювати. Тоді я ще не знав, що врешті доведеться спробувати на собі всі ці три варіанти. Спочатку я не сприймав це все серйозно.

    У місті було багато людей, хтось йшов на роботу, хтось виїжджав. Я бачив дим, але не бачив обстрілів зблизька. В той перший день війни на роботу я не вийшов. Пішов за кілька днів. В центрі неподалік від моєї роботи були сильні пожежі. Після цього я повернувся перевірити, забрав якісь особисті речі, замкнув двері і зрозумів, що найближчим часом вони не відчиняться.

    Мене шокував перший день, коли російські війська зайшли у місто. Люди зі всіх шпарин знімали, що відбувається. Найбільше вразило мародерство.

    Коли вони, як варвари, розбивали вітрини, виносили речі. Це просто огидно.

    Оскільки мій дім був розташований біля стратегічної точки, там йшов бій, тому я не повернувся додому, а ночував у іншій частині міста. Наступного дня я все ж таки вирішив повернутись додому, бо були чутки ніби атаку відбили. Я хотів дізнатися, чи вцілів будинок. Вразило, коли приїхав на район - повалені стовби, обірвані дроти, зруйновані будинки сусідські. Моєму будинку також дісталося. Коли я це побачив, руки затрусилися. Залишатися там було небезпечно. Я взяв деякі свої речі і дитячі. Навіть не вимкнув холодильник. Почався обстріл і я дуже швидко поїхав.

    За тиждень я спробував знову повернутися. Тоді на районі майже нікого не лишилося. Багато людей виїхало. У будинках засіли російські військові. Вони мародерили. Пограбували місцевий магазин з продуктами. Господарі теж виїхали - тікали від обстрілів. Солдати виносили матраси з багатьох будинків. Я так розумію, щоб на них ночувати. В моєму будинку виламали двері і ще для чогось вікно. Видно було, що заходили, щось шукали. Намагалися зламати двері у літню кухню, але не змогли. Перекосили їх так, що навіть я не зміг відкрити за допомогою ключа. На вікнах залишились решітки, а скло розбилося, думаю, від вибухів.

    З Херсона я вирішив виїхати з міркувань безпеки. Тому що жити в окупації - це великий ризик. Живучи в окупації, ти поступово до цього звикаєш. Страшно, небезпечно, але, здається, не смертельно. До певного часу. Та якщо здорову морально людину помістити в цю атмосферу, вона скаже - що це неможливо.

    Ти можеш просто пропустити той момент, коли до цього звикнеш. Це не повинно ставати нормою.

    Виїжджати було страшно. Все обстрілювалося. Спочатку ми хотіли виїжджати по одній дорозі. Знали, що не всі змогли безпечно доїхати. Але на той час я вже жив не дома і фактично не міг повернутися до себе. І найголовніше - після новин про Бучу було прийняте остаточне рішення, треба було думати про безпеку родини. По крихтах збирав інформацію як проїхати. Дороги фактично не було. Потрібно було їхати полями, через віддалені населені пункти. Але я склав маршрут. І ми поїхали.

    Дорогою було тривожно. Багато гусеничної техніки ворожої рухалося, багато розбитої. В останньому населеному пункті було дуже багато їх військових і техніки.

    Там було особливо страшно, тому що я орієнтувався на свій маршрут і не поїхав з колоною тих, хто виїжджав із Херсона. І фактично ми на деякий час лишилися самі. Страшно було в цей момент заїхати кудись не туди і що тебе розстріляють. Дороги фактично немає - машини ламаються.

    Люди рвали резину, колеса і їхали просто на дисках, тому що потрібно було хоч якось доїхати.

    На українській стороні спілкувався з військовими щодо розташування ворожої техніки, міг показати на карті, але нічого нового я їм не зміг повідомити. Вони все і так знали. І ще весь час вже на неокупованих територіях мені ввижалися z-вантажівки, щойно бачив військову машину. Думаю, такі флеш-беки були у багатьох, хто вирвався з окупації.

    Коли зміг перевезти родину у більш безпечне місце, пішов зареєструвався у військомат.

    Збираю речі, бо вже чекають. Тепер виходить, що ті три варіанти подій під час війни - я всі випробую. Я сидів вдома під обстрілами, жив в окупації, тікав у безпечне місце, ще не воював - але все до цього йде. Я не був готовий до всього цього. У мене був білий квиток і автомат я бачив хіба що на картинках. Але я не боюся. Можливо, зможу отримати якусь військову спеціальність і стати в нагоді, допомогти нашим.

    Я вірю в нашу перемогу. Більш за все хочу повернутися додому. Я хочу повернутися туди з першого дня війни. Так, мій будинок постраждав. Але якщо він залишився таким, яким його я востаннє бачив, його можна відремонтувати. Тому все не так сумно. Я просто хочу повернутися з родиною в свій дім. Я будував його десять років. Я хочу дістати свій улюблений мангал, засмажити сосиски і пограти зі своєю собакою.

    Читайте також:

    • "Мені дуже хочеться додому". Історія дівчини з Херсонщини, якій вдалося втекти з під обстрілів

    Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    19-09-2023, 18:30
    Був в окупації, став до лав ЗСУ та в перші дні потрапив до звільненого Херсона. Історія військовослужбовця Олега Павлова
    2-10-2022, 10:19
    "Я розумів, що виїжджати з Херсона буде небезпечно, але ж не так довго і складно”: історія херсонця
    20-03-2025, 15:26
    "Мрію, щоб скоріше закінчилась війна". Історія військового, який брав участь в обороні Херсона
    20-09-2023, 08:24
    Був в окупації, став до лав ЗСУ та в перші дні потрапив до звільненого Херсона. Історія військовослужбовця Олега Павлова
    5-03-2023, 11:02
    "Дні світла": херсонський фотограф Антон Балан задокументував на фото перші дні звільнення міста
    11-02-2023, 17:02
    Приїхав з Естонії заради війська: історія нацгвардійця Джексона, який звільняв Херсон
    16-06-2022, 22:48
    Подружжя херсонських музикантів виїхало з окупованого міста та поділилися своїми спогадами про початок війни
    15-05-2022, 09:49
    "На моїх плечах відповідальність за вісім жінок у родині". Історія херсонця, який з третьої спроби виїхав з окупації
    18-04-2022, 19:37
    Вивіз сім'ю з окупованого міста і попросився в лав ЗСУ. Історія херсонця, який хоче захищати країну

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    17:58 30/03
    Чи очікувати магнітні бурі 31 березня 2026 року?      
    17:54 30/03
    Туман і невеликий дощ. Якою буде погода на Херсонщині 31 березня      
    17:34 30/03
    На Херсонщині у «червоній зоні» досі залишаються понад 30 дітей      
    17:15 30/03
    На Херсонщині за день поранено трьох цивільних через російські атаки      
    17:00 30/03
    День 1496. 30 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    16:59 30/03
    Стало відомо про загибель військового з Костянтинівської громади Володимира Гоголюка      
    16:56 30/03
    Під обстрілами та загрозою дронів: як на Херсонщині евакуюють дітей з "червоної зони"      
    16:39 30/03
    Херсонські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті України з бойового самбо      
    16:17 30/03
    Окупанти планують збудувати нові автостанції в Генічеську та Щасливцевому      
    16:03 30/03
    Підтвердили загибель військового з Херсонщини, який вважався зниклим безвісти з жовтня 2024 року      
    15:29 30/03
    Місцеперебування далекобійника з Чорнобаївки Олександра Строгана, якого у 2022 році викрали росіяни досі невідоме      
    15:27 30/03
    Шість ФОПів із Херсонської області під санкціями РНБО, - YouControl      
    15:05 30/03
    Внаслідок російських атак постраждали троє людей: як минув день на Херсонщині      

    15:00 30/03
    Фотофакт з минулого: як і навіщо на залізничному роз’їзді біля Антонівки укладали нову колію      
    14:52 30/03
    Ексспівробітниця Херсонської міськради отримала другий вирок за колабораціонізм      
    14:50 30/03
    У Чорнобаївській громаді планують підвищити тарифи на водопостачання      
    14:24 30/03
    Минулого року дружина херсонського депутата Ігоря Осауленка придбала будинок на Тернопільщині      
    14:24 30/03
    "Мій номер знають всі, і кожен день дзвонять". Волонтер про евакуацію людей із небезпечних населених пунктів Херсонщини      
    14:10 30/03
    Посадовців КЕВ на Херсонщині судитимуть через закупівлю дров за завищеними цінами      
    14:08 30/03
    Третина опитаних херсонців вірить у перемогу та членство в ЄС вже цього року, – дослідження      
    13:45 30/03
    На лівобережжі Херсонщини окупанти обходять квартири та змушують місцевих реєструвати домашні роутери      
    13:36 30/03
    Зросла кількість дронових атак. Армія РФ за тиждень запустили на правобережжя Херсонщини понад 4400 БпЛА      
    13:23 30/03
    Судять окупаційного коменданта Скадовська за викрадення і катування мера та цивільних      
    13:20 30/03
    Окупаційній очільниці Абрикосівки на Херсонщині оголосили підозру у колабораціонізмі      
    13:12 30/03
    У Скадовську окупанти судитимуть місцевого жителя за “опір поліції”      
    12:37 30/03
    "Потрібно замінити чотири, одну — відремонтувати". Що відомо про системи оповіщення на Херсонщині      

    12:30 30/03
    Ворог запустив по Херсонщині майже 5 тисяч дронів за минулий тиждень      
    12:27 30/03
    Масові повідомлення про «замінування». Поліція отримала понад тисячу звернень      
    12:25 30/03
    СБУ повідомила про підозру чоловіку, який облаштував блокпости і позицій військових РФ      
    11:57 30/03
    На Херсонщині під санкціями РНБО перебувають шестеро підприємців      
    11:51 30/03
    Російські атаки на Херсонщині. Одна людина загинула, троє поранені      
    11:49 30/03
    Завідувачці кафедри в окупаційному "Херсонському технічному університеті" повідомили про підозру у колабораціонізмі      
    11:33 30/03
    Військові РФ атакували безпілотником Корабельний район Херсона: травмована жінка      
    11:26 30/03
    Функціональні шуми і вади: чим вони відрізняються і чи треба панікувати      
    11:25 30/03
    Яка погода очікується в Херсоні та області 31 березня 2026 року?      
    11:15 30/03
    З Новокаїр на Херсонщині евакуювали вісьмох людей      
    11:15 30/03
    Пройти навчання та отримати роботу – програма для підтримки сільського населення Херсонщини й Миколаївщини      
    11:06 30/03
    Протягом тижня війська РФ атакували Херсонщину майже 4,5 тисячами дронів      
    10:55 30/03
    На Херсонщині зросла захворюваність на ГРВІ      
    Все новости

    Наверх