ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

17:27 03/03
Боксер з Херсонської громади здобув срібну медаль на турнірі в Івано-Франківську      
17:00 03/03
Окупаційна влада підтвердила перебування вкрадених херсонських колекцій у фондосховищах Криму      
16:55 03/03
Херсонський депутат Попутько заплатить штраф за те, що врізався в опору антидронових сіток      
16:40 03/03
Українські стрільчині здобули перше місце на чемпіонаті Європи. Серед них — спортсменка з Херсонщини      
16:22 03/03
Загинула людина, восьмеро – отримали поранення: як минув день на Херсонщині      
16:13 03/03
Російські війська скинули з безпілотника вибухівку на територію херсонського комунального підприємства      
16:03 03/03
У Херсоні засудили колишню посадовицю служби у справах дітей після падіння дитини з вікна      
16:02 03/03
Росіяни скинули вибухівку на КП у Херсоні (фото)      
16:00 03/03
Черговий обстріл Херсона: російські снаряди зруйнували будинки у Корабельному районі      
16:00 03/03
У Великоолександрівській громаді відкрили Алею Надії      
15:45 03/03
Окупанти зафіксували у Генічеську спалах чумки      
15:42 03/03
В окупаційному Херсонському обласному суді у 2025 році зросла кількість справ про "державну зраду" та "шпигунство"      
15:24 03/03
Херсонській облпрокуратурі знадобились нові стільці      
14:57 03/03
На окупованій Херсонщині у 2025 році більшість кримінальних справ стосувалися незаконного обігу наркотиків, зброї та боєприпасів      
14:49 03/03
У Херсоні чоловік зґвалтував жінку та пограбував чоловіка: затриманий на місці злочину      
14:48 03/03
СБУ оголосила підозру херсонцю, який влаштувався інспектором до захопленої колонії      
14:45 03/03
Призначення державної допомоги – одне з питань, які найбільше турбують жителів Херсонського району      
14:42 03/03
У Херсонській міськраді змінили підпорядкування низки комунальних підприємств      
14:37 03/03
Зґвалтування та крадіжка. У Херсоні на місці злочину затримали підозрюваного      
14:21 03/03
Окупанти заявляють про збільшення на лівобережжі Херсонщини кількості справ про “держзраду”      
14:13 03/03
У Херсоні затримали чоловіка за грабіж та зґвалтування      
13:31 03/03
Внаслідок обстрілу Корабельного району Херсона 1 березня отримала поранення 9-річна дитина      
13:30 03/03
На ТОТ Херсонщини під виглядом «цінових перевірок» вимагають хабарі у підприємців      
13:24 03/03
Як стрес та обстріли перетворили херсонських собак на загрозу      
13:13 03/03
Через російський обстріл у Херсоні постраждала дитина      
13:12 03/03
Яка погода очікується в Херсоні та області 4 березня 2026 року?      
13:09 03/03
Окупаційну голову села Коробки на Херсонщині засудили до восьми років ув’язнення за колабораціонізм      
13:05 03/03
Очолила «відділ кадрів» окупаційного департаменту: херсонку засуджено до 9 років ув’язнення      
13:04 03/03
На Херсонщині попрощалися з загиблим військовим Віктором Костанчуком      
12:24 03/03
На Херсонщині поранено чотирьох людей, пошкоджено будинки та медичний заклад      
12:15 03/03
«В основі оборони Херсона – рибальські сітки»: Financial Times – про те, як дрони змінюють майбутнє війни      
12:14 03/03
У Херсоні впроваджують модель «ЦНАП – Резерв» із мобільною валізою      
11:53 03/03
Отримав поранення внаслідок атаки БпЛА. Поліцейські евакуювали жителя Бериславського району Херсонщини      
11:49 03/03
Почесні громадяни Херсона отримуватимуть щомісячну грошову допомогу у 2026 році      
11:39 03/03
У лютому в Херсоні зафіксували перевищення норм забруднення повітря      
11:19 03/03
Обстріли Херсонщини: пошкоджено будинки, лікарню та газопровід (фото)      
11:12 03/03
На Херсонщині запустили проєкт підтримки жінок та вразливих груп населення      
11:05 03/03
Ворог вдарив по Херсону: загинув патрульний      
11:01 03/03
Завищив вартість ремонту гуртожитку одного з коледжів. У Херсоні судитимуть підрядника      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Народному артисту України з Херсонщини Анатолію Толоку призначили довічну державну стипендію


    Народному артисту Анатолію Толоку призначено довічну державну стипендію. В Україні такі виплати отримують 33 діячі мистецтва і культури. Зараз актору Херсонського обласного музично – драматичного театру 81.

    Народний артист України Анатолій Толок розповів про свою роботу:

    "Приходиш у гримерку, сів за столик. Вмикають трансляцію. Мікрофон у театрі балакає. Оце так кричить. Тільки не так тихо, а голосно. Чути, як приходить глядач, заходить у зал. Такий шумок, гомін. Наповнюється театр людьми. Вони балакають про свої незгоди. І тоді вже бачиш, що вже перший, другий, третій дзвоник, - треба іти на сцену. І це вже у цей період сердечко починає. Починаєш думати, що робиш, готуєшся вступити в боротьбу з образом".

    До театрального училища вступав разом із братом. Спочатку на хореографію збирався, - розказав чоловік:

    "Я грав собі у футбол, у волейбол, займався легкою атлетикою, все робив. А в артисти? Пішов працювати на завод, а там самодіяльність. Мене туди потягнули. Виявляється, є і голос, і талант,і танцюю, все роблю".

    Актриса театру, заслужена артистка України Світлана Добровольська знає Анатолія Толока стільки, скільки працює в театрі. Одна із знакових його ролей – Герствуд у "Сестрі Кері" Драйзера, - говорить жінка:

    "Який він був Герствуд! Це просто неймовірно! Краса! А я була зовсім молоденька, сиділа в оркестровій ямі. Дивилася, як він помирає на сцені і плакала. А треба співати"!

    Народному артисту України з Херсонщини Анатолію Толоку призначили довічну державну стипендію

    За 53 роки на сцені Анатолій Степанович зіграв більше 200 ролей, серед них Дон Жуан, Тарас Бульба:

    "Я грав героїв і так мені хотілося якусь комедійну роль, а мені кажуть: «А хто буде грати героїв? А вони ж герої є герої. А тоді получив Папондопуло з Малинівки. Справжній герой. Усе переграв, і вождів грав. Кажуть, тільки Леніна не грав. А Йосипа Сталіна грав".

    Хвилювання присутнє у кожній ролі. Просто зіграти самого себе у запропонованих обставинах, - розказує Толок. Складно - переламати себе:

    "Я десь ламав себе "Дай серцю волю, заведе в неволю". Це Кропивницький. Івана грав. От де мені роль сподобалась. Вона не моя по характеру. А дали мені. Грай. Так я ламав себе, через труднощі йшов і вийшла найкраща роль. Я і премію отримав за кращу роль у сезоні".

    Народному артисту України з Херсонщини Анатолію Толоку призначили довічну державну стипендію

    Документи на президентську стипендію почали готувати ще минулого року, - розказав директор театру Олександр Книга. Згадує, як 30 років тому Анатолій Толок допоміг готуватися до перших гастролей:

    "Завтра гастролі, а вагон з декораціями ще не прийшов. Кажу, вийдіть, будь-ласка, завтра, монтувальників всього. Дуже мало молодих людей вийшло. А прийшов тоді уже заслужений, ведучий артист театру Анатолій Степанович Толок. У спортивних штанях і каже: "Поїхали, синку, те, що треба, розгружати?". І з тих пір для мене Анатолій Степанович як батько, тому що мій рідний давно помер. І я відношусь до нього з піітетом. У нас взаємна повага".

    Заступниця директора з творчих питань, заслужена діячка мистецтв України Ірина Корольова була режисеркою бенефісів Анатолія Толока, ставила мюзикл "Три мушкетери", де актор грав де Тревіля:

    "Ми подружилися. Ми стали більше спілкуватися. Я бачила, як він готується до ролі, як він виходить на репетицію готовий не тільки сам творити,а й допомагати молодим акторам, яких на той час біля нього було дуже багато".

    Зараз Анатолій Толок грає роль князя у спектаклі "Ромео та Джульєтта". Він завжди готовий дати пораду молодшим акторам,– розказала Світлана Добровольска. От і зараз спостерігає за репетицією:

    "Артист тільки тоді здається людиною ах якою, коли він на сцені, коли він працює. Коли він приносить радість чи сльози, - тоді він артист. Ото і є артист, що усе перенесе: і горе, і радість,і успіх, і провал. Вони молоді. У них усе ще попереду, а в мене вже позаду. Із своїми роками і ролями. А таким я був: зеленим, молодим, гарячим".

    Оксана Хлєбус, В’ячеслав Ходус.


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    5-06-2024, 14:09
    У Києві попрощались із народним артистом України, актором Херсонського обласного театру Анатолієм Толоком
    2-06-2024, 15:56
    У Києві помер народний артист України, актор Херсонського обласного театру Анатолій Толок
    8-09-2021, 14:15
    Уряд призначив довічну державну стипендію жительці Херсонщини, яка рятувала євреїв під час Голокосту
    2-06-2024, 16:00
    Помер Анатолій Толок – народний артист України, легенда театрального Херсона
    9-04-2025, 18:48
    Почесний громадянин Херсона отримав довічну державну стипендію
    13-11-2024, 11:11
    Головний режисер херсонського театру Сергій Павлюк отримав медаль ПЦУ "Хрест Свободи"
    5-06-2024, 18:32
    У Києві попрощались із народним артистом України, актором Херсонського обласного театру Анатолієм Толоком
    23-10-2022, 16:51
    Артистів-колаборантів херсонського театру звільнили, але позбавити звання не можуть
    6-06-2022, 21:32
    У херсонському театрі звільнили заслуженого артиста України за співпрацю з так званою владою

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    17:27 03/03
    Боксер з Херсонської громади здобув срібну медаль на турнірі в Івано-Франківську      
    17:00 03/03
    Окупаційна влада підтвердила перебування вкрадених херсонських колекцій у фондосховищах Криму      
    16:55 03/03
    Херсонський депутат Попутько заплатить штраф за те, що врізався в опору антидронових сіток      
    16:40 03/03
    Українські стрільчині здобули перше місце на чемпіонаті Європи. Серед них — спортсменка з Херсонщини      
    16:22 03/03
    Загинула людина, восьмеро – отримали поранення: як минув день на Херсонщині      
    16:13 03/03
    Російські війська скинули з безпілотника вибухівку на територію херсонського комунального підприємства      
    16:03 03/03
    У Херсоні засудили колишню посадовицю служби у справах дітей після падіння дитини з вікна      
    16:02 03/03
    Росіяни скинули вибухівку на КП у Херсоні (фото)      
    16:00 03/03
    Черговий обстріл Херсона: російські снаряди зруйнували будинки у Корабельному районі      
    16:00 03/03
    У Великоолександрівській громаді відкрили Алею Надії      
    15:45 03/03
    Окупанти зафіксували у Генічеську спалах чумки      
    15:42 03/03
    В окупаційному Херсонському обласному суді у 2025 році зросла кількість справ про "державну зраду" та "шпигунство"      
    15:24 03/03
    Херсонській облпрокуратурі знадобились нові стільці      

    14:57 03/03
    На окупованій Херсонщині у 2025 році більшість кримінальних справ стосувалися незаконного обігу наркотиків, зброї та боєприпасів      
    14:49 03/03
    У Херсоні чоловік зґвалтував жінку та пограбував чоловіка: затриманий на місці злочину      
    14:48 03/03
    СБУ оголосила підозру херсонцю, який влаштувався інспектором до захопленої колонії      
    14:45 03/03
    Призначення державної допомоги – одне з питань, які найбільше турбують жителів Херсонського району      
    14:42 03/03
    У Херсонській міськраді змінили підпорядкування низки комунальних підприємств      
    14:37 03/03
    Зґвалтування та крадіжка. У Херсоні на місці злочину затримали підозрюваного      
    14:21 03/03
    Окупанти заявляють про збільшення на лівобережжі Херсонщини кількості справ про “держзраду”      
    14:13 03/03
    У Херсоні затримали чоловіка за грабіж та зґвалтування      
    13:31 03/03
    Внаслідок обстрілу Корабельного району Херсона 1 березня отримала поранення 9-річна дитина      
    13:30 03/03
    На ТОТ Херсонщини під виглядом «цінових перевірок» вимагають хабарі у підприємців      
    13:24 03/03
    Як стрес та обстріли перетворили херсонських собак на загрозу      
    13:13 03/03
    Через російський обстріл у Херсоні постраждала дитина      
    13:12 03/03
    Яка погода очікується в Херсоні та області 4 березня 2026 року?      

    13:09 03/03
    Окупаційну голову села Коробки на Херсонщині засудили до восьми років ув’язнення за колабораціонізм      
    13:05 03/03
    Очолила «відділ кадрів» окупаційного департаменту: херсонку засуджено до 9 років ув’язнення      
    13:04 03/03
    На Херсонщині попрощалися з загиблим військовим Віктором Костанчуком      
    12:24 03/03
    На Херсонщині поранено чотирьох людей, пошкоджено будинки та медичний заклад      
    12:15 03/03
    «В основі оборони Херсона – рибальські сітки»: Financial Times – про те, як дрони змінюють майбутнє війни      
    12:14 03/03
    У Херсоні впроваджують модель «ЦНАП – Резерв» із мобільною валізою      
    11:53 03/03
    Отримав поранення внаслідок атаки БпЛА. Поліцейські евакуювали жителя Бериславського району Херсонщини      
    11:49 03/03
    Почесні громадяни Херсона отримуватимуть щомісячну грошову допомогу у 2026 році      
    11:39 03/03
    У лютому в Херсоні зафіксували перевищення норм забруднення повітря      
    11:19 03/03
    Обстріли Херсонщини: пошкоджено будинки, лікарню та газопровід (фото)      
    11:12 03/03
    На Херсонщині запустили проєкт підтримки жінок та вразливих груп населення      
    11:05 03/03
    Ворог вдарив по Херсону: загинув патрульний      
    11:01 03/03
    Завищив вартість ремонту гуртожитку одного з коледжів. У Херсоні судитимуть підрядника      
    Все новости

    Наверх