ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

20:18 24/04
Якою буде погода на Херсонщині 25 квітня      
19:24 24/04
У Херсоні відкрили виставку дитячих плакатів "Ні — глобальному Чорнобилю"      
18:39 24/04
Чи очікувати магнітні бурі 25 квітня 2026 року?      
18:32 24/04
У Києві та Херсоні покажуть мультимедійний проєкт "Планета Херсон, або Намалюй мені дракона"      
17:54 24/04
У Великоолександрівському районі висадили близько гектара сосен: як відновлюють ліси на Херсонщині      
17:53 24/04
У Херсоні російський дрон атакував автівку волонтерів організації "Сильні бо вільні"      
17:28 24/04
Російський БпЛА атакував авто у Центральному районі Херсона: є травмований      
17:00 24/04
День 1521. 24 квітня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
16:58 24/04
На війні 22-річний військовий з Херсонщини Артем Кулик      
16:58 24/04
Звільнений з російського полону морпіх з Олешок Олександр Дідур взяв участь у Kyiv Security Forum      
16:46 24/04
Депутатку Держдуми, причетну до депортації дітей з Херсона, висунули на посаду омбудсмена РФ      
16:21 24/04
ВККС відклала рішення щодо херсонського адвоката Шкути в конкурсі до апеляційного суду      
16:00 24/04
У Херсоні провели в останню путь бійця Костянтина Авраменка      
15:50 24/04
Через щоденні атаки в Херсоні неможлива повноцінна відбудова — волонтер      
15:49 24/04
Херсонська громада отримала від Німеччини генератори на понад 506 тисяч євро      
15:44 24/04
У Херсоні внаслідок атаки дрона загорівся будинок, пожежники врятували людей. ФОТО      
15:38 24/04
Окупанти викрали картину херсонського художника Кравченка та тримають її у Криму      
15:29 24/04
Театральна діячка Альона Мовчан отримала грант Президента України      
15:00 24/04
Херсон і мародери: від розграбування «Фабрики» у 2022 році до червоних зон нині – нічого не змінилося?      
14:55 24/04
“Росіяни були в шоці, що вони нас залякують, а ми все одно ходимо і робимо свою роботу”. Розмова з начальником Костянтинівської СВА Олексієм Кільдеровим      
14:50 24/04
Сили оборони уразили дронами базу ФСБ окупантів на лівобережжі Херсонщини      
14:39 24/04
Жителя Херсонщини, який ймовірно підпалив автомобіль військового та зберігав вдома зброю, взяли під варту      
14:25 24/04
Станіславська сільрада витратить 205 тис. грн на ремонт службового авто      
14:15 24/04
Оголосили про підозру директорці підприємства, яка продавала паливо окупаційній владі      
14:14 24/04
З Херсонської громади поліція евакуювала жінку та 16-річного сина: їх будинок пошкоджений через обстріл РФ      
14:03 24/04
Ходив по вулиці з гранатою та підпалив авто військового: жителю Білозерської громади повідомили про підозру      
13:39 24/04
Російські військові обстріляли Комишани поблизу Херсона: поранена жінка      
13:39 24/04
Російські військові обстріляли Комишани поблизу Херсона: двоє поранених      
13:36 24/04
З російського полону звільнили 193 українських захисників      
13:19 24/04
Війська РФ сьогодні тричі хотіли просунутися на Херсонщині, – Генштаб      
13:13 24/04
Управління СБУ Херсонщини розслідує справу щодо фігуранта матеріалу "Вгору" Дмитра Афанасіаді      
13:00 24/04
До 20 градусів тепла вдень і заморозки вночі: погода у вихідні на Херсонщині      
12:40 24/04
Працюють на агресора: підозра двом окупаційним «депутатам» Херсонщини      
12:35 24/04
У МВА закликають обмежити рух у передмісті Херсона через посилення дронових атак      
12:27 24/04
На Херсонщині призупинено розгляд понад тисячі заяв щодо зруйнованого житла      
12:25 24/04
Жителі Херсона можуть отримати аварійно-ремонтні набори від Благодійної організації Save Ukrainians      
12:23 24/04
Жителів Херсонської громади просять обмежити пересування в районі Інженерного та Зеленівки      
12:22 24/04
Обрались до окупаційних "рад": двом жителям Херсонщини заочно оголосили підозру у колабораціонізмі      
12:18 24/04
У Херсонській МВА хочуть змінити межі села Степанівка      
Все новости

Архив публикаций

«    Апрель 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
СПЕЦТЕМЫ


    Тимчасове житло стало постійним: херсонський нардеп шокував умовами, в яких живуть ВПО


    В яких умовах живуть люди літнього віку, які внаслідок війни стали ВПО. Народний депутат від Херсонщини показав фото, зроблені в так званих МТП – місцях тимчасового перебування.

    Херсонський нардеп Сергій Козир оприлюднив допис на своїй сторінці в соцмережі про умови проживання ВПО у місцях тимчасового перебування. Нагадаємо, що Козир опікується питаннями внутрішньо переміщених осіб у складі ГО «ВПО Україна», міжфракційного об’єднання «ВПО України» у Верховній Раді та ТСК з питань захисту прав ВПО.

    «Сьогодні сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, особливо людей літнього віку, не живуть, а виживають у місцях тимчасового перебування (МТП). Яскравий тому приклад – на фото!», – зазначив Козир.

    До посту він додав два знімки, які вражають – людям доводиться зберігати свої речі в мішках та жити серед купи коробок:


    Нардеп наголошує:

    «Це не житло – це тимчасовий притулок, який давно перетворився на вимушену «постійність». МТП – не ті умови, де можна гідно жити. Там тісно й немає базових умов для нормального життя. Попри це, держава досі не має єдиної цілісної Державної політики поводження з ВПО і людьми, постраждалими від війни.

    Є окремі програми, є пільгові кредити, але вони не формують системного підходу. Зараз замість реальної підтримки людям пропонують ілюзію допомоги – пільгові кредити, які для більшості ВПО є просто недосяжними.

    Україні потрібна нова житлова політика для ВПО, де чітко розмежовано поняття доступного і соціального житла. Бо не всі можуть дозволити собі кредит навіть із пільгами – особливо пенсіонери, люди з інвалідністю, самотні жінки чи малозабезпечені родини.

    Соціальне житло має стати реальним інструментом для таких категорій – з довгостроковою орендою за доступною ціною (не більше 30% від доходу родини), без права викупу, але з можливістю постійного проживання.

    Люди з інвалідністю чи літні ВПО повинні мати не лише дах над головою, а й підтримку фахівців, які допоможуть адаптуватися до нової громади.

    Верховна Рада вже ухвалила закон про інвентаризацію приміщень, які можна використати як житло для ВПО. Але цього замало. Потрібно формувати муніципальні фонди соціального житла, а не створювати чергові тимчасові поселення.

    І найголовніше – боротися з корупцією».

    Зневіра людей

    Читати такі «викриття», коли завершується четвертий рік повномасштабного вторгнення РФ, що триває вже понад 10 років, доволі дивно. А ще боляче. Саме такий біль та зневіру висловлюють херсонці в коментарях до посту.

    Володимир: «І що далі? Самі по собі лозунги чудові, звідси запитання – коли ви зможете реально вирішити стосовно кожного твердження, так, щоб люди на собі відчули, що ви реальні і спроможні?».


    Леонід: «А що робити пенсіонерам? Що робити мені в мої 81 рік, який пропрацював до 72 років. Працював там, куди направляла держава. Держава мою працю багаторазово високо оцінила: присвоїла звання Заслуженого, нагородила орденом «За заслуги», Грамотами Верховної Ради, Облради, ОДА, вищими відомчими нагородами – МОЗ, МінСоц, І вже будучи на пенсії, я не був для держави, громади обузою, навпаки допомагав іншим по мірі своїх сил.

    24 лютого рашисти вже були в моєму рідному місті Олешки. З великим ризиком автобусом з однією валізою вирвався на підконтрольну територію. На рідній Лівобережній Херсонщині я втратив все нажите за 55 років праці: житло, майно, здоров’я, роки… За 3,5 роки життя в евакуації по чужих квартирах, багаторазово по лікарнях, витратив на оренду, комунальні, ліки і лікування, на одежу, взуття, їжу решту своїх колишніх збережень. Нині я не можу навіть купити зайвий пакет молока, бо оренда житла забирає всю мою пенсію. Я фізично не можу чекати, поки здійсняться всі гарні гасла».

    ВПО повертаються, бо немає де жити

    Херсонці вкотре просять народного депутата повідомити про долю законопроєкту № 11161, який підтримала Верховна Рада ще минулого року, але досі не підписав Президент. Нагадаємо, документом встановлено, що пошкоджені або зруйновані об’єкти нерухомого майна, які перебувають на ТОТ та обстеження яких у зв’язку з цим є неможливим, вважаються знищеними. Таке майно підлягає компенсації за програмою «єВідновлення».

    Натомість ухвалено безліч інших постанов, які в реальному житті аж ніяк не вирішують проблем вимушених переселенців, особливо з ТОТ.

    Ситуація – кричуща, особливо на фоні закликів влади евакуюватися з небезпечних населених пунктів правобережної Херсонщини. Кажуть, що буде надано на перший час тимчасове житло. Однак після таких фото з демонстрацією умов, в яких перебувають переселенці, охочих виїздити у відносну безпеку не побільшає.

    «Трагедія таких людей в тому, що вони вимушені повертатись у свої домівки в окупацію. Бо за три роки не отримали від України відповідь: «Де жити?», – зазначає один із коментаторів до допису Козиря.

    Треба зазначити, що народний депутат Сергій Козир – єдиний із нардепів від Херсонщини, хто через Фейсбук постійно комунікує з херсонцями. Вочевидь, через це й отримує на горіхи, адже ВПО на собі відчувають, як насправді «працює» державна система їх підтримки.

    Фото: фейсбук/Сергій Козир


    Джерело – Гривна





    Похожие публикации

    13-08-2025, 11:00
    Дистанційне обстеження зруйнованого житла на деокупованій Херсонщині: як триває процес
    11-12-2024, 09:45
    На Миколаївщині проживає близько 100 тисяч переселенців, більшість – херсонці
    7-04-2025, 18:28
    Мільйони в нерухомості та долари в готівці: що задекларував нардеп від Херсонщини Козир
    18-01-2025, 14:52
    Українцям платитимуть за розміщення переселенців у себе вдома: названо суму 
    24-11-2024, 19:53
    Близько 150 тисяч переселенців повернулися на тимчасово окуповані території
    19-08-2024, 08:19
    Скільки грошей витратили на модульне містечко для ВПО на Херсонщині
    31-01-2024, 11:16
    На ТОТ росіяни використовують псевдовибори для незаконної мобілізації чоловіків
    12-12-2022, 09:47
    Як ВПО стати на чергу для отримання тимчасового житла: роз’яснення
    31-05-2022, 18:28
    Через питання про власний округ, нардеп Козир заборонив виборцям коментувати свої звіти у соцмережах

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    20:18 24/04
    Якою буде погода на Херсонщині 25 квітня      
    19:24 24/04
    У Херсоні відкрили виставку дитячих плакатів "Ні — глобальному Чорнобилю"      
    18:39 24/04
    Чи очікувати магнітні бурі 25 квітня 2026 року?      
    18:32 24/04
    У Києві та Херсоні покажуть мультимедійний проєкт "Планета Херсон, або Намалюй мені дракона"      
    17:54 24/04
    У Великоолександрівському районі висадили близько гектара сосен: як відновлюють ліси на Херсонщині      
    17:53 24/04
    У Херсоні російський дрон атакував автівку волонтерів організації "Сильні бо вільні"      
    17:28 24/04
    Російський БпЛА атакував авто у Центральному районі Херсона: є травмований      
    17:00 24/04
    День 1521. 24 квітня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    16:58 24/04
    На війні 22-річний військовий з Херсонщини Артем Кулик      
    16:58 24/04
    Звільнений з російського полону морпіх з Олешок Олександр Дідур взяв участь у Kyiv Security Forum      
    16:46 24/04
    Депутатку Держдуми, причетну до депортації дітей з Херсона, висунули на посаду омбудсмена РФ      
    16:21 24/04
    ВККС відклала рішення щодо херсонського адвоката Шкути в конкурсі до апеляційного суду      
    16:00 24/04
    У Херсоні провели в останню путь бійця Костянтина Авраменка      

    15:50 24/04
    Через щоденні атаки в Херсоні неможлива повноцінна відбудова — волонтер      
    15:49 24/04
    Херсонська громада отримала від Німеччини генератори на понад 506 тисяч євро      
    15:44 24/04
    У Херсоні внаслідок атаки дрона загорівся будинок, пожежники врятували людей. ФОТО      
    15:38 24/04
    Окупанти викрали картину херсонського художника Кравченка та тримають її у Криму      
    15:29 24/04
    Театральна діячка Альона Мовчан отримала грант Президента України      
    15:00 24/04
    Херсон і мародери: від розграбування «Фабрики» у 2022 році до червоних зон нині – нічого не змінилося?      
    14:55 24/04
    “Росіяни були в шоці, що вони нас залякують, а ми все одно ходимо і робимо свою роботу”. Розмова з начальником Костянтинівської СВА Олексієм Кільдеровим      
    14:50 24/04
    Сили оборони уразили дронами базу ФСБ окупантів на лівобережжі Херсонщини      
    14:39 24/04
    Жителя Херсонщини, який ймовірно підпалив автомобіль військового та зберігав вдома зброю, взяли під варту      
    14:25 24/04
    Станіславська сільрада витратить 205 тис. грн на ремонт службового авто      
    14:15 24/04
    Оголосили про підозру директорці підприємства, яка продавала паливо окупаційній владі      
    14:14 24/04
    З Херсонської громади поліція евакуювала жінку та 16-річного сина: їх будинок пошкоджений через обстріл РФ      
    14:03 24/04
    Ходив по вулиці з гранатою та підпалив авто військового: жителю Білозерської громади повідомили про підозру      

    13:39 24/04
    Російські військові обстріляли Комишани поблизу Херсона: поранена жінка      
    13:39 24/04
    Російські військові обстріляли Комишани поблизу Херсона: двоє поранених      
    13:36 24/04
    З російського полону звільнили 193 українських захисників      
    13:19 24/04
    Війська РФ сьогодні тричі хотіли просунутися на Херсонщині, – Генштаб      
    13:13 24/04
    Управління СБУ Херсонщини розслідує справу щодо фігуранта матеріалу "Вгору" Дмитра Афанасіаді      
    13:00 24/04
    До 20 градусів тепла вдень і заморозки вночі: погода у вихідні на Херсонщині      
    12:40 24/04
    Працюють на агресора: підозра двом окупаційним «депутатам» Херсонщини      
    12:35 24/04
    У МВА закликають обмежити рух у передмісті Херсона через посилення дронових атак      
    12:27 24/04
    На Херсонщині призупинено розгляд понад тисячі заяв щодо зруйнованого житла      
    12:25 24/04
    Жителі Херсона можуть отримати аварійно-ремонтні набори від Благодійної організації Save Ukrainians      
    12:23 24/04
    Жителів Херсонської громади просять обмежити пересування в районі Інженерного та Зеленівки      
    12:22 24/04
    Обрались до окупаційних "рад": двом жителям Херсонщини заочно оголосили підозру у колабораціонізмі      
    12:18 24/04
    У Херсонській МВА хочуть змінити межі села Степанівка      
    Все новости

    Наверх