
- Про блокування рахунку банк повідомить Держфінмоніторингу – органу, уповноваженому на виконання функцій підрозділу фінансової розвідки.
- Саму ж можливість блокування дає ст.15 закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
"Банк може стягувати додаткову комісію – її розмір встановлюється кожним банком окремо. Інформацію про це зазвичай заздалегідь публікують на офіційних сайтах банків, щоб уникнути непорозумінь", – розповіла Павленко.
Водночас, зазначила вона, банки не зацікавлені у втраті клієнтів. Однак лише коли "йдеться про сумлінних, які не порушують закон".
Як уникнути блокування карткового рахунку
Загалом же, розповіла Павленко, більшість банків застосовує обмежувальні заходи до клієнтів, на карткових рахунках яких виявлено нетипову активність або які перевищили ліміт на перекази. Насамперед, банк може заблокувати рахунок, який вважає підозрілим.Втім, убезпечитися від цього можна – насамперед не використовувати картки за кодами, які не відповідають сутності транзакцій. Також, підкреслюється, не варто використовувати свою картку для будь-яких інших незаконних операцій – зокрема дроп-схем (надаючи зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків за винагороду).
Також, підкреслила Павленко, слід дотримуватися інших правил. Зокрема:
- Під час відкриття рахунку важливо зазначити мету встановлення ділових відносин з банком, надати перелік запланованих операцій, а також інформацію про послуги, яких ви потребуєте.
- На етапі відкриття рахунку слід надати вичерпні відповіді на всі запитання банку, а також, за необхідності, додаткові документи.