
Молодша інспекторка-кінологиня КЦ ГУНП в Херсонській області Катерина Бігун розповіла про один із випадків, коли службового собаку на прізвисько Тор залучали до санкціонованого обшуку.
"На місці ми виявили РПГ-7, автоматичну зброю та набої. Тор зазвичай позначає свою знахідку лежанням або сидінням. Буває, що сісти йому незручно. Тоді він просто завмирає і махає хвостом", — сказала вона.


"З початком повномасштабного вторгнення значно збільшився наш функціонал. Раніше ми займались розшуковою діяльністю, а зараз працюємо й по наркотичних засобах, і долучаємося до роботи вибухотехнічної служби, їздимо з ними на розмінування. Дуже багато заміновано, багато скидають вибухонебезпечних предметів", — каже правоохоронець.

Вівчарка Айс – один з трьох собак Дмитра. З ним він працює дев’ять років. Розповідає, після повномасштабного вторгнення чотирилапим побратимам довелося працювати за нових умов.
"Ми на завдання постійно виїжджаємо у бронежилеті. Собаки вже пристосувалися до цього. Їм комфортно. На вибухи Айс реагував спочатку негативно, а з часом звик і зараз ставиться спокійніше", — сказав молодший інспектор.

Вівчарка Тор на службі шість років. Катерина Бігун говорить, попри досвід та високий рівень підготовки, обов’язково кілька разів на тиждень проводить тренування із собакою.
"Ми маємо працювати тандемом. Коли кінолог відчуває собаку, тоді й робота іде далі. Спеціаліст завжди індивідуально підходить до кожної собаки, бо всі вони різні за характером, поведінкою, звичками. У мене їх троє і всі вони різні", — сказала кінологиня.

Правоохоронці говорять, робота чотирилапих співробітників непроста як фізично, так і психологічно. Тому для них важливо створювати комфортні умови.
"Намагаємось не навантажувати їх, тому що не знаємо, що буде завтра. Також дотримуємось температурного режиму. Якщо на вулиці вище 30 градусів тепла, даємо їм відпочити дві, інколи три години. При мінусі також — не більш ніж пів години, годину працюємо", — каже Дмитро Рибак.
За словами Катерини Бігун, чотирилапі співробітники забезпечені гарними умовами праці. Для перевезення тварин у кінологічному центрі є спецтранспорт, переданий фондом імені Говарда Баффета. Машина розрахована на чотирьох собак. В ній є кондиціонер, система водозабезпечення.

Зараз на службі в кінологічному центрі собаки не лише з України, а й з-за кордону. Наприклад, вівчарку Марко привезли волонтери з Чехії та навчили на місці херсонські спеціалісти.
"З ними класно працювати. Всі тварини дуже активні, грайливі та добре виконують свою роботу. Тож несемо службу разом на найкращій Херсонщині", — сказала Катерина Бігун.
Суспільне Херсон