ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

13:04 31/03
Російські військові безпілотником атакували Дар'ївку на Херсонщині. Тяжко поранений чоловік      
12:59 31/03
Жителька Херсона за вказівкою розвідки РФ вербувала людей для замовних вбивств у Києві      
12:51 31/03
З прифронтового села на Херсонщині поліцейські евакуювали п'ятьох людей      
12:30 31/03
У Херсонській громаді впродовж року планують відремонтувати щонайменше 50 найпростіших укриттів      
12:25 31/03
Сальдо заявив про передачу 23 квартир із “безхазяйного фонду” медпрацівникам на окупованій Херсонщині      
12:11 31/03
Яка погода очікується в Херсоні та області 1 квітня 2026 року?      
12:09 31/03
На Херсонщині попрощалися з двома загиблими військовими — Андрієм Мотричем та Артемом Єсипенком      
12:08 31/03
Помер український математик, випускник херсонського інституту      
12:00 31/03
Окупаційному голові Новокаховки збільшили термін увʼязнення      
11:41 31/03
310-й батальйон РЕБ, який виконує завдання на Херсонщині, трансформували у 310 окремий полк — командир      
11:27 31/03
Записав звернення під червоним прапором. Окупаційний керівник Малокаховки на Херсонщині отримав 11 років тюрми      
11:24 31/03
На Херсонщині через обстріли армії РФ загинула людина, ще двоє поранені, пошкоджено будинки та авто      
11:18 31/03
СБУ затримала жительку Херсонщини, яка розсилала в держустанови листи з виправданням агресії РФ      
11:13 31/03
Легка атлетика та вільна боротьба: херсонські спортсмени зійшли на п’єдестал пошани в Європі      
11:06 31/03
Обійняли керівні посади в окупаційних адміністраціях. Подружжю з Херсонщини повідомили про підозру у колабораціонізмі      
11:01 31/03
Херсонська легкоатлетка здобула «золото» та «срібло» на чемпіонаті Європи      
10:53 31/03
Причетний до вбивства 7 жителів села Правдине у 2022 році – вирок окупанту      
10:48 31/03
Погрожував зброєю та вивіз 15 дітей з Херсонщини до Росії. Військовому РФ заочно загрожує до 12 років ув'язнення      
10:48 31/03
На Херсонщині СБУ затримала жінку, яка надсилала листи із запереченням агресії РФ      
10:41 31/03
Дружина заступника голови Херсонської облради минулого року стала власницею двох квартир у Болгарії      
10:12 31/03
У районі Каланчака російські силовики проводять навчання з придушення протестів, - Жовта Стрічка      
10:10 31/03
Освітні заклади Херсонщини отримали понад сотню ноутбуків від Японії      
10:00 31/03
Скільки заробили заступники голови Херсонської облради у 2025 році: декларації Соболевського і Власова      
09:36 31/03
У Херсонській громаді наразі облаштовано близько 800 захисних споруд, - ХМВА      
09:31 31/03
У Києві затримали групу кілерів: до підготовки замахів на військових причетна жителька Херсона      
09:18 31/03
Спадок “совку” чи дієві органи влади? Чим займаються райради Херсона      
09:15 31/03
Під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонщини Владислав Лозовський      
09:08 31/03
Директорка Джарилгацького нацпарку задекларувала нове майно, куплене за цінами, суттєво нижчими за ринкові      
09:00 31/03
Командира підрозділу морської піхоти РФ засудили довічно за вбивство семи цивільних на Херсонщині      
08:59 31/03
Дрон РФ атакував чоловіка у Дніпровському районі Херсона. Він у лікарні у стані середньої тяжкості      
08:45 31/03
Дар’ївська громада отримала допомогу зі Швейцарії      
08:43 31/03
Вбивство сімох людей у Правдиному на Херсонщині. Командир підрозділу морської піхоти РФ отримав довічне ув'язнення      
08:32 31/03
310-й батальйон РЕБ трансформували у полк      
08:24 31/03
Загинув військовий із Нової Каховки Владислав Лозовський      
08:18 31/03
Одеський суд відмовив херсонцям у компенсації за зруйноване житло      
08:11 31/03
Російського морпіха заочно засудили до довічного за вбивство сімох жителів Херсонщини      
07:48 31/03
Унаслідок обстрілу Корабельного району Херсона пошкоджено багатоповерхівку      
07:34 31/03
Директора окупаційної "станції з боротьби із хворобами тварин" на ТОТ Херсонщини судитимуть за колабораціонізм      
07:30 31/03
Херсонський борець посів четверте місце на турнірі в Таллінні      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Отримав поранення на Херсонщині, планує повернутись на службу після реабілітації. Історія бійця 124 бригади тероборони

    Військовослужбовець 124 окремої бригади територіальної оборони морської піхоти ЗСУ Сергій на псевдо "Покемон" четвертий місяць перебуває на лікуванні у шпиталі. Він отримав поранення під час виконання бойового завдання на одному з Дніпровських островів на Херсонському напрямку. Попри часткову ампутацію правої ноги, після відновлення чоловік планує знову стати у стрій.

    Внаслідок бойових дій на Херсонських островах майже не лишилось дерев і цілих будинків, каже військовослужбовець.

    "Там вже повністю все зруйнували, людей немає. Там одні руїни. Важко пересуватись, коли довкола тебе забори, сітки, за які можна зачепитись. Буває, що дрон летить, або ще щось. Тобі треба якось реагувати, а в тебе нога заплуталась. І це найважче, бо у тебе вже починається паніка: що робити? Буває в такі моменти, що страшно", — сказав він.

    Сергію 23 роки. Чоловік служить у 124 окремій бригаді тероборони морської піхоти ЗСУ. Родом із Кіровоградщини. Розповідає, має шістьох братів та сестер, а сам — четвертий син у родині. Два роки тому він підписав контракт зі Збройними Силами України і вступив до лав 35 бригади морської піхоти. До того працював у будівництві, займався боксом та бойовим самбо. Каже, що псевдо "Покемон" отримав у навчальному центрі.
    Військовий 124 бригади тероборони морської піхоти ЗСУ Сергій на псевдо "Покемон", Одеса, 18 січня 2025 року. Суспільне Херсон

    "Це як на Донеччину приїхали. Кажуть: "Тебе звати як кулемет". Відповідаю: "Так, так і підбирали мені". Кажуть: "Ти ж здоровий, будеш кулеметником. Якщо тебе звати "Покемон", то ось тобі кулемет, буде твоїм побратимом. Теж "покемоном" зветься", — згадує Сергій.

    Військовослужбовець говорить, що свій перший бій на Донецькому напрямку запам’ятав на все життя.

    "В перший штурм було страшно все: як це все летить, все зривається, як побратими були 300-200 — це було, звичайно, страшно. У мене там і думки не було. Там головне — вижити. Ти коли в окоп заходиш, то можеш їх отак бачити. І вони тебе бачать. Ти ідеш і розумієш, що ти маєш першим вистрілити, щоб не вистрілили в тебе", — каже чоловік.
    Військовий 124 бригади тероборони морської піхоти ЗСУ Сергій на псевдо "Покемон", Дніпровські острови, Херсонщина. Військовий на псевдо "Покемон"

    Після поранення, отриманого на Донеччині у вересні 2023 року, Сергій продовжив службу і вступив до лав 124 окремої бригади територіальної оборони морської піхоти.

    "От що я помітив: на Донеччині не так люди до нас ставились, як у Херсоні. У Херсоні краще ставляться до військових. Дякували, казали, що вони з нами, солодощі приносили, радісні були", — сказав "Покемон".

    6 жовтня 2024 року під час виконання бойового завдання на одному з Дніпровських островів Сергій наступив на міну-пелюстку та отримав поранення.

    "Вся територія була засіяна "пелюстками". Їх не видно взагалі. Ми щось з хлопцями йшли. Перший пройшов нормально. Тоді хлопці крикнули: "Дрон!" Я присів, як зразу вибух. Я не міг зрозуміти, що сталося. Я до ноги не кинувся, не дивився. Тоді зрозумів, що не можу встати. Дивлюся на ногу, а вона розірвана була", — розповів Сергій.
     
    Попервах після поранення відчував сильні фантомні болі на місці ампутованої ноги, розповідає "Покемон", мав проблеми зі сном.

    "Все одно, я відчуваю стопу, відчуваю пальці. Буває навіть рухаю ними. Буває, лежиш і відчуваєш, що на нозі пальцями рухаєш, або ступню. П'ятка чухається буває, і не знаєш, де її почухати", — говорить він.

    Якою б важкою не була ситуація завжди намагається знайти позитив, ділиться Сергій.

    "У футбол грали на милицях, я навіть не знав, що можна так було гуляти. Так, звичайно було незручно. Зібрались на футбольному майданчику, приїхали всі без правої ноги. То були моменти такі смішні, особливо коли під праву ногу попадає і хочеш вдарити по м’ячу, а воно не виходить", — каже боєць.
    Військовий 124 бригади тероборони морської піхоти ЗСУ Сергій на псевдо "Покемон", Одеса, 18 січня 2025 року. Суспільне Херсон

    Перебуваючи в Одесі, Сергій підтримує дружні стосунки з одним з побратимів, говорить намагаються завжди бути на позитиві, та до цивільного життя звикнути складно.

    "Я не можу заснути, бо тиша, це мені незвично. Якщо тиша, ми вже знаємо, що ждемо прильотів і буде йти штурм. Бувало ставили питання: "А ти вбивав?" Я такий, кажу: "Це по-любому. Кажу, або ти і його, або він тебе, і тут в тебе варіантів немає". Питання таке задавали, що не хотілося б відповідати. Хочеш, пішли, побачиш, чи вбивав, чи ні. Такі питання коли ставлять, то я не розумію сенсу в цьому. Буває момент, ти продивляєшся фото, вже розумієш, що тих людей немає в живих. Що ми разом з однієї чашки пили, з однієї ложки пили. Ти розумієш, що більшу частину з них вже немає", — розповів Сергій.

    Зараз він пройшов лікування і перебуває в Одесі. Після відновлення планує повернутись у стрій. Після закінчення війни, розповідає, хоче розпочати власну справу, а ще — повернутись на Херсонщину.

    "Найбільше мені сподобався Станіслав, Станіславські гори, куди ми їздили. Краєвиди гарні дуже. Хочеться стати, пофотографувати. Розумію, що не можна, але вони дуже гарні. Такі місця. Хочу після війни поїхати туди", — сказав захисник.
     
     Суспільне Херсон




    Похожие публикации

    15-01-2025, 18:18
    "Хочемо, щоб наш син ріс у Херсоні". Історія родини бійця на позивний "Мудрий"
    15-01-2025, 17:45
    Попри тяжкі поранення мріє повернутись у стрій: історія бійця Херсонської бригади на позивний Покемон
    13-01-2025, 13:56
    Боронять країну разом. Історія батька та сина, які служать на Херсонському напрямку
    6-12-2024, 09:56
    "Наразі я мрію лише про перемогу". Історія бійця на псевдо "Сікач", який захищає Херсонщину
    19-10-2024, 18:30
    На Херсонщині попрощались із загиблим на війні Андрієм Рикуновим
    17-09-2024, 12:53
    "Хочу, щоб наша нація нарешті виборола свою свободу". Історія бойового медика, який воює на Херсонському напрямку
    18-08-2024, 20:25
    Встановив бригадний прапор на найвищій точці України. Історія військового з Херсонщини
    14-02-2024, 20:17
    Боронять правобережжя та звільняють лівий берег Херсонщини. Історії бійців 124 окремої бригади територіальної оборони
    12-08-2023, 15:55
    Військовий із Херсонщини, який на фронті з 2014 року, після протезування ноги повернеться на службу

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    13:04 31/03
    Російські військові безпілотником атакували Дар'ївку на Херсонщині. Тяжко поранений чоловік      
    12:59 31/03
    Жителька Херсона за вказівкою розвідки РФ вербувала людей для замовних вбивств у Києві      
    12:51 31/03
    З прифронтового села на Херсонщині поліцейські евакуювали п'ятьох людей      
    12:30 31/03
    У Херсонській громаді впродовж року планують відремонтувати щонайменше 50 найпростіших укриттів      
    12:25 31/03
    Сальдо заявив про передачу 23 квартир із “безхазяйного фонду” медпрацівникам на окупованій Херсонщині      
    12:11 31/03
    Яка погода очікується в Херсоні та області 1 квітня 2026 року?      
    12:09 31/03
    На Херсонщині попрощалися з двома загиблими військовими — Андрієм Мотричем та Артемом Єсипенком      
    12:08 31/03
    Помер український математик, випускник херсонського інституту      
    12:00 31/03
    Окупаційному голові Новокаховки збільшили термін увʼязнення      
    11:41 31/03
    310-й батальйон РЕБ, який виконує завдання на Херсонщині, трансформували у 310 окремий полк — командир      
    11:27 31/03
    Записав звернення під червоним прапором. Окупаційний керівник Малокаховки на Херсонщині отримав 11 років тюрми      
    11:24 31/03
    На Херсонщині через обстріли армії РФ загинула людина, ще двоє поранені, пошкоджено будинки та авто      
    11:18 31/03
    СБУ затримала жительку Херсонщини, яка розсилала в держустанови листи з виправданням агресії РФ      

    11:13 31/03
    Легка атлетика та вільна боротьба: херсонські спортсмени зійшли на п’єдестал пошани в Європі      
    11:06 31/03
    Обійняли керівні посади в окупаційних адміністраціях. Подружжю з Херсонщини повідомили про підозру у колабораціонізмі      
    11:01 31/03
    Херсонська легкоатлетка здобула «золото» та «срібло» на чемпіонаті Європи      
    10:53 31/03
    Причетний до вбивства 7 жителів села Правдине у 2022 році – вирок окупанту      
    10:48 31/03
    Погрожував зброєю та вивіз 15 дітей з Херсонщини до Росії. Військовому РФ заочно загрожує до 12 років ув'язнення      
    10:48 31/03
    На Херсонщині СБУ затримала жінку, яка надсилала листи із запереченням агресії РФ      
    10:41 31/03
    Дружина заступника голови Херсонської облради минулого року стала власницею двох квартир у Болгарії      
    10:12 31/03
    У районі Каланчака російські силовики проводять навчання з придушення протестів, - Жовта Стрічка      
    10:10 31/03
    Освітні заклади Херсонщини отримали понад сотню ноутбуків від Японії      
    10:00 31/03
    Скільки заробили заступники голови Херсонської облради у 2025 році: декларації Соболевського і Власова      
    09:36 31/03
    У Херсонській громаді наразі облаштовано близько 800 захисних споруд, - ХМВА      
    09:31 31/03
    У Києві затримали групу кілерів: до підготовки замахів на військових причетна жителька Херсона      
    09:18 31/03
    Спадок “совку” чи дієві органи влади? Чим займаються райради Херсона      

    09:15 31/03
    Під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонщини Владислав Лозовський      
    09:08 31/03
    Директорка Джарилгацького нацпарку задекларувала нове майно, куплене за цінами, суттєво нижчими за ринкові      
    09:00 31/03
    Командира підрозділу морської піхоти РФ засудили довічно за вбивство семи цивільних на Херсонщині      
    08:59 31/03
    Дрон РФ атакував чоловіка у Дніпровському районі Херсона. Він у лікарні у стані середньої тяжкості      
    08:45 31/03
    Дар’ївська громада отримала допомогу зі Швейцарії      
    08:43 31/03
    Вбивство сімох людей у Правдиному на Херсонщині. Командир підрозділу морської піхоти РФ отримав довічне ув'язнення      
    08:32 31/03
    310-й батальйон РЕБ трансформували у полк      
    08:24 31/03
    Загинув військовий із Нової Каховки Владислав Лозовський      
    08:18 31/03
    Одеський суд відмовив херсонцям у компенсації за зруйноване житло      
    08:11 31/03
    Російського морпіха заочно засудили до довічного за вбивство сімох жителів Херсонщини      
    07:48 31/03
    Унаслідок обстрілу Корабельного району Херсона пошкоджено багатоповерхівку      
    07:34 31/03
    Директора окупаційної "станції з боротьби із хворобами тварин" на ТОТ Херсонщини судитимуть за колабораціонізм      
    07:30 31/03
    Херсонський борець посів четверте місце на турнірі в Таллінні      
    Все новости

    Наверх