Жертвами «банківських шахраїв» стали двоє жінок. Їм зателефонували невідомі, представилися працівниками служби безпеки банку та попросили назвати дані карток для нібито перевірки й оновлення захисту. Отримавши доступ до банківських рахунків заявниць, шахраї зняли з рахунку 58-річної херсонки 10000 гривень, а 73-річну пенсіонерку залишили без заощаджень, забравши з її карти 9000 гривень.
Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.
Ще однією жертвою шахраїв став 35-річний житель Бероиславського району. Чоловік у соціальній мережі перейшов за посиланням нібито для отримання грошової допомоги та ввів дані банківської картки. Після цього з його рахунку зникло 26000 гривень.
Жертвою шахрайської схеми «друг просить у борг» стала 55-річна жителька Херсона. Жінка розповіла, що їй у месенджері надійшло повідомлення від нібито її знайомої, яка просила терміново позичити грошей. Заявниця запанікувала та одразу перевела на надісланий їй рахунок 8900 гривень. Лише після цього вона зв’язалася з подругою та дізналася, що акаунт у соціальній мережі тої «взламали» шахраї та надсилали такі повідомлення всім підписникам.
За всіма фактами поліція відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Ні в якому разі не вводьте дані своїх банківських карток на незнайомих сайтах, адже тоді шахраї можуть отримати доступ до вашого рахунку та кредитного ліміту.
Перш, ніж переказувати гроші, поставте людини особисті запитання, на які може знати відповідь тільки вона. А краще припніть розмову й самі перетелефонуйте тому, кому нібито потрібна допомога.
Вкотре нагадуємо, що інформацію про виплати необхідно брати лише з офіційних джерел. Тож якщо побачили повідомлення, де для отримання грошей вам пропонується лише перейти за посиланням і ввести реквізити банківської картки, – це шахрайство.