ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

20:52 10/03
Якою буде погода на Херсонщині 11 березня      
19:46 10/03
Чому ‘інсайди’ майже завжди шкодять: як паривин допомагає відрізняти сигнали від хайпу      
19:42 10/03
Коли ставку краще не робити: правила top match для пропуску подій без FOMO і ‘догону’      
19:40 10/03
Підготовка до матчу за 15 хвилин: чек-лист topmatch, який прибирає шум і залишає тільки рішення      
19:38 10/03
Ставки бет без зайвих ризиків: як читати фору й тотал так, щоб лінія не здавалася ‘магією’      
19:37 10/03
Як не плутати RTP з ‘шансом виграти’: пояснення через вибір ігор у johnny 24 та поведінку сесії      
19:32 10/03
Что делать после серии выигрышей: подход buddy bet к лимитам, «стоп-правилам» и защите от самоуверенности      
19:28 10/03
Банк під контролем: як у бадді бет виставити правила ставок, щоб не ламати дисципліну після програшу      
19:22 10/03
Закатований окупантами. Загиблому Віталію Лапчуку з Херсона просять надати звання "Герой України"      
19:11 10/03
Рекордний долар: чому слабшає гривня і що буде з курсом далі      
19:09 10/03
Золотий бензин: чи продовжать зростати ціни на пальне      
18:52 10/03
На останніх обмінах між Україною та РФ повернули жителів Бериславського району на Херсонщині      
18:46 10/03
Закупівля дров для військових із переплатою: ДБР повідомило про підозру начальнику КЕВ Херсона  
 
18:27 10/03
Через обстріл Херсона поранений підліток      
18:00 10/03
День 1476. 10 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
17:59 10/03
Спортсмени із Херсонщини вибороли призові місця на всеукраїнських змаганнях з тхеквондо      
17:57 10/03
Військові РФ обстріляли Корабельний район Херсона. Поранений 16-річний хлопець      
17:55 10/03
Ексдепутат Херсонської облради зареєстрував на ТОТ бізнес за російським законодавством      
17:24 10/03
Керівники Херсонської обласної прокуратури отримали майже 500 тисяч гривень зарплати за лютий      
17:15 10/03
Херсонка, яка очолила окупаційну школу на лівобережжі, отримали 11 років тюрми      
17:10 10/03
У Херсоні виявили нові місця дистанційного мінування      
17:10 10/03
З російського полону повернувся житель Бериславської громади      
16:59 10/03
Ексдепутат Херсонської облради “оформив” бізнес в окупації      
16:54 10/03
У Херсоні біля річки виявили мінування      
16:54 10/03
У Херсоні через російські обстріли Корабельного району поранені двоє людей      
16:35 10/03
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму про зниклих безвісти у Кринках      
16:23 10/03
Псевдодепутат з Генічеська, про якого писав МОСТ, отримав підозру від СБУ      
16:20 10/03
Загибла й поранені через ворожі атаки: як минув день на Херсонщині      
16:10 10/03
“Я мала все, але втратила в один день”. Історія ветеринарки з лівобережжя Херсонщини, яка почала життя з нуля      
15:53 10/03
Причетний до підготовки екіпажів РФ на Херсонщині. Оголосили підозру іранському генералу      
15:50 10/03
У Генічеську окупанти створили штаб для проведення “військово-патріотичної” гри      
15:27 10/03
Чи очікувати магнітні бурі 11 березня 2026 року?      
15:21 10/03
Херсон отримав три генератори від німецької агенції      
15:15 10/03
Ексначальницю управління охорони здоров’я Херсона підозрюють у розтраті бюджетних коштів      
15:00 10/03
Військові РФ атакували безпілотником Дніпровський район Херсон: двоє травмованих      
14:55 10/03
Спецпідрозділ ВМС евакуював подружжя з окупованої Херсонщини      
14:50 10/03
30 внутрішньо переміщеним особам погодили отримання житлових ваучерів – Херсонська МВА      
14:42 10/03
Дружина начальника Високопільської СВА минулого року придбала Lexus      
14:36 10/03
Іранські інструктори на Херсонщині навчали росіян запускати дрони: СБУ оголосила підозру генералу КВІР      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Прем’єра трагікомедії "Молочайник" у Миколаєві: історія жіночого опору в окупації на Херсонщині

    У Миколаївському академічному художньому драматичному театрі 14 листопада відбудеться прем’єрний показ вистави "Молочайник" за п'єсою херсонської драматургині Оксани Гриценко. Постановка розповідає про життя п'яти жінок, які опинилися в російській окупації у Херсонській області та прагнуть позбутися окупантів.


    Журналісти Суспільного побували на допрем'єрному показі 13 листопада.Детальніше про виставу "Молочайник" розповів режисер з Херсонського обласного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Євгеній Резніченко.Режисер Євгеній Резніченко, який був в окупації, поділився своїми враженнями від роботи з текстом. На його думку, ця історія є дуже зрозумілою для всіх, хто знає про реалії окупації, тому особливої адаптації до контексту не потребувала.За словами режисера, у центрі сюжету — життя п’яти героїнь, які вимушено перебувають в окупованій Кавунівці: це місце стало збірним образом херсонських сіл, які опинилися під контролем російських військ. Героїні не завжди можуть знайти спільну мову, однак їх об'єднує одне — прагнення позбутися окупантів.

    "Були думки про те, щоб як цікаво, і як, мабуть, важливо, щоб ця п'єса про Херсон з'явилася в Херсоні. Але про це не можна було навіть мріяти, тому що зараз театри у Херсоні працюють тільки в укриттях, тільки в бомбосховищах і підвалах", — розповідає режисер.Методи боротьби жінок, зі слів режисера, подекуди неочевидні. У п'єсі вони показують, що для звільнення потрібні не лише прямі дії, а й психологічна стійкість, хитрість, вміння об'єднуватися в складних умовах.

    Символізму виставі додає молочай — рослина, яку баба Надя, одна з героїнь, вважає "магічною". Вона бачить в ній надію і певний амулет, що здатен дати силу та захистити від ворогів.У виставі залучені акторки Херсонського театру імені Миколи Куліша, які мають особистий досвід пережитої окупації. Ольга Бойцова, яка грає роль матері Світлани, змогла виїхати з Херсона в середині квітня 2022 року. До того жінка ходила на мітинги, бачила, як російські війська вивозять цивільних.

    "Коли ти йдеш містом — блокпости. Коли ти в транспорті, на тебе направляють оцей автомат, оці "чмоні", інакше не скажеш, то хочеться нахамити, а ти нічого не можеш зробити. Їхала якось, блокпост, вони заходять: "Добрый день, всё в порядке, все свои, а че мы не улыбаемся?" Розумієте, що стане, коли ти відвертаєшся. І дівчинку вивели, яка щось там буркнула, щось їй не сподобалось", — пригадує Ольга.

    Деякі колеги акторки досі залишаються в окупації. Є люди, які майже зневірились, але вони тримаються, вірять, на жаль, думають, що їх залишили, забули, розповідає Бойцова.

    Її власний досвід в окупованому Херсоні став базою для розуміння персонажа.

    "Образ дуже зрозумілий — звичайної жінки, яка любить свою землю, яка любить справу, якою вона займається. Тому коли все руйнується, вона намагається будь-яким чином зберегти і щоб в неї не відібрали. Це звичайна справжня україночка: десь наївна в чомусь, але внутрішній стрижень є в кожної", — розповідає акторка.

    Ще один із певних символів вистави — земля, про яку згадує Світлана: "Як залишити могили, хто туди навідається? А як мій город?"Роль Олесі — молодої студентки, доньки Світлани, виконує Марія Шапочка. Вона говорить, що її героїня має певні риси "мрійливої хіпі", захоплюється медитацією та шукає спосіб підтримати людей у складні часи.

    "Одна зі змін — це те, що мені доволі часто почала снитися окупація, хоча я там не була, але мені це інколи сниться. Ця вистава дає людям можливість побачити ситуацію зі сторони, можливо, навіть виплакатися. Це підтримка — показати, що вони не самотні", — зазначає акторка.Образ баби Наді втілила народна артистка України Олена Галл-Савальська, яка також пережила весь час окупації в Херсоні. Другу доньку Світлани Ольгу зіграла Ангеліна Павлюк, а куму Валю — Євгенія Кірсанова.

    "Це не просто вистава, а певний міст між нами і тими, хто все ще перебуває під контролем російської армії. Хочеться, щоб глядачі винесли з неї впевненість, що не можна втрачати надію", — зазначає режисер Євгеній Резніченко.

    Резніченко впевнений, що ця постановка викликає у глядачів співпереживання та допоможе зрозуміти, що відбувається на окупованих територіях.

    Прем'єра вистави відбудеться 14 листопада у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі. Переселенці можуть відвідати її безкоштовно за попередньою реєстрацією. Вистава створена за підтримки Українського культурного фонду.




    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    20:52 10/03
    Якою буде погода на Херсонщині 11 березня      
    19:46 10/03
    Чому ‘інсайди’ майже завжди шкодять: як паривин допомагає відрізняти сигнали від хайпу      
    19:42 10/03
    Коли ставку краще не робити: правила top match для пропуску подій без FOMO і ‘догону’      
    19:40 10/03
    Підготовка до матчу за 15 хвилин: чек-лист topmatch, який прибирає шум і залишає тільки рішення      
    19:38 10/03
    Ставки бет без зайвих ризиків: як читати фору й тотал так, щоб лінія не здавалася ‘магією’      
    19:37 10/03
    Як не плутати RTP з ‘шансом виграти’: пояснення через вибір ігор у johnny 24 та поведінку сесії      
    19:32 10/03
    Что делать после серии выигрышей: подход buddy bet к лимитам, «стоп-правилам» и защите от самоуверенности      
    19:28 10/03
    Банк під контролем: як у бадді бет виставити правила ставок, щоб не ламати дисципліну після програшу      
    19:22 10/03
    Закатований окупантами. Загиблому Віталію Лапчуку з Херсона просять надати звання "Герой України"      
    19:11 10/03
    Рекордний долар: чому слабшає гривня і що буде з курсом далі      
    19:09 10/03
    Золотий бензин: чи продовжать зростати ціни на пальне      
    18:52 10/03
    На останніх обмінах між Україною та РФ повернули жителів Бериславського району на Херсонщині      
    18:46 10/03
    Закупівля дров для військових із переплатою: ДБР повідомило про підозру начальнику КЕВ Херсона  
     

    18:27 10/03
    Через обстріл Херсона поранений підліток      
    18:00 10/03
    День 1476. 10 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    17:59 10/03
    Спортсмени із Херсонщини вибороли призові місця на всеукраїнських змаганнях з тхеквондо      
    17:57 10/03
    Військові РФ обстріляли Корабельний район Херсона. Поранений 16-річний хлопець      
    17:55 10/03
    Ексдепутат Херсонської облради зареєстрував на ТОТ бізнес за російським законодавством      
    17:24 10/03
    Керівники Херсонської обласної прокуратури отримали майже 500 тисяч гривень зарплати за лютий      
    17:15 10/03
    Херсонка, яка очолила окупаційну школу на лівобережжі, отримали 11 років тюрми      
    17:10 10/03
    У Херсоні виявили нові місця дистанційного мінування      
    17:10 10/03
    З російського полону повернувся житель Бериславської громади      
    16:59 10/03
    Ексдепутат Херсонської облради “оформив” бізнес в окупації      
    16:54 10/03
    У Херсоні біля річки виявили мінування      
    16:54 10/03
    У Херсоні через російські обстріли Корабельного району поранені двоє людей      
    16:35 10/03
    На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму про зниклих безвісти у Кринках      

    16:23 10/03
    Псевдодепутат з Генічеська, про якого писав МОСТ, отримав підозру від СБУ      
    16:20 10/03
    Загибла й поранені через ворожі атаки: як минув день на Херсонщині      
    16:10 10/03
    “Я мала все, але втратила в один день”. Історія ветеринарки з лівобережжя Херсонщини, яка почала життя з нуля      
    15:53 10/03
    Причетний до підготовки екіпажів РФ на Херсонщині. Оголосили підозру іранському генералу      
    15:50 10/03
    У Генічеську окупанти створили штаб для проведення “військово-патріотичної” гри      
    15:27 10/03
    Чи очікувати магнітні бурі 11 березня 2026 року?      
    15:21 10/03
    Херсон отримав три генератори від німецької агенції      
    15:15 10/03
    Ексначальницю управління охорони здоров’я Херсона підозрюють у розтраті бюджетних коштів      
    15:00 10/03
    Військові РФ атакували безпілотником Дніпровський район Херсон: двоє травмованих      
    14:55 10/03
    Спецпідрозділ ВМС евакуював подружжя з окупованої Херсонщини      
    14:50 10/03
    30 внутрішньо переміщеним особам погодили отримання житлових ваучерів – Херсонська МВА      
    14:42 10/03
    Дружина начальника Високопільської СВА минулого року придбала Lexus      
    14:36 10/03
    Іранські інструктори на Херсонщині навчали росіян запускати дрони: СБУ оголосила підозру генералу КВІР      
    Все новости

    Наверх