Про це 29 жовтня написали на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею.
Роботу художника помітили під час організованого росіянами "I Міжрегіонального форуму музейних працівників Новоросії". На захід у Ростов-на-Дону прибули незаконні керівниці двох херсонських музеїв, яких призначили на "посади" окупанти. Був також присутній Андрій Мальгін — директор "Центрального музею Тавриди", де зберігаються викрадені з Херсона твори мистецтва, йдеться у дописі.
Під час виступу Мальгіна учасникам форуму демонстрували презентацію. На її кадри потрапило зображення сховища, до якого росіяни звезли награбоване. Як повідомили працівники Херсонського художнього музею, при детальному вивченні світлини їм вдалося впізнали на ній роботу Юрія Августовича.
Презентація на форумі в Росії, на кадри якої потрапила викрадена з Херсонського художнього музею картина. Херсонський художній музей/Facebook
Юрій Августович народився у 1951 році в сім'ї репресованих художників. Тоді його родина перебувала у засланні в Магаданському краї. Матір митця — киянка Галина Конопацька. З чотирьох до 70 років чоловік жив у Махачкалі. Художник працював у жанрах живопису, графіки, театрально-декоративного мистецтва. Полотно "На вулиці" є характерним для його творчості періоду 1970-1980 років: монохромний живопис, невеликі градації та штрих, повідомили у дописі.
Загалом, під час втечі з Херсона окупанти незаконно вивезли з художнього музею понад 10 тисяч експонатів. 128 творів мистецтва вже вдалось ідентифікувати.
Раніше працівники Херсонського художнього музею ідентифікували викрадену російськими військовими картину Олександра Русакова "Портрет художника В.Макса". Це вже друга робота художника, яка незаконно опинилась в Криму.
Суспільне Херсон