Каховчанка Олена зараз живе у Києві, працює вихователькою у розвивальному дитячому центрі Be Good, який відкрився кілька тижнів тому.
"Ось це наша ігрова кімната. Тут ми будемо займатися з діточками. Тут вони можуть відпочивати, розвиватися, гратися, насолоджуватися життям, адже сьогодні, в такий важкий час, хочеться дарувати їм щасливе дитинство. Вони будуть навчатися, малювати, ліпити, розвивати логіку, пам'ять, вчити математику. У нас дуже багато різноманітних занять. Наприклад, заняття на степах" — розповіла Олена.
Вихователька дитячого центру Be Good Олена. Суспільне Херсон
Після виїзду з окупації протягом року не могла знайти роботу за спеціальністю, каже жінка.
"Проблема з працевлаштуванням є по всій країні. Якщо ти ВПО, то для роботодавця це, знаєте, як штамп — значить ти поїдеш додому, звільнять твоє місце, а нам знову шукати співробітників, знову ця тяганина з документами. Найбільше куди брали, то це в магазини продавцем, або на склади працювати. І нікого не хвилювало, що в тебе там магістратура, в тебе є освіта і ти вмієш працювати. Я так працювала в магазині, а потім в одній із груп прочитала об'яву Євгенії, яка набирала саме ВПО з Херсонської області. Вона шукала у свій центр розвитку вихователя. Я їй написала і вона мені подзвонила. Ми провели співбесіду, одразу знайшли спільну мову", — сказала Олена.
Помічниця вихователя дитячого центру Альона. Суспільне ХерсонСхожа історія — у Альони. Жінка виїхала з окупованих Олешок, рік провела за кордоном, після повернення до України довгий час шукала роботу. Зараз вона працює помічницею вихователя.
"Я побачила оголошення в Telegram-групі "Херсонці у Києві". Євгенія скинула об'яву, що потрібні працівники, помічники вихователя, вихователі. Довго не наважувалась написати. Думала, що у мене невеличкий досвід, а тут — Київ, приватний садочок, розвивальний центр. Я дуже рада, що потрапила до Be Good. Ми всі тут дуже одне одного підтримуємо, бо знаємо, як це бути переселенцями, які нікому не потрібні", — розповіла Альона.
Психологиня центру Be Good Світлана Карпова. Суспільне Херсон
Викладачка програмування Світлана Карпова втратила свій будинок у Херсоні. Спочатку туди влучив російський снаряд, потім було затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військовими. Тепер починає життя з нуля у Києві, говорить жінка. Для роботи в центрі Be Good Світлані стала у нагоді друга освіта психологині.
"Мені як психологу дуже цікаво працювати з арттерапією. Вона включає в себе пісочну, тканинну та казкотерапію. Тобто все, що пов'язано із творчістю", — сказала психологиня.
Співзасновниця центру розвитку Be Good Євгенія Грищенко. Суспільне Херсон
Центр розвитку Be Good вперше відкрили у Херсоні у 2019 році, розповіла його співзасновниця Євгенія Грищенко.
"Спочатку це був простір для святкування днів народжень. Ми намагалися втілити кожну дитячу мрію, кожний образ, кожний подарунок, кожну атмосферу, фотозону, тематику і все-все, що дітки хотіли би бачити. Потім ми створили у цьому просторі першу дитячу лабораторію у Херсоні. Там ми з дітками, граючи та роблячи цікаві експерименти, вивчали такі важливі науки, як фізика, хімія, біологія", — згадала Євгенія Грищенко.
Наукові експерименти у Be Good у Херсоні. Євгенія Грищенко
Одним із найяскравіших проєктів вона вважає дитячий табір, у якому команда центру розвитку разом із дітьми проводили час на літніх, весняних та осінніх канікулах.
Дитячий табір, організований працівниками Be Good. Євгенія ГрищенкоВідновити дитячий центр у Києві вона змогла завдяки грантовій програмі.
"У Києві наш центр Be Good — це розвивальний центр для діточок від нуля до шести років. Наразі ми вже офіційно відкриті, але набираємо групи на різний розвиток. Поки що в нас проходять заняття у школі раннього розвитку для дітей віком від нуля до двох рочків. Вони навчаються, різносторонньо розвиваються", — повідомила співзасновниця дитячого простору.
Приміщення дитячого простору Be Good у Києві. Євгенія Грищенко
Євгенія говорить, що колектив із вимушених переселенців — це принципова ідея підтримки земляків. Вона також продовжує волонтерську діяльність в організації "Help to win".
"Також на даний момент ми більше допомагаємо військовим: речами першої необхідності, ліками, аптечками, транспортом, дронами — всім, про що вони нас просять. Також продуктовими наборами та формою. Другою соціальною ланкою нашого проєкту є допомога сім'ям військових. Оскільки ми ведемо перемовини із нашими закордонними партнерами-донорами, які дуже допомагають Україні, українцям, нашим військовим, то вони також схвалили мою ідею щодо підтримки стипендій для діточок військових", — розповіла Євгенія Грищенко.
Be Good у Києві. Євгенія Грищенко
Жінка планує й надалі розвивати бізнес у Києві, але чекає, коли зможе повернутися до Херсона.
Суспільне Херсон