На полицях — продукція зроблена місцевими жителями, з херсонських матеріалів і продуктів. Принести свої вироби для продажу можуть усі охочі. Умова одна – вони мають бути пов’язані з Херсоном і областю, розказує власниця крамнички Юлія Кісельова. Ідею каже, мала давно, але на її реалізацію не вистачало часу. Нині у місті залишається багато людей, які працюють і займаються творчістю, говорить Юлія.
"Я хочу прославляти саме наш край, я хочу саме наш край показувати людям, розповідати про нього. До нас приїжджає дуже багато репортерів зі всього світу, і гуманітарна допомога, різні фонди, різні благодійні організації. І вони завжди хочуть щось з собою повезти. Нам доводилося просто дарувати те, що ми мали своє, прапори якісь, браслетики. Те, що нам просто або дарували колись, або ми самі за власні кошти купували. Але це було не локальне, це було просто про Україну в цілому. А я хочу, щоб тут в крамниці стояли саме локальні, місцеві вироби, продукти, все про Херсон та Херсонську область", — розповіла вона.
Продукція у сувенірній крамниці волонтерки, Херсон, 19 березня 2024 року. Суспільне Херсон
Наразі у крамниці роботи 10 херсонських майстринь і майстрів. Це браслети, підвіски, шопери, футболки, хустки.
"Також в нас є місцеве класне варення. Є кавунчики отакі суперові, вони теж з історією. Їх робить наша медсестра з лікарні ХБК. Чоловік її вирізає на дереві отакі кавуни, вона їх розмальовує. Це дуже така позитивна людина. Наліпки про Херсон є, брошки робить наш Сергій Кіндра також", — розповіла жінка.
Продукція у сувенірній крамниці волонтерки, Херсон, 19 березня 2024 року. Суспільне Херсон
Є тут і роботи Юлії. За її словами, вона ніколи раніше не малювала. Каже, що знайшла картинку в інтернеті та вирішила щось таке спробувати намалювати. Також у продажу є мед з історією. Зараз під нього розробляють оформлення, розказує волонтерка.
"Чому ми вирішили займатися медом, я знаю, що його багато хто продає, але є така історія з одного з сіл херсонських, на жаль, зараз воно поки що в окупації перебуває. Там в тому селі були люди, які займалися медом. І от окупанти полізли до тих людей вулики набрати меду, й їх дуже сильно покусали бджоли. Там були три людини, які були в тяжкому стані і їх дуже сильно покусали бджоли. І тому ми от рішили оцю історію поєднати з продукцією, розповідаємо, що це мед незламних херсонських бджіл, він так і буде називатися", — говорить вона.
Мед, який продають у крамниці Юлії Кісельової, 19 березня 2024 року. Суспільне Херсон
Чимало виробів вже знайшли власників в Україні й закордоном. Гроші від продажу, каже Юлія, йдуть на потреби військових.
"Ми допомагаємо маленькими справами. Ми не купляємо якісь супердорогі дрони або машини, але побутові якісь речі або якісь смаколики, або ліки можемо придбати. Наприклад, тут у нас полиця ціла з ліками для хлопчиків. Воно теж завжди актуально. Абсолютно всі вторговані кошти, які ми ставимо трошки вищу за ту ціну, яку нам дають люди, ми все це переводимо на допомогу нашим хлопчикам. На закупівлю спідньої білизни, шкарпеток, ліків, смаколиків для хлопців", — каже Юлія.
Суспільне Херсон