
До війни фотографка Юлія Кісельова була власницею кав’ярні з авторськими тістечками. Зараз це – гуманітарний штаб: тут збирають продукти та засоби гігієни. Волонтерити херсонка почала після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Під час окупації Херсона Юлія разом з подругами купувала продукти і розвозила тим, хто цього потребував. На гуманітарний штаб перетворилась і кав’ярня.
"Під час окупації ми працювали, як гуманітарний штаб, але нам довелося розклеїти всюди цінники і удати, що це у нас магазин. Ті люди, які ходили до нас, знали, що це гуманітарний штаб, а новим людям нам доводилося відмовляти, бо ми не знали хто свій, а хто чужий", — пригадує волонтерка.

"Ми збираємо для українських захисників. Вони звернулися до нас з проханням, що потрібні наволочки. Це розхідний матеріал, він не преться. Люди зі всього Херсона нам їх приносили", — розказує волонтерка.

Пенсіонерка Наталя до штабу приходить щомісяця. Чоловік жінки хворіє і не підводиться з ліжка.
"Я приходжу за пелюшками, а дівчата мені і продукти дають. Ось так і виживаємо удвох", — каже жінка.
Херсонка Любов вчетверте звернулась до штабу за допомогою. У неї дві людини з інвалідністю, І та III групи, один з них — лежачий. Жінка приходить за гігієною, їй також дають продуктовий набір.

Зараз, говорить Юлія, допомагають родинам з дітьми до 15 років, пенсіонерам з інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам, які приїхали до Херсона. Крім продуктових наборів, засобів гігієни, роздають ліки та будівельні матеріали.

За словами Юлії, хоч приміщення зараз використовують як склад, вони намагаються підтримувати затишок і комфорт: на вході завжди квіти і яблука. Саме ці фрукти стали візитівкою кав’ярні.
"У нас тут міні квіткова галерея. Це квіти, які ми купуємо у наших бабусь по дорозі на роботу чи з роботи. Яблучкам пригощаємо людей. Ось так ми намагаємося підтримати життя в Херсоні. Життя триває, люди тут залишаються, вони не впадають у відчай, ми всі чекаємо на перемогу", — каже волонтерка.

Суспільне Херсон