Україна отримала від Канади як військову допомогу партію модернізованих бронеавтомобілів Senator класу MRAP. До кінця 2023 року на озброєнні ЗСУ буде загалом 1000 канадських бронетранспортерів Senator.
У повідомленні Defence Blog не вказується, скільки саме нових канадських бронеавтомобілів доставили до України. Повідомляється лише, що їх уже використовують у боях проти російських окупантів. І ці модернізовані канадські бронемашини встигли довести свої добрі бойові якості.
Бронеавтомобілі Senator класу MRAP із колісною формулою 4x4 з'явилися на озброєнні ЗСУ у 2022 році. Їх випускає канадська компанія Roshel. Цей бронеавтомобіль уперше представили у 2018 році. Його збудували на базі модернізованого шасі пікапа Ford F-550. Він має кілька версій, у тому числі з 2 і 4 дверима, залежно від призначення.
Новий Senator, створений, до речі, з урахуванням досвіду боїв в Україні, відрізняється покращеним протимінним захистом. Він має V-подібний корпус, розроблений для мінімізації впливу вибухів. Ця конструкція має V-подібну форму, яка відводить вибухову хвилю та уламки від автомобіля, знижуючи ймовірність серйозних травм чи загибелі пасажирів. Така конструкція допомагає поглинати та розсіювати енергію вибуху, підвищуючи стійкість бойової машини до вибухів. Вона витримує вибух у 6 кг у тротиловому еквіваленті.
Слід зазначити, що V-подібний корпус притаманний більшості бронеавтомобілів класу MRAP. Ці бойові машини мають покращений протимінний захист та захист від СВУ (саморобних вибухових пристроїв).
Корпус бронеавтомобіля витримує влучення кулі калібру 7,62, випущеної на відстані 30 метрів зі швидкістю 695 м/с. Для завдань, які ставляться перед підрозділами, оснащеними Senator, такого захисту корпусу і протимінного захисту, цілком достатньо.
Екіпаж бронемашини Senator – 2 людини. У десантному відсіку міститься до 10 осіб.
Senator оснащується 8-циліндровим V-подібним 6,7-літровим дизельним двигуном потужністю 330 к.с. Мотор працює разом із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач.
Як використовують бронеавтомобілі Senator у боях проти російських окупантів? Ці бронеавтомобілі не беруть безпосередньої участі у штурмових діях. Вони призначені для патрулювання місцевості, розвідки. З їхньою допомогою можна доставляти піхоту на поле бою, оперативно перекидати піхоту на інші ділянки фронту.
Today