УР-77 "Метеорит" – самохідна реактивна установка для розмінування. Відео опублікували в Telegram-каналі "СтратКом ЗСУ".
Довідка. УР-77 "Метеорит" – радянська самохідна реактивна установка, призначена для розмінування. Її створено на базі самохідної гаубиці 2С1 "Гвоздика".
УР-77 здатна робити ходи в протитанкових мінних полях під час бою. Ширина проходу складає близько 6 метрів, а довжина від 80 до 90 метрів.
Ця установка може розчищати протипіхотні мінні поля попри те, що не призначена для цього.
Розмінування відбувається після підриву заряду — ударна хвиля від його вибуху спричиняє спрацювання механічних детонаторів мін. Проте повне розмінування не гарантується. До прикладу, можуть залишитися взведеними міни, які мають детонатори двократного натиску (міна ТМ-62 з детонатором МВД-62 або Mk7 з детонатором № 5 Mk4), протипіхотні міни натяжної дії. Не реагують на вибухову хвилю магнітні, сейсмічні й інфрачервоні детонатори.
Ця техніка є на озброєнні Азербайджану, України, росії та Сирії.
Під час російського повномасштабного вторгнення одна одиниця УР-77 "Метеорит" була захоплена Збройними силами України на півночі країни 24 березня 2022 року.
У квітні 2022 року під час боїв за місто Рубіжне російські окупанти використали УР-77 для руйнування міської забудови – будинків мешканців міста.
Як свідчать дані порталу Oryx, станом на кінець липня 2022 року російські окупаційні війська втратили 13 машин УР-77 "Метеорит", з них чотири було знищено, ще дві — покинуто і сім — захоплено ЗСУ. Тепер вони працюють для розмінування території України.Танк з мінним тралом – це модифікований танк з протимінним тралом, який відрізняється від бойового танку в першу чергу відсутністю гармати.
Стандартно на танку відсутні засоби активного захисту як на корпусі, так і на башті, але українські військові встановили динамічний захист "Контакт-1". На передній частині корпусу танка встановлені спеціальні кріплення для мінного трала.Танк з мінним тралом призначений для знешкодження мін шляхом їх детонації в рамках "колії", яка покладається для техніки.
Ширина такої колії – 800 мм. На танкову базу встановлюється мінний трал каткового типу.Швидкість роботи з розмінування території варіюється від 6 до 12 кілометрів на годину.
У грудні 2018 року українська армія отримала три одиниці такого танку після передачі модернізованого та відремонтованого озброєння і техніки на військовому аеродромі під Житомиром.
У 2020 році Харківський бронетанковий завод виконував замовлення Збройних Сил Україна на постачання партії з шести танків-тральщиків на базі Т-64А.
Нагадаємо, що колишній командувач військ США в Європі генерал у відставці Бен Годжес зробив свій прогноз щодо розвитку війни в Україні. На його думку, ЗСУ зможуть відкинути російських окупантів до кордонів 23 лютого впродовж двох місяців.
uaportal.com