У соціальних мережах розмістили відео, в якому показано українську бойову машину піхоти БМП-1TС. Це рідкісна модернізація БMП-1, яку розробили перед повномасштабним вторгненням в Україну російських окупаційних військ.
Бойова машина у відео отримала додаткові щити для пускових установок протитанкових керованих ракет "Бар'єр". Інших змін, порівняно з довоєнною версією, ми не помітили.
До початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ ця версія БМП-1 була на озброєнні 53-ї окремої механізованої бригади, але деякі такі бойові броньовані машини використовували й інші частини ЗСУ.
Скільки наша країна встигла побудувати бойових машин БМП-1TС "Спис" ("Спис" - це назва бойового модуля) - точно не відомо. У відкритих джерелах вказується, що було збудовано приблизно 40-50 таких бойових машин піхоти.
БМП-1TС був одним із чотирьох варіантів, які українська промисловість запропонувала ЗСУ у рамках модернізації БМП-1. Його прийняли на озброєння у 2021 році.
БМП-1TС розроблена українською компанією "Техімпекс" на базі БМП-1. Головні зміни полягали у тому, що башту цієї бойової машини піхоти замінили на безпілотний бойовий модуль БМ-5 "Спис". Безвідкатну гармату 2A28 "Грім" замінили на автоматичну гармату ЗТМ-1 калібру 30 мм (це український варіант радянської автоматичної гармати 2A72). Є також кулемет КМ-7 калібру 7,26 мм (це український варіант радянського кулемета ПКМ) з боєкомплектом у 2000 набоїв.
З боків бойового модуля розміщено дві протитанкові керовані ракети "Бар'єр". Як додаткове озброєння можна використовувати автоматичний гранатомет (боєкомплект – 125 гранат) або великокаліберний кулемет калібру 12,7/14,5 мм.
Бойовий модуль оснащений системою наведення "день-ніч" з тепловізором та стабілізацією, а також повністю цифровою вдосконаленою системою керування вогнем Hunter з балістичним обчислювачем та автоматичним супроводом цілі.
Крім того, ця бойова машина піхоти отримала новий дизельний двигун УТД-20, захист стандарту НАТО класу STANAG 4569 третього рівня, а також нову радіостанцію Motorola. Усередині встановлені спеціальні енергопоглинаючі сидіння, які захищають під час вибуху.
Цікаво, що компанія "Техімпекс" раніше пропонувала встановити безпілотний бойовий модуль БМ-5 "Спис" на бронетранспортери МТ-ЛБ. Таким чином, бронетранспортер можна переробити в легку бойову машину піхоти.
Today