ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:55 04/12
СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
16:42 04/12
Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
16:35 04/12
"Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
 
16:34 04/12
У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
16:29 04/12
У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
   
12:47 03/12
Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
12:45 03/12
Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
 
12:42 03/12
3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
 
12:38 03/12
Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
12:33 03/12
Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
 
12:32 03/12
ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
12:30 03/12
Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
12:29 03/12
“Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      
14:24 02/12
ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
12:29 02/12
На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
12:28 02/12
Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
12:27 02/12
У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
12:16 02/12
Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
12:03 02/12
У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
12:02 02/12
Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
20:03 01/12
Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
17:06 01/12
Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
16:35 01/12
У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
16:32 01/12
Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
16:31 01/12
На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
16:29 01/12
Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      
16:27 01/12
Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
16:26 01/12
Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
16:01 30/11
Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
18:05 28/11
“Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
 
18:03 28/11
В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
18:01 28/11
Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
18:00 28/11
Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
17:58 28/11
Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
 
17:55 28/11
Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
17:53 28/11
Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
15:38 28/11
Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
11:30 28/11
Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
 
11:20 28/11
Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
 
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    Херсонські комунальники скаржаться на погану організацію з навчань з першої допомоги пораненим



    Лише двома годинами обмежуються заняття з першої допомоги пораненим для працівників комунальних служб, які опікуються чистотою і порядком в Херсоні.

    Про це на умовах анонімності розповів виданню Мост один з херсонських комунальників.

    Людина каже, що людей, які працюють в умовах щоденних обстрілів, не навчають належним чином навичкам домедичної допомоги пораненим:       

    При тому, що Херсон постійно обстрілюється, а віднедавна росіяни ще й використовують авіабомби, міська влада не приділяє достатньої уваги навчанню працівників комунальних служб домедичній допомозі у разі поранення. Для співробітників організували лише двогодинне навчання з волонтерами Червоного Хреста. Під час цього навчання людям встигли хіба що розповісти найголовніше про дії під час поранення себе або іншої людини, як зупинити кровотечу. Те заняття, на якому був я присутній, планувалося як півторагодинне, але волонтер, який нас навчав, подовжив його з власної ініціативи до двох годин. Бо лише за такий час було можливо стисло розповісти про хоча б базові речі.   

    За словами нашого співрозмовника, зараз заняття для інженерно-технічних та інших офісних працівників херсонських комунальних служб, а також для людей з робітничими спеціальностями проводяться за однією і тією ж методикою, чого робити неможна.

    Інженерно-технічний персонал та інші офісні працівники, – каже наш співрозмовник, – швидко засвоюють матеріал і отримують хоча б той мінімум знань, який дають на цих заняттях. Якщо говорити, наприклад, про двірників та працівників інших робочих спеціальностей, їм для нормального засвоєння матеріалу потрібні більш тривалі заняття і за іншою методикою. Бо це – зовсім інша аудиторія. Я спілкувався з волонтерами, які проводять заняття, і вони готові навчати саме комунальників робочих спеціальностей. Бо розуміють, що саме робочі працюють на вулицях – там, де з найбільшою вірогідністю можна отримати поранення чи навіть загинути. Саме робочі перебувають в умовах найбільшої небезпеки і найбільше ризикують. І саме серед робочих є загиблі та поранені. Тому потрібен індивідуальний підхід до організації навчань: комусь вистачить і двох годин, а для когось треба виділити більше часу.  
    Комунальник каже, що зараз через позицію керівництва, працівникам дуже непросто відвідати навіть двогодинні заняття. Бо людину можуть включити в групу, яка має пройти навчання в певний день і час, а напередодні заняття можуть змінити графік і поставити цю людину на зміну, сказавши, що вона пройде навчання якось іншим часом.

    Ці знання і вміння, каже херсонський комунальник, – можуть знадобитися людині в будь-який момент, але заняття з домедичної допомоги проводять «для галочки», щоб керівництво могло відзвітувати. Того ефекту, який має бути, від цього навчання немає. У мене є знайомі волонтери, і вони розповідали, що для них Червоний Хрест проводить курси з надання домедичної допомоги, розраховані на шість і на дванадцять годин навчання. Люди отримують і непогані теоретичні знання, і практичні навички. Можливо, варто з працівників комунальних служб сформувати групи для таких занять, щоб потім в кожній бригаді була принаймні одна людина, яка у разі потреби зможе надати іншим більш-менш кваліфіковану допомогу.
    Про ситуацію з навчанням комунальників кореспондент МОСТа поспілкувався з начальником Херсонської міської військової адміністрації Романом Мрочком і отримав такий коментар:

    Знання простих речей іноді рятує життя, а чітке розуміння алгоритму дій, звісно, допомагає надати допомогу іншим. Перші, хто пройшли навчання з домедичної допомоги, звичайно, були працівники комунальних служб. Так, це були лекції про найпростіші невідкладні дії у разі отримання травми, які несуть суто інформативний характер. Людей готували більше психологічно, щоб вони не розгубилися у разі виникнення екстреної ситуації. Основний меседж, який несуть тренінги – на місці пригоди, переконавшись у власній безпеці і безпеці пораненого, спробувати оцінити його стан, викликати медиків та залишатися з потерпілим до їх приїзду.

    Роман Мрочко сказав, що навчання комунальників буде більш поглибленим і не обмежиться теоретичним курсом:

    Ще плануються практичні навчання, де працівники-комунальники зможуть навчитися, як надавати допомогу безпосередньо на місці пригоди або поблизу від постраждалого. Це планувалося і раніше, а зараз, після вашого звернення, цьому питанню буде приділено максимум уваги.

    Олена Гнітецька, В’ячеслав Гусаков.




    Похожие публикации

    1-10-2023, 11:47
    На Херсонщині декілька шкіл готуються до офлайн навчання
    18-09-2023, 16:07
    У Бериславі поліцейський та військовий надали домедичну допомогу 4-м пораненим внаслідок атаки росіян з безпілотника
    17-07-2023, 17:45
    Будні Червоного хреста в Херсоні
    8-06-2023, 17:43
    Кількість поранених внаслідок обстрілу Херсону під час евакуації зросла до дев'яти осіб
    22-05-2023, 22:49
    У Херсоні не вистачає комунальників, фахівці приїжджають з інших областей — журналіст
    4-05-2023, 17:18
    У Херсоні збільшили розмір допомоги на поховання загиблих від обстрілів: як її отримати
    12-04-2023, 15:15
    На Херсонщині стартує проєкт ваучерної підтримки людей від Червоного Хреста: хто і як може отримати допомогу
    26-02-2022, 11:14
    Дорогі херсонці! Місту, нашим пораненим, каретам швидкої допомоги конче необхідна підтримка паливом
    19-08-2017, 12:39
    Херсонщина підтвердила свою обороноздатність

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:55 04/12
    СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
    16:42 04/12
    Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
    16:35 04/12
    "Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
     
    16:34 04/12
    У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
    16:29 04/12
    У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
       
    12:47 03/12
    Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
    12:45 03/12
    Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
     
    12:42 03/12
    3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
     
    12:38 03/12
    Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
    12:33 03/12
    Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
     
    12:32 03/12
    ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
    12:30 03/12
    Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
    12:29 03/12
    “Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      

    14:24 02/12
    ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
    12:29 02/12
    На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
    12:28 02/12
    Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
    12:27 02/12
    У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
    12:16 02/12
    Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
    12:03 02/12
    У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
    12:02 02/12
    Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
    20:03 01/12
    Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
    17:06 01/12
    Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
    16:35 01/12
    У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
    16:32 01/12
    Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
    16:31 01/12
    На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
    16:29 01/12
    Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      

    16:27 01/12
    Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
    16:26 01/12
    Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
    16:01 30/11
    Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
    18:05 28/11
    “Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
     
    18:03 28/11
    В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
    18:01 28/11
    Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
    18:00 28/11
    Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
    17:58 28/11
    Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
     
    17:55 28/11
    Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
    17:53 28/11
    Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
    15:38 28/11
    Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
    11:30 28/11
    Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
     
    11:20 28/11
    Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
     
    Все новости

    Наверх