Про це інформує голова координаційного гуманітарного штабу в Одеські області Олексій Чорний на одному зі своїх брифінгів.
Під час візиту на Херсонщину, 26 листопада, ми привезли чотири вантажівки з гуманітарною допомогою. Це була Новоолександрівська, Білозерська громади та Херсон. Ми зустрічалися з керівниками області, з паном Ярославом Янушевичем, який тоді очолював Херсонську ОВА. Тоді він зазначив, що є певний "кадровий голод" в адміністрації, тому що з 600 осіб, які працювали в адміністрації залишилось 60. Не було кому організовувати забезпечення гуманітарної допомоги й життєдіяльності та надання різних послуг - розповідає Олексій Чорний.
Він зазначає, що виникла така ідея - залучити різні громадські організації до реалізації проєкту "Волонтерський десант". Вирішили запросити небайдужих українців поїхати експериментальною групою в Херсон, щоб попрацювати на місці разом із місцевою владою й допомогти тим органам, які борються з наслідками окупації та обстрілів.
Голова гуманітарного штабу уточнив, що перший експеримент тривав десять днів. За цей час від представників влади було отримано багато схвальних відгуків. Тому було прийнято рішення організувати другий заїзд з гуманітарною місією, який триває й досі.
Куратор першого заїзду "Волонтерського десанту" Олександр Прокопьєв ділиться, що це небезпечно, але коли бачиш ситуацію в регіоні, то є бажання та сили допомогти.
Робили багато чого. Від фасування гуманітарної допомоги до спуску людей з поверхів домівок для евакуації їх на потяги. Люди на нас по-різному реагували, але загалом були вдячні. Іноді були шоковані, що люди з різних міст приїхали допомагати в Херсон - згадує волонтер.
Олексій Чорний підкреслив, що всі волонтери були забезпечені всім необхідним. Проживали в Миколаєві та їздили автівкою кожен день в Херсон й область. В Миколаєві добровольці жили в лікарні, де їх поселили в палати. Серед бажаючих допомогти були й іноземці, які активно брали участь у волонтерстві.
Він також звітував, що за січень 2023 зі складів гуманітарного штабу було відвантажено майже 700 палетів різноманітної допомоги. Кожна палета важить від 500 до 1100 кілограмів. Всього отримали допомогу понад 83 тисяч осіб, мешканців Одеської області та внутрішньо переміщених осіб. Зараз на складах залишилося близько двох тисяч палетів.
Можна подивитися всі рішення, які приймав гуманітарний штаб. Перелік всіх закладів, громадських організацій, комунальних установ, громад, які отримували гуманітарну допомогу. В цій табличці видно, коли прийнято рішення про надання допомоги, об'єми наданої допомоги та хто її отримав. Дуже багато питань виникало щодо розподілу допомогу. І з цього місяця ми будемо оновлювати цю інформацію щомісяця - уточнив Олексій Чорний.
Посадовець розповів, що на сайті вже опубліковано таблицю з усіма розподілами гуманітарної допомоги за минулий рік.
Наразі готується друга частина десанту. Одеський координаційний гуманітарний штаб отримав вже 20 заяв з різних міст.
Так, 9 лютого, протягом доби рятувальники Херсонщини ліквідували дві пожежі, що виникли внаслідок ворожих обстрілів зі сторони російських військових. Також, за добу, через російські обстріли загинули 3 людини, 4 жителі області дістали поранення різного ступеня тяжкості.
Зазначимо, що серед постраждалих – 15-річний хлопець. Він отримав легку контузію, тож лікарі надали йому допомогу на місці події.
intent.press