За інформацією, на території Нацпарку представлені майже всі види українських степів: домінуючі справжні злакові степи, а також пустельні та лучні на схилах двох балок. Через бойові дії екосистемам завдано великої шкоди.
Херсонщина. Російські снаряди на території Національного природного парку "Кам’янська Січ" Фото: Національний природний парк "Кам'янська Січ"/Facebook
"Загарбники залишили по собі вириті окопи, спалені і зрубані дерева, сліди пожеж, збудовані бліндажі, величезні вирви від вибухів та сліди пересування й стоянки важкої техніки. Це все впливає на екосистеми, вони знищуються. Самі біотопи втрачають природність, і навіть якщо біотопи заростуть за 30-50 років, вони будуть уже вторинними. Саме на цих ділянках відновлення екосистем неможливе без активного втручання природоохоронців. І цей процес активного відновлення є дороговартісним", - йдеться у дописі.
Херсонщина. Зруйнована військова машина РФ на території Національного природного парку "Кам’янська Січ" Фото: Національний природний парк "Кам'янська Січ"/Facebook
За даними Української правоохоронної групи (UNCG), смуга персофітних степів на лівому березі Каховського водосховища, ймовірно, буде зруйнована. Російські війська постійно обстрілюють цю ділянку з лівобережжя.
Що відомо
- У середині січня у Національному парку "Кам'янська Січ" дев'ять науковців з України та Великобританії оглянули п'ять відсотків від його території. Екологи та природоохоронці побачили там сотні нерозірваних снарядів, десятки мін.