На одній із найбільших онлайн платформ з вивчення мов українську почали освоювати 1 мільйон 300 тисяч людей. За даними BBC, вивчення української зросло на півтори тисячі відсотків за останні пів року в Німеччині, Польщі та Чехії. А в Британії піднялося з 37-го на 17-місце серед інших мов. Один із найпопулярніших університетів світу - Оксфорд - навіть запросив нашу вчительку з Херсона викладати, йдеться в ТСН.
Алекс - корінний британець, не має ані українського коріння, ані родичів в Україні, але активно вчить українську мову. Увесь його дім поблизу Оксфорда нагадує про Україну - скрізь прапори, орнаменти і навіть заставка в телефоні. А на столі, каже, найчастіше голубці. “Я надихнувся ще Революцією Гідності у 2013-му, треба було ще тоді почати вчити. А нині, з новим вторгненням 24-го, я захотів вивчити мову, щоб одного дня поїхати до України”, - розповідає Алекс.
На його удачу, в його британському домі поселилася справжня вчителька української Інна Сопрончук з Херсона. “6 років я вже викладаю українську мову як іноземцям”, - розповідає вона.
Місяць жила під окупацією, потім змогла виїхати. Чоловік пішов на війну захищати Україну, а Інна вирішила популяризувати українську в світі. “Я зробила розсилку серед британських університетів, де запропонувала їм викладати свій курс, і Оксфорд відгукнувся і сказав, будь ласка, приїжджайте, нам цікаво”, - ділиться Інна.
Незабаром на неї чекає ціла група студентів, яка зібралася напрочуд швидко. І якщо раніше, за статистикою, українську вчили лише ті, хто має коріння, щоб возз'єднатися з родичами, то зараз це люди, які нічого спільного з Україною не мають. Вся група - британці. “Звичайно, треба почати з алфавіту. Переходимо до базових слів, фраз - привіт, доброго ранку, добрий день. Багато з цих фраз вони вже знають, як доброго вечора, ми з України”, - розповідає вчителька.
В соцмережах це вже стало трендом, коли люди з інших країн хизуються своїми успіхами у вивченні української - як Аделіна з Казахстану, чи Марк з Америки, а ще Ориельєн з Франції, а також Рікочан з Японії і Джессіка з Канади.
Найшвидше, на практиці Інни, людина стала вільно говорити за три місяці інтенсивного вивчення. Інна каже, найлегше іноземцям запам’ятовуються картки, де зображені картинки, і потім це підкріплюється словами. Радить українцям з британських родин, беручи предмет, озвучувати, що це. Тоді буде стовідсоткове запам'ятовування.
“Моя улюблена фраза - смерть ворогам. Дуже люблю, як вона скочується з язика”, - сміється один з учнів.