
Ліза Андрієць німецьку мову вивчає останні два роки. Говорить, їй подобається тому, що ця мова дуже схожа на англійську, але легша - дівчина її вчить, щоб вчитися за кордоном в майбутньому.
У німецькому культурному центрі мову вивчають і діти, і дорослі, говорить керівниця Лариса Дворнікова. В основному для навчання чи роботи за кордоном, але є і етнічні німці. В центрі зареєстровані таких 200 родин.
"Німецька мова входить до п’ятірки найпопулярніших мов світу. Нею говорять дуже багато людей у різних країнах. Наш центр створений насамперед для етнічних німців, це люди, які тут проживають. В німецькій мові є такий вислів Mutter Sprache. У перекладі дослівно це - "мова матері". Мова, якою мати співала колискову, якою казали перші слова, вчили діти", - розповіла керівниця Херсонського центру німецької культури.
Херсонка Ольга Орлова говорить українською з 2016 року. Тоді, розказує, були популярні різні челенджі. Собі за мету поставила перейти на українську.
"Я собі тоді сказала: "А чому б не спробувати щось, що буде справді корисно для мене, щось нове для мене?" Я дуже люблю українську мову. Це моє внутрішнє, це не про моду, не про тренди. Це про те, що я себе відчуваю справді собою у своїй країні. Захотілося зробити щось для себе і я оголосила собі такий челендж – спілкуватися українською мовою скрізь", - каже Ольга.

Карина Козельська – вчителька новогрецької мови. У гімназії її вивчають близько 60 дітей. У Міжнародний день рідної мови в закладі провели відкриті уроки з мов національних меншин. Окрім уроків з польської, німецької та новогрецької у гімназії провели спільний марафон для усіх учнів закладу.
"Марафон єднання між учнями, які навчаються дистанційно, і учнями, які вже навчаються у гімназії. У нас є учні, які вивчають польську, німецьку, новогрецьку, але об’єднує усіх наша рідна українська мова" - розповіла вчителька української мови та літератури Херсонської гімназії №16 Юлія Мелько.
На Херсонщині проживають представники близько 115 національностей, говорить заступниця начальника обласного управління у справах релігії, національностей та мовної політики Тетяна Карагодіна. При тому, що в Україні налічується 130 національних меншин. Згідно з даними управління юстиції, в області офіційно зареєстровані 49 національно-культурних товариств, які вивчають свою мову, культуру, самобутність.
На останній сесії обласної ради, каже Тетяна Карагодіна, депутати проголосували за програму збереження та розвитку національних культур Херсонської області.
Суспільне Херсон