Вихователька дитячого садку, директорка, якого пішла на співпрацю з окупаційною владою, не знає як діяти тим, хто залишився в Херсоні без директорів.
"Я особисто не можу отримати ніяких пояснень від міського управління освіти. Річ у тому, що директора у нашому навчальному закладі немає і заробітну плату немає кому нараховувати. Як зрозуміти, що робити? Мене дуже турбує, що незабаром навчальний рік, а від керівників наших тиша", - говорить жінка.
За словами начальниці Херсонського обласного управління освіти Тетяни Юшко, ситуація вирішується і найближчим часом освітянам повідомлять алгоритм їх дій.
"Ми знаємо, що директори пішли на співпрацю, а ті хто не пішли на співпрацю, залишаться з нами і будуть отримувати заробітну плату. Ми все знаємо. Над цим питанням працюємо. Хай не хвилюються. Їм зателефонують", - говорить керівниця обласного управління освіти.
Працюватимуть освітяни дистанційно, але ті, які виїхали на підконтрольну територію України. Ті, хто залишився в Херсоні не працюватимуть, бо це небезпечно, розказує заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
"Звільняти їх ніхто не буде. Люди будуть відправлені у простій. У них буде 2/3 заробітної плати, поки вони не виїдуть і не почнуть працювати. Чи вже після деокупації вчителі повноцінно зможуть працювати", - розповів Соболевський.
За словами Юрія Соболевського, в школах і дитсадках, де директори стали колаборантами, будуть призначені інші керівники.
Що відомо:
- Окупаційна влада пропонує чотири тисячі рублів усім батькам, чиї діти від 0 до 18 чи до 23 років будуть навчатися очно в Херсонській області.
- Окупаційна влада анонсувала перелік шкіл і садочків, які відкриються у Херсоні. В більшості закладів, які вони називають, або директори не пішли на співпрацю, або їх немає в місті.
- На Херсонщині окупаційна влада примушує освітян працювати за російськими стандартами. За місяць до початку нового навчального року тиск посилився — ходять по домівках, вишукують вчителів, погрожують та змушують до співпраці.