Про це розповіла секретарка Херсонської міськради Галина Лугова, яка постійно спілкується із директорами та вчителями міста. Днями так звана "влада" провела зібрання із директорами шкіл Херсона, які радилися із Галиною Луговою перед тим, як піти на цю зустріч до міськради.
"Я зверталася і до Самойленка, і до Соболевського, в Київ до Комітету з питань освіти, звідти вже до Офісу Президента. Співпрацювати однозначно не можна. Вчителі, директора налаштовані на те, щоб не співпрацювати. З 63 шкіл прийшло всього 23, з них було тільки 14 директорів", - говорить секретарка міськради.
Вчителька, яка залишається в Херсоні говорить, що окрім директорів окупаційна влада поки не спілкувалася і не змушувала до співпраці. Говорить – зарплати шкільні вчителі отримують, але у складній ситуації знаходяться працівники позашкільної освіти.
"У нас дуже складна ситуація із позашкільними закладами обласного підпорядкування. Освітяни не отримали виплати ще за квітень та травень. Обіцянками годують, проте грошей ніхто так і не побачив. Крім сумісників педагогів, які отримують зарплату на своїх основних місцях, тобто в школах. Там працюють люди за основною зайнятістю, тобто для них це єдиний спосіб отримати якусь виплату", - каже вчителька.
Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов вважає, що росіянам не вдається організувати за своїми принципами освітній процес на Херсонщині. Тому окупаційна влада поводиться доволі агресивно.
"В квітні почали збирати по громадах, де є комендатури, якісь гауляйтери, вчителів. В одній громаді на сході області розповідали, що на них кричали та погрожували, що в них немає вибору, їх залякують. Про затриманих директорів у Херсоні не було інформації. А от у Каховці чи Новій Каховці були і затримання, і погрози ледь не позбавити життя чи засудити", - розповідає Данилов.
Херсонська вчителька Наталя Орлова виїхала з Херсона 24 лютого. З тих пір продовжує спілкування з колегами і учнями.
"У мене випускний 9-й клас. Більшість лишилася в Херсоні. Батьки хочуть продовжувати навчання в українській школі, за українською програмою. Вони дуже сподіваються, що з 1-го вересня ми повернемося хоча б в онлайн формат. Але вони хочуть навчатися саме у нас", - розказала Наталя Орлова.
Що відомо:
- Після зустрічі з так званою "військово-цивільною адміністрацією області" Херсонські вчителі відмовились співпрацювати з колаборантами та окупаційною владою.
- Абсолютна більшість херсонських вчителів відмовляється переходити на російську систему викладання, їхати до Криму на так звану «перепідготовку».
- У Каховці з 31 травня всі виплати заробітних плат освітянам і працівникам виконкому тимчасово заблоковані.