В управлінні освіти Херсонської міськради спростували інформацію про те, що вчителів змушують писати заяви власним коштом через нібито відсутність коштів у місцевому бюджеті. Вчителі, які через війну не можуть зараз виконувати свої обов’язки отримають дві третини посадового окладу.
Про це повідомила Херсонська міська рада із посиланням на начальницю міського управління освіти Наталію Журженко.
Вона сказала, що зараз усі заклади працюють онлайн і нікого з освітян не примушують брати відпустки власним коштом.
"Якщо люди виявляють самостійно таке бажання – ми їм не перешкоджаємо. Закон під час воєнного стану передбачає різні варіанти, в тому числі власним коштом. Якщо людина хоче кудись виїхати, не знає, коли повернеться, або в неї певні сімейні обставини і є власне бажання взяти власним коштом – чому вона не може це зробити?", - сказала Наталя Журженко.
За її словами, галузь освіти Херсона отримує кошти з різних бюджетів – і з місцевого, і з державного, тому працівник може отримувати заробітну плату з різних "кошиків". Те що вчителі працюють онлайн – не впливає на їх зарплату. Єдине, зараз не буде доплат за завідування кабінетом.
"З міського бюджету фінансуються групи продовженого дня, зараз ці групи не працюють, так, оцієї доплати не буде. Але за вислугу років, за категорію, за все інше – все вчителям буде збережено", - каже Наталя Журженко.
Також начальниця управління освіти Херсонської міськради сказала, вчителі, які виїхали за кордон, але мають інтернет, мають доступ до всіх платформ і можуть з іншого міста або іншої країни виконувати свої посадові обов’язки, можуть продовжувати навчання дітей. Їм буде зачислятися зарплата.
Чиновниця говорить, що у тимчасово окупованому Херсоні дітей навчають онлайн тільки за українським законодавством і за українськими програмами.
"Тиску наразі на освітян нема, ніхто не приходив, ніяких сумнівних натяків, пропозицій не робив. Освітяни Херсона навчають дітей за українським законодавством і за українськими програмами", - каже Наталя Журженко.
На базі закладів освіти працюють психологічні кризові центри, що допомагають батькам, дітям і освітянам. Зараз обговорюється навіть можливість відновлення роботи гуртків, які не можуть працювати дистанційно - це заняття футболом, плаванням, йдеться у повідомленні.
Суспільне Херсон