Чоловік каже: річкову переправу, якою іноді пропускали людей на підконтрольну Україні територію, розбомбили. Якби не волонтери, порятунку б не було.
Життя в окупації й виїзд
В окупованому селі, зазначає житель Бериславського району, довелося залишити хворих батьків. Виїхати вирішили після того, як 10 днів тому в населеному пункті почали розселятися російські війська."О 9-ій ранку прийшли двоє, неслов'янської зовнішності, чи то буряти, чи хтось ще. "Культурно-ввічливо" прийшли та відібрали в мене машину з гаража. Наступного дня прийшли до односельців, сказали: давайте нам плитку. Ми зрозуміли, що вони почали розташовуватися в нашому селі", – розповів переселенець.
З початку липня, каже чоловік, виїхати з окупованої Херсонщини стало не можливо. Російські військові закрили виїзди через Давидів брід та Берислав. Їхати через поля та лісосмуги було небезпечно. Врятуватися вдалося завдяки волонтерам, каже бериславець.
"Це була єдина можливість, якою не тільки ми скористалися, а й багато хто з наших односельців та громади. Ми переїхали у сусіднє село, і вже волонтери приїздили та нас забирали", – каже він.
Що з односельцями
З початку війни з рідного села, розказує чоловік, виїхало чимало мешканців, зараз там залишилися ті, хто не зможе виїхати"Доки до нашого села не зайшли окупанти, ми сиділи та думали перечекати, по новинах нам обіцяли, що це незабаром завершиться. Ті люди, які вже залишилися, ухвалили для себе якесь рішення. Ми живемо у сільській місцевості, люди обросли господарством і вони не зможуть кинути це", – зауважує чоловік.
Бериславець каже: ці люди, може, і не будуть боротися, лише будуть чекати на визволення та перебувати у безпеці.
suspilne.media