Про пережите в окупації Владислав Алексеєв розповів Суспільному.
Владислав Алексеєв жив у селі Шляхове, що в Бериславському районі Херсонської області. Каже, село окупували російські війська, тож мусили тікати.
«Спочатку наче все нормально було, нікого не чіпали, а потім почали думати про те, щоб робити референдум на "ХНР". І потім сказали, що буде мобілізація. І ми вирішили всі поїхати. Поблизу нашого села вже забрали чоловіків і зараз вони ходять копають окопи», – розповів чоловік.
Били, травматом по ногах стріляли
Владислав каже: у селі російські військові поводили себе нахабно. Обшукували будинки та знущались з мирного населення.«Заходили до однієї сім`ї, а у них син на поліцейського навчається. Вони з нього знущались, півтори години змушували віджиматись, били його, травматом по ногах стріляли. Батьку також по ногах стріляли. Вони там господарями себе виставляють. Роблять, що хочуть, у будь-які будинки заїжджають, не дивляться на ворота, паркан, заїхали та й все», – каже він.
Без світла, води та зв'язку
Антон Лисенко, зведений брат Владислава, говорить: води й світла в окупованому селі майже не було, мобільний зв'язок не ловився тижнями. Також розповідає, що дорога з рідного села до Кривого Рогу тривала 12 годин, їхали на власній автівці. Дідусь дорогу до Дніпропетровщини не пережив, у нього стався інсульт.«Дорога важка була, сильно важка. Блокпостів багато. Шманали, вертали, вивертали сумки. На кожному блокпосту треба щось їм давати. Не даси – вони починають «шмон наводити» в машині», – каже він.
За словами Антона Лисенка, родина далі планує їхати в Чернівці.
Кривий Ріг приймає тих, хто тікає з Херсонщини
За минулий тиждень, говорить координаторка з питань внутрішньо переміщених осіб громадської організації «Егіда–Центр» Лариса Сидоренко, Кривий Ріг прийняв понад п'ять тисяч переселенців з Херсонщини.На під'їзді до Криворізького району людей зустрічають. Там цілодобово чергують медики, психологи, представники червоного хреста і виконкому. Також є транспорт для перевезення людей до міста.
Суспільне Дніпро