«Новосельцев Михайло Вадимович (далі Позивач) є журналістом ІА "Стоп корупції ТВ". Захист довкілля завжди має суспільно важливе значення і в фокусі уваги суспільства та ЗМІ. Протягом останніх п’яти років Позивач готував матеріали про знищення природи на Арабатській Стрілці, яка відділяє Азовське море від затоки Сиваш та розташовується на території Генічеського району Херсонської області», — йдеться у позові.
Одеський апеляційний суд задовольнив позов активіста Михайла Новосельцева про визнання незаконним рішення Генічеської райради про затвердження проєкту землеустрою прибережної захисної смуги Азовського моря на Арабатській Стрілці. Проєкт установлював захисну смугу вздовж узбережжя шириною 100 метрів замість 2 км, як передбачено законом.
Законодавством встановлено, що водоохоронна зона морів, морських заток і лиманів, як правило, збігається з прибережною захисною смугою та визначається шириною не менш як 2 кілометри від урізу води.
Утім, після маніпуляцій на рівні районної ради із проєктом землеустрою, на Арабатській Стрілці все виявилося не так.
«Водоохоронна зона Азовського моря не збігається з прибережною захисною смугою. Площа прибережної захисної смуги вздовж Азовського моря на території Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області, згідно з інформацією з публічної кадастрової карти, складає 205.6 га, а водоохоронна зона вздовж Азовського моря на території Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області — 4612.3335 га. Така сама різниця — на території Щасливцевської сільської ради: 164.1 га та 4233.37 га.
Ця різниця показує, яку площу земель узбережжя виводили з-під дії обмежень правового режиму використання земель прибережної захисної смуги Азовського моря загальної довжиною близько 46 км», — ідеться в матеріалах, які надав активіст суду.
Цікаво, що зазначений проєкт землеустрою скоротив захисну смугу з 2 км до 100-10 метрів. Це надало можливість масово продавати землі на узбережжі у приватні руки.
«…Ширина прибережної захисної смуги спірним рішенням встановлена від 10 м до 100 м, що грубо порушує вимоги законодавства та може негативно вплинути на стан довкілля, може потягти за собою екологічні втрати та негативно вплинути на загальний екологічний стан прибережної захисної смуги та самого Азовського моря, чим створити небезпеку щодо санітарного та епідемічного благополуччя всього регіону та держави, призвести до невідновлюваних втрат навколишнього середовища та природних ресурсів», — зазначив Михайло Новосельцев у позові.
Судові суперечки тривали 5 років. Зрештою Одеська апеляція ухвалила рішення на користь активіста і в інтересах народу.
«П’ять років (!!!) ми довбали цю скелю! Тепер крадіїв – до в’язниці, а землю – народу! Це головна перемога цього року!» — прокоментував генічеській антикорупціонер Михайло Новосельцев.
«Це дуже потужна перемога в інтересах народу! Михайло завжди принципово йде у своїх справах послідовно та до кінця! Команда "Стоп корупції" пишається такими потужними професіоналами, борцями за права людей. Це чудовий подарунок на Новий рік!» — прокоментував перемогу очільника Генічеського осередку співзасновник ВГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.
Нагадаємо:
- Як повідомляв «СтопКор», Окружний адмінсуд Херсона задовольнив позов керівника Генічеського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Михайла Новосельцева та скасував новий генплан села Щасливцеве на Арабатській Стрілці. Цим генпланом чиновники відводили землі на узбережжі Азовського моря у приватну власність, що є грубим порушенням природоохоронного законодавства. У заяві активіст зазначив, що генеральний план Щасливцевого прийняли для розширення меж села втричі: з 780 га до 2358 га за рахунок земель водного фонду, змінивши категорії земель та режим їхнього використання. Щасливцевська сільська рада, затвердивши генеральний план фактично самостійно, поза межами своєї компетенції, без відповідного погодження збільшила межі населеного пункту за рахунок земель рекреаційної зони та дозволила їхню забудову в охоронних зонах водного фонду.
- Також раніше повідомлялося про те, що Херсонський окружний адмінсуд задовольнив позов Михайла Новосельцева до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, державного кадастрового реєстратора ГУ Держгеокадастру в Херсонській області, який уніс зміни до реєстру про скорочення ширини захисної смуги з 2 км до 100 метрів.
- Крім того Михайло Новосельцев виграв суд у Кабінет Міністрів України щодо нарахування сум виплат ветеранам війни.