Генічеська міська територіальна громада, створена у межах колишнього району, має доволі велику площу — відстань між селами Сокологірне і Стрілкове, наприклад, складає більше 80 кілометрів. Вчасно надати «швидку» допомогу, приміром, проблематично. Тож кілька років тому, аби встигати рятувати хворих, керівництво Генічеської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги і медицини катастроф вирішило створити відділення у селі Рівному, розташованому майже за 35 кілометрів від райцентру.
До недавнього часу, розповідає завідувач Генічеської станції «швидкої» Валерій Дронов, бригада у Рівному користувалася «ГАЗеллю». Машина була, м’яко кажучи, не новою — на виклики щодня виїжджала протягом півтора десятка років. Зважаючи на стан доріг, майже кожного дня на машині «летіли» ресори. А останнім часом, за словами Валерія Івановича, водії бригади завжди брали з собою для того, щоб рівняти диски, кувалду. Проїдуть 4—5 кілометрів по ямах — зупиняються і рівняють.
«На щастя, тепер кувалда нам не потрібна», — радіють водії. Днями до Рівного з Херсона прислали «Пежо». Не новий — до цього автомобіль обслуговував Голопристанський район, але його капітально відремонтували. Лишається сподіватися, що на вітчизняних ямах диво французького автопрому протримається довше за «ГАЗель».
«Пежо» з Рівного вже бачили у інших селах громади. Наприклад, у Новогригорівці, де днями сталась ДТП. Там хлопчик виходив з автобуса і не побачив автомобіль. У результаті «швидка» госпіталізувала його з переломом кісток гомілки.
Ще один юнак постраждав неподалік Салькового. 14-річний школяр йшов пішки з цього села до Новоолексіївки. Прямувати вирішив найближчим шляхом — залізничними рейками. Медикам хлопець розповів, що торкнувся дроту, який висів на вагоні, що стояв на колії. Отримавши удар струмом, втратив свідомість, а коли прийшов до тями, доповз до найближчого кафе. Звідти і викликали «швидку». Аби врятувати пацієнта, медикам довелося робити дефібриляцію передсердя.
Наразі хлопець перебуває у реанімаційному відділенні лікарні у Генічеську. Його життю нічого не загрожує.
Андрій БЕЙНИК.
Фото автора.
Співробітники відділення «швидкої» у Рівному: фельдшери Надія Куліш, Анна Закіряєва, Усніє Ільясова та водії Сергій Онищенко, Ленур Халілов, Ігор Барановський
Новий день