
Що таке сезонна алергія

- Коли пилкують дерева: кінець березня – до травня;
- Коли пулкують лугові трави: травень – липень;
- Коли пилкують буряни: серпень – жовтень.
Хто схильний до алергії

" Коли вже виробилися антитіла, то при зустрічі з алергеном проявляється така реакція. Якщо перші роки захворювання, це може бути мало алергенів і період хвороби буде не дуже затяжний. І якщо не звернутися до лікаря і не лікуватися за всіма правилами алергології, то період пилкування буде збільшуватися за рахунок того, що збільшується кількість рослин, а також тяжкість захворювання. Якщо спочатку це можуть бути прояви реніту: очі чешуться, з носа біжить, чхають, то потім це може прогресувати до бронхіальної астми", - розповіла Елла Туриця.
За її словами, з алергією не народжуються, просто передається від батьків схильність до неї. Воно може або спрацювати, або – ні.
"Буває так, що в родині алергіків нема, а дитина з алергією. Вчені проводили дослідження і виявили, що 15 % дітей у яких батьки не мали алергічні захворювання, стають алергіками. Якщо хворіє хтось один з батьків, то ризик збільшується до 40% особливо коли хворіє мати, а якщо алергіки і мати і батько, то навіть до 80%.", - каже лікарка.
Якщо раніше алергія проявлялася переважно в підлітковому віці, то зараз навіть маленькі діти мають прояви сезонної алергії.
Ознаки алергії

"Щоб точно визначити на що алергія треба робити алергологічне тестування. Є різні методи, це може бути і за аналізом крові, і шкільні пік-тести. При полінозі, основне лікування це алергенами, це як щеплення проти тої рослини яка викликає захворювання. Тому визначення точного алергена є обов’язковим. Є різні види лікування і малих уколів, крапельок, спреїв, пігулки. Але це назначає алерголог. Лікування мінімум 3 роки. За цей час може хворий повністю позбутися симптомів, але це не означає хвороба подолана. Це просто ми добилися ремісії захворювання. Це може бути довічно, але якщо багато контактувати з алергенами, то хвороба може повернутися", - розповіла Елла Туриця.
Алергени Херсонщини

"Існує і перехресна алергія між рослинами і харчовими продуктами. Це коли в час пилкування рослин з’їдаються продукти які мають перехресні алергені детермінанти у собі, то також будуть прояви алергії. Але це будуть прояви з боку ротової порожнини: набряк, зуд, біль", - пояснює лікарка.
За її словами, тополя не є великим алергеном. Дуже малий відсоток людей мають алергію на тополиний пух. Це в першу чергу механічне подразнення. Існує така думка, що пил рослин осідає на пух який його із землі підносить до органів дихання.
Профілактика алергії

"Якщо у родині алергіків народжується дитина, профілактика - це грудне вигодовування. Якщо нема такої змоги, то необхідно застосовувати гіпоалергенні суміші, які будуть зменшувати ризики прояву алергії. В родині алергіків ми не рекомендуємо заводити тварин, бо вони також можуть бути подразником алергічних реакцій", - каже Елла Туриця.
Вона радить до алерголога приходити, коли вже сезонна алергія пройшла, щоб виявити точний алерген. Наприклад, в листопаді. Головне не займатися самолікуванням. Чим раніше звернутися до лікарів, тим якісніше буде лікування.