— Було таке, що люди розверталися, тому що холодно. Але говорять, що приїдуть, тільки-но налагодиться погода, — розповідає Аліса Рубан, агентка туристично-інформаційного центру, розташованого в с. Щасливцеве.Даний центр здебільшого надає консультації щодо місця додаткового відпочинку. Три термальні джерела, серед яких нове, у Стрілковому, коса-острів Бірючий, рожеві озера: вам розкажуть, куди можна їхати і як дістатися. Слід приготуватися до того, що автобуси ходять не всюди і доведеться викликати таксі. Також у туристично-інформаційному центрі пропонують сувеніри, карти, промо-продукцію. Що ж до вибору пансіонату — він поки що залишається прерогативою самих туристів. Як правило, їдуть вже в заклад, де придбали путівки або забронювали місця. Зараз пансіонати та бази відпочинку Арабатки заповнені не більше ніж на 25%. Якусь частину номерів вже зарезервовано. Решта місць ще вільні.
— У нас ще триває бронювання, але на 50% номери вже викуплені. В основному, це постійні клієнти та відпочивальники з Дніпра, Запоріжжя, Харківщини, Києва та Західної України. І якщо раніше люди з віддалених регіонів побоювалися їхати ближче до адмінмежі з окупованим Кримом, то останніми роками ситуація змінилася, — розповідає директор пансіонату Віктор Євдокименко.Щодо цін на відпочинок, вони на Арабатці немаленькі. Якщо брати першу лінію — сімейний номер на 4 людей у двоповерховому котеджі з новими меблями обійдеться у 2500 грн. Харчуватися доведеться самостійно. У ціну путівки входять лише сніданки. Є й номери з претензією на відпочинок «мажорний». На Стрілці привертає увагу котеджне містечко у стилі глемпінгу (з англійської — гламурний кемпінг). Це мобільні будиночки-контейнери, розташовані у 30 метрах від моря. Фішка такого житла в панорамному вигляді, який відкривається зі спальні. Скло з захисної плівки, тож приватність відпочинку повністю захищена. У високий сезон (18 червня — 25 серпня) вартість такого номера доходить до 5 тисяч гривень. Всередині є санвузол, міні-кухня і кімната для малечі з двоярусними ліжками. Такий відпочинок модний за кордоном. На Херсонщині він з’явився у 2016 році і вже став популярним. Адміністрація котеджного містечка говорить, що багато будиночків вже заброньовані.
Щодо рівня сервісу та безпеки на пляжах — Арабатська Стрілка наближається до міжнародних стандартів. Еталонними визнано три таких локації. Їх власникам вручено екологічний сертифікат «Блакитний прапор». Це міжнародна програма, яка вже 35 років відзначає пляжі та яхтено-катерні стоянки в Європі, Африці, Канаді, Новій Зеландії, на Карибських островах тощо. Участь у ній беруть майже півсотні країн.Рішення про нагородження «блакитним прапором» ухвалює незалежне журі. Аби отримати відзнаку, об’єкт має відповідати 32 критеріям.
В цілому враження про Арабатку складається позитивне. Незважаючи на непрості, ризиковані часи для бізнесу, курорт розбудовується. З’являються нові пансіонати та бази відпочинку, частина з яких пропонують сервіс на високому рівні. Інша річ — ціна, яка може не підходити. Тут вже доведеться обирати: якщо є гроші, відпочивати в Україні чи за кордоном, економклас — без варіантів.
Марина САВЧЕНКО, Новий день