Депутати міськради вважають, що така кількість підприємств місту не потрібна.
Відмовити у наданні фінансової підтримки з бюджету і запустити процес ліквідації КП “Акваспорт” вирішила на своїй сесії 17 грудня Новокаховська міськрада.
Це підприємство створили на початку 2018 року для замовлення проєктно-кошторисної документації для будівництва в місті центру олімпійських видів спорту “Н2О”, яке нещодавно Кабінет міністрів України включив до переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на період до 2023 року.
Очолювала КП “Акваспорт” сестра тодішнього секретаря міськради Олександра Лук’яненка, а в штаті підприємства, крім неї, був ще бухгалтер. З міського бюджету на його утримання в 2021 році планували виділити майже 300 тис. грн, однак депутати визнали це недоцільним.
Також народні обранці поставили під сумнів доцільність існування КП “Муніципальна охорона”. Його створили 4 роки тому для “забезпечення схоронності і цілісності комунального майна та особистої безпеки громадян, відвернення та недопущення негативного впливу факторів протиправного характеру на території міста”. А як вказано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, основним видом його діяльності є “Діяльність приватних охоронних служб”.
На його утримання в місцевому бюджеті планували передбачити майже 4 млн грн у 2021 році і майже 4,5 млн грн у 2022 р. Проте депутати погодились виділити їм кошти лише на перший квартал 2021 р. і визначитись — чи потрібно місту взагалі це підприємство.
— Програму діяльності КП “Муніципальна охорона”, дійсно, треба переглянути. Зміни там потрібні однозначно, аби ні в кого не виникало сумнівів, що кожна копійка громади не витрачається даремно. Варто вивчити й досвід нашого міста-побратима Дрогобича, де подібна муніципальна охорона працює як годинник. І ми готові відправити туди наших хлопців у відрядження, — зауважив міський голова Володимир Коваленко.
Водночас він висловився проти суттєвого скорочення видатків для КП “Новокаховське шляхово-експлуатаційне управління” та КП “НК Екосервіс” на роботи з благоустрою та ремонти асфальтового покриття на прибудинкових територіях. Зрештою, не проголосували за ці зміни і самі депутати.
— Асфальт — не сніг, він одночасно на все місто не падає. А якщо місто не заасфальтоване і не прибране, то воно не місто. На щастя, Нової Каховки це не стосується. Тож навіщо скорочувати видатки на такі речі? — обурився Володимир Коваленко.
Депутати не приховували, що кількість комунальних підприємств у місті треба скоротити. Зараз їх тут, за офіційними даними міськради, нараховується 21. У першу чергу народні обранці пообіцяли взятися за вивчення доцільності КП “Новокаховська міська радіоорганізація”, яке видає за рахунок бюджету безоплатну газету “Говорить Нова Каховка”.
Олег БАТУРІН.
Фото автора
Новий день