Сутичкою в заблокованій ветеранами Операції об’єднаних сил сесійній залі і викликом поліції завершилась сесія Каховської міськради 28 лютого. Депутати від «Батьківщини», «Опозиційного блоку» і «Союзу лівих сил» відмовилися голосувати за порядок денний, що налічував майже 60 питань. Не затверджувати його закликав відомий у Каховці скандаліст — депутат Херсонської облради від «Опоблоку», неформальний «керівник» представників усіх вищеперелічених партій у міськраді Павло Філіпчук.
Учасників ООС поведінка депутатів вкрай обурила. Адже саме з їх вини місцева громадська організація «Учасники АТО «Скіф» залишилась без фінансування з міського бюджету. Виправитися депутати планували на цій сесії. «Скіфу» збирались виділити 200 тис. грн. Також на сесії мали розглянути низку питань щодо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій в ООС.
За словами Філіпчука, за порядок денний його «підлеглі» не голосували через включення до нього 20 додаткових питань, що не розглядалися на спільному засіданні постійних депутатських комісій. Однак самі депутати міськради пояснили це інакше — небажанням міського голови Андрія Дяченка вносити на сесію питання про дострокове припинення своїх повноважень. Воно також не вносилось на розгляд депутатських комісій.
— Ми не вносимо вказаний проект рішення через його необгрунтованість, — пояснила начальник юридичного відділу міськради Людмила Чиркіна.
Проект рішення про дострокове припинення повноважень Андрія Дяченка справді не містить жодного посилання на обвинувальні вироки щодо нього або рішення суду, що набрали законної сили про притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення з позбавленням права обіймати свою посаду. А саме це в даному випадку є головною вимогою для імпічменту відповідно до ст. 79 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
— Такі рішення судів на сьогодні відсутні. Підготовлений депутатами проект містить посилання на деякі ухвали судів. Але за частиною з них ще триває розгляд у касаційних інстанціях, а інші також не доводять факт порушення законодавства саме міським головою. Тому цей проект містить виключно суб’єктивну позицію «Опозиційного блоку», — додала Людмила Чиркіна.
— Я пропоную не вступати в безглузду дискусію з такою людиною, як Чиркіна, — у відповідь закликав міську раду Павло Філіпчук.
Після того, як міський голова навідріз відмовився від включення питання про імпічмент до порядку денного, депутати провалили його затвердження взагалі. Після цього сесію було оголошено закритою. Андрій Дяченко одразу покинув залу. Присутні учасники ООС і члени «Скіфа» почали вимагати від депутатів поновити роботу сесії і прийняти винесені на розгляд питання. Їм спробували пояснити, що це неможливо. Однак обурені ветерани заблокували вихід із зали і навіть вручили повістку до військкомату одному з депутатів від «Опоблоку». Оскільки народні обранці не могли вийти з приміщення, біля дверей виникла сутичка. Щоб заспокоїти присутніх, викликали поліцію.
Депутати були обурені поведінкою Дяченка. Причому не лише його противники, а й прибічники. За їхніми словами, яким би незаконним не був проект рішення про дострокове припинення повноважень, міський голова повинен був включити його до порядку денного. Тим більше, що за оцінками депутатів від «Радикальної партії» і «Укроп», навряд чи прибічники імпічменту могли б зібрати достатню кількість голосів.
Якби голосів таки вистачило, тоді відповідальність за прийняття незаконного рішення лягла б на саму міськраду. Тим більше, що воно було б далеко не першим для Каховки. Якби ж справа дійшла до реальної відставки міського голови, він із легкістю міг би поновитися через суд. Проте не лише через впертість депутатського корпусу, який ставить інтереси власні вище за інтереси громади, а й через прнциповість мера крайнім у цих розбірках залишилось саме місто.
Олег БАТУРІН, Новий день
Фото автора.