
У херсонській ЗОШ №4 вчителька української літератури у порожній аудиторії проводить урок для 11 класу, усі учні сидять за комп’ютерами. Другий тиждень як клас на самоізоляції. Поряд у кабінеті проходить навчання у звичайному форматі.

"З 30 класів наразі у нас 2 класи на самоізоляції – це 4 і 11. У кожному класі хворіє по одній дитині. Це підтверджений COVID-19. Освітній процес проводиться у повному обсязі, бо наше завдання – не тільки збереження здоров’я учасників освітнього процесу, а й організація якісного освітнього процесу. У цих класах налагоджено навчання за звичайним розкладом. Навчання проводиться із кабінетів, у яких мали би перебувати ці діти. Кожна аудиторія обладнана відповідною технікою: комп’ютери, мультимедійні дошки. Вчителі перебувають у класі і проводять уроки на затверджених на педраді платформах".
Щоранку медична сестра вимірює температуру усім працівникам школи, учні мають самі це робити вдома, каже Сніжана Левченко. Якщо у дитини фіксують підвищення температури, її відправлять до ізолятора, - розповіла медична сестра херсонської ЗОШ №4 Наталія Бакіна:
"Дитина звертається зі скаргами, я міряю температуру, якщо вона підвищена, то веду її до ізолятора і там вже чекаємо батьків. Цього один такий випадок був. 37,2 – вже до ізолятора".

"В одному класі у нас захворіла учениця і були контакти, тому що захворів учитель, тому всі ці класи, які були у контакті, вони зараз на самоізоляції. Вчителі використовують ті напрацювання, які були у нас ще з минулого року. Навчання цих учнів відбувається дистанційно.
Вчителька англійської мови Юлія Бакуменко показує програму, у якій почали працювати ще під час карантину навесні. Тепер, говорить, використовують її для класів, які на самоізоляції:
"Цією програмою ми почали користуватися ще минулого року під час карантину, тому що це дуже зручно. Ми маємо зворотній зв’язок і такі види роботи, як аудіювання, провести через такі платформи як зум дуже складно, а ця нам допомагає".

"За розкладом у мене урок і саме завдання я повинна дати. Я його створюю, назва "Контурна карта". І призначаю, що у дітей у загальному потоці буде нове завдання".

"Керівник навчального закладу в умовах автономії, враховуючи ситуацію із захворюваністю учнів у закладі, якщо більше 50% дітей хворіє, ухвалює рішення про перехід на дистанційну форму навчання навчального закладу. Станом на 3 листопада у нас у місті 8 навчальних закладів організовують дистанційне навчання у 29-ти класах".