Дистанційка для херсонських шкіл: чому переводять та як організований процес

Дистанційка для херсонських шкіл: чому переводять та як організований процесНа Херсонщині у двадцять одній школі та щести садках області введено дистанційне навчання. Чотири заклади повністю закриті на карантин. Про це розказав заступник голови облдержадміністрації Олександр Самойленко. Чому класи переводять на онлайн-навчання та як організовують процес у школах Херсона з'ясовувало UA:Херсон.
 
У херсонській ЗОШ №4 вчителька української літератури у порожній аудиторії проводить урок для 11 класу, усі учні сидять за комп’ютерами. Другий тиждень як клас на самоізоляції. 
Поряд у кабінеті проходить навчання у звичайному форматі. 
Дистанційка для херсонських шкіл: чому переводять та як організований процесНаразі у цій школі, розповідає заступниця директора Сніжана Левченко, через COVID на дистанційному навчанні 2 класи:
 
"З 30 класів наразі у нас 2 класи на самоізоляції – це 4 і 11. У кожному класі хворіє по одній дитині. Це підтверджений COVID-19. Освітній процес проводиться у повному обсязі, бо наше завдання – не тільки збереження здоров’я учасників освітнього процесу, а й організація якісного освітнього процесу. У цих класах налагоджено навчання за звичайним розкладом. Навчання проводиться із кабінетів, у яких мали би перебувати ці діти. Кожна аудиторія обладнана  відповідною технікою: комп’ютери, мультимедійні дошки. Вчителі перебувають у класі і проводять уроки на затверджених на педраді платформах".
 
Щоранку медична сестра вимірює температуру усім працівникам школи, учні мають самі це робити вдома, каже Сніжана Левченко. Якщо у дитини фіксують підвищення температури, її відправлять до ізолятора, - розповіла медична сестра херсонської ЗОШ №4 Наталія Бакіна:
 
"Дитина звертається зі скаргами, я міряю температуру, якщо вона підвищена, то веду її до ізолятора і там вже чекаємо батьків. Цього один такий випадок був. 37,2 – вже до ізолятора". 
Дистанційка для херсонських шкіл: чому переводять та як організований процесМедпункт у школі
У 27-ій школі на самоізоляції 4 класи. Навчання, говорить директорка Ірина Мітковська, триває. Оцінюють учнів за допомоги електронних щоденників:
 
"В одному класі у нас захворіла учениця і були контакти, тому що захворів учитель, тому всі ці класи, які були у контакті, вони зараз на самоізоляції. Вчителі використовують ті напрацювання, які були у  нас ще з минулого року. Навчання цих учнів відбувається дистанційно.
 
Вчителька англійської мови Юлія Бакуменко показує програму, у якій почали працювати ще під час карантину навесні. Тепер, говорить, використовують її для класів, які на самоізоляції:
 
"Цією програмою ми почали користуватися ще минулого року під час карантину, тому що це дуже зручно. Ми маємо зворотній зв’язок і такі види роботи, як аудіювання, провести через такі платформи як зум дуже складно, а ця нам допомагає".  
Дистанційка для херсонських шкіл: чому переводять та як організований процесАнна Могила – класна керівниця 5 класу Херсонської спеціалізованої школи №27, який наразі на самоізоляції. У роботі, розповідає, використовує Google Клас:
 
"За розкладом у мене урок і саме завдання я повинна дати. Я його створюю, назва "Контурна карта". І призначаю, що у дітей у загальному потоці буде нове завдання". 
Дистанційка для херсонських шкіл: чому переводять та як організований процесЗавідувачка методичного кабінету при міському управлінні освіти Вікторія Ільїна розказує, 16 жовтня набуло чинності положення щодо організації дистанційного навчання. Відтепер кожен навчальний заклад чи окремий клас, за рішенням адміністрації, може бути переведений на дистанційне навчання:
 
"Керівник навчального закладу в умовах автономії, враховуючи ситуацію із захворюваністю учнів у закладі, якщо більше 50% дітей хворіє, ухвалює рішення про перехід на дистанційну форму навчання навчального закладу. Станом на 3 листопада у нас у місті 8 навчальних закладів організовують дистанційне навчання у 29-ти класах".
Вернуться назад