
Як відомо, ще раніше для кожної області і кожного теплопідприємства був встановлений і узгоджений в НКРЕКП свій тариф на опалення. І за логікою, як в такому випадку можна встановлювати якісь рамки? Однаковою вартість послуги бути не може з тієї причини, що всі теплопідприємства різні: за кількістю котелень, протяжністю мереж, енергоефективностю обладнання і так далі. Вони мають свої видатки, а відтак – і свою вартість послуги.
Більш того, це обмеження в тарифах з’явилося в той час, коли теплопідприємства відпрацювали минулу зиму з тарифами соціально орієнтованими, але економічно не обґрунтованими. А тому опалювальний сезон 2018\2019 років завершився для тепловиків з великими «мінусами».
І це дало зрозуміти, що запровадження меншого тарифу у відповідності до Постанови №560 призведе до зупинки котелень. Було підраховано, що таке обмеження коштуватиме додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 років 7 млрд грн.
Зважаючи на недоречність даної постанови, звернення Асоціації міст України, уряд скасував Постанову № 560, яка встановлювала для теплопідприємств граничний тариф на послугу на опалювальний сезон 2019-2020 років. Як погодилися в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища, вона є економічно необгрунтованою і ставить міста перед загрозою відключення від тепла.