Одним із пунктів втілення в життя «Маніфесту роботодавців України» є «реалізація ефективної антимонопольної політики держави». Йдеться про встановлення конкурентних правил роботи на ринках природних монополій, зокрема, електроенергії. У той час, коли в Європі «зелена» енергетика активно розвивається, в Україні за її рахунок збагачується лише вузька група бізнесменів. Зараз в Україні виробляється менше двох відсотків енергії, а «зелені» отримують майже 9 процентів грошей з енергоринку, що становить півтора десятки мільярдів гривень на рік. Крім того, українські «зелені» тарифи у рази вище за європейські.
«Зелений» тариф, наприклад, на Сонце в декілька разів вище, ніж в заможній Німеччині. Якщо тенденція, що закладена у законодавстві зараз не буде змінена, ціна на електроенергію помітно збільшиться: в середньому ціна для українського споживача населення з 1-1,20 грн. за кіловат електроенергії може сягнути 4-5 гривень. Для суспільства це буде тягарем, який ми не зможемо потягнути.
По-перше, необхідно вимагати, аби вже цього року було знижено мінімум на 25% тарифи на Сонце та до 15-20% - на вітер.
«Зелена» енергетика в Україні має розвиватися, і цей розвиток повинен органічно вписуватися в енергосистему країни, а не витискати останні соки з промисловості і населення. Вона має будуватися за прикладом зеленої енергетики в Європі, а не стати черговою годівничкою привладних олігархів", - зазначає Олександр Олійник, голова Об’єднання організації роботодавців Херсонщини.
Так, українські підприємці розуміють: ніхто не вирішить їхні проблеми, якщо вони цього не зроблять самотужки. Адже український політикум поки що “успішно” доводить, що, приходячи до влади, перш за все опікується власними інтересами.
Українські ж роботодавці усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє України і той факт, що змінити ситуацію можна лише шляхом реалізації програми прискореного економічного розвитку. Але зробити це можна тільки за умови об’єднання зусиль бізнесу, влади та громадськості.