Заява Херсонської територіальної організація партії «Блок Петра Порошенка» щодо ситуації на 182 окрузі
Щодо ситуації, що склалася навколо результатів волевиявлення громадян у 182-му виборчому окрузі ( Суворовський та Дніпровський райони, Херсон)
Йдучи на дострокові парламентські вибори, політична партія «Блок Петра Порошенка», зобов'язалася провести ці вибори, як і будь-які інші, чесно, відкрито і прозоро. Адже як партія влади цілком усвідомлює свою відповідальність перед усім українським народом, перед кожним українцем за неодмінне дотримання прав і свобод, що гарантуються Конституцією України.
Свою виборчу кампанію партія «Блок Петра Порошенка» провела чесно і прозоро, не вдаючись до брудних технологій по відношенню до опонентів. Як один із найдемократичніших за весь час спостереження за виборами в Україні вже визнали виборчий процес і міжнародні, і вітчизняні спостерігачі.
Проте зараз, уже після встановлення результатів виборів, у певних мажоритарних округах здійснюються спроби змінити результати волевиявлення людей різними технологічними схемами. Прикро, що до брудних ігор вдаються саме політичні сили, що належать до демократичного табору.
Зокрема, ВО «Батьківщина», програвши у одномандатному виборчому окрузі № 182, намагаючись оскаржити результати голосування на так званих спецдільницях, взагалі поставила під сумнів саме право ув'язнених на волевиявлення.
Хоча ще два роки тому, у 2012 році, сама пані Тимошенко, будучи позбавлена волі, змогла скористатися цим правом як таким, що гарантоване українським законодавством.
Однак зараз, коли результати голосування по 182-му округу виявилася не на користь кандидата від ВО "Батьківщина", ця політична сила намагається трактувати законодавство вибірково, на власний розсуд.
Тому змушені нагадати деякі конституційні положення, що стосуються гарантій прав і свобод громадян.
Згідно до ст. 21 Конституції України, всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. При чому, у ст. 22 Основного Закону вказано: конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
За ст. 24 Конституції всі громадяни нашої країни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Стаття 70 Конституції встановила, що право голосу на виборах мають громадяни, які досягли 18 років. Цього права позбавлені лише люди, яких визнано судом недієздатними.
Стаття 71. Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Право на волевиявлення громадянам, які знаходяться за гратами, окремо прописане в українському виборчому законодавстві. Зокрема, у ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» вказано, що «підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці».
Керуючись цією нормою статті Закону, ЦВК видало Роз'яснення щодо складання та уточнення списків виборців (Додаток до Постанови ЦВК від 7 червня 2012 року No96). Лист Центрвиборчкому від 26.10.2014 також дублює відомості ч.10 ст.2 Закону та вказаного вище Роз'яснення ЦВК.
Що ж стосується конкретного випадку по ОВК № 182, то хочемо нагадати, що повторний підрахунок на дільниці 000001 (СІЗО) підтвердив, що виборці цілком законно отримали виборчий бюлетень, без порушень Конституції, Закону та рішень ЦВК.
Тому будь-які звинувачення у якихось підтасовках чи фальсифікаціях вважаємо абсолютно безпідставними. Голосування на виборчому окрузі, в тому числі на так званих спецдільницях, відбувалося у чіткому дотриманні прописаних законодавством норм.
Так, можна погодитися з тим, що виборче законодавство в Україні не є досконалим. В ньому дійсно є чимало спірних моментів. Але закон є закон. Навіть, визнаючи законодавство недосконалим, маємо чітко дотримуватися його духу і букви - якщо дійсно прагнемо побудувати в Україні правову державу.
До того ж, виникає запитання: чому пан Одарченко, який був народним депутатом протягом 8 років, так і не спромігся законодавчо позбавити ув'язнених права голосу, якщо вважає це надане їм Конституцією право прикрою «несправедливістю»?
Тож спроби ВО «Батьківщина», політичної сили, яка завжди сповідувала європейські цінності, поставити під сумнів конституційні права окремої категорії українських громадян вважаємо неприпустимими.
Будь-які суперечності, на наше переконання, мають вирішуватися цивілізовано, в судовому порядку згідно з законодавством демократичної України.
Херсонська територіальна організація партії «Блок Петра Порошенка»