Жителя Херсонщини засудили за наркозлочини та участь у псевдореферендумі окупантів



Жителя Херсонщини засудили за наркозлочини та участь у псевдореферендумі окупантів

Зображення: Вгору

Мешканця Херсонщини, Олександра Герасименка, засудили до 8 років і 6 місяців ув’язнення з конфіскацією майна. Вирок стосується наркозлочинів та участі в організації незаконного «референдуму» для російських окупантів. Про це повідомляє видання «ІРС-Південь», посилаючись на рішення суду.

Суд встановив, що Олександр Герасименко, безробітний уродженець Джанкоя АР Крим, проживаючи на Херсонщині, у вересні 2022 року добровільно долучився до організації російського «референдуму». Ця діяльність відбувалася у селах Загорянівка та Східне Музиківської сільської громади Херсонського району.

Крім того, Герасименка визнали винним у незаконному обігу наркотичних засобів. Зокрема, у жовтні 2023 року він продав канабіс за 200 гривень у селі Загорянівка. На момент вчинення цього злочину чоловік вже мав непогашену судимість за незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобів. Раніше, 25 січня 2023 року, Приморський районний суд Одеси призначив йому один рік позбавлення волі з випробуванням та іспитовим строком на один рік, який він не виконав. У жовтні 2023 року Герасименка затримали.

У суді чоловік свою провину заперечував. Він стверджував, що наркотичні засоби не виготовляв, не зберігав і не продавав. Участь у «референдумі», за його словами, була примусовою. Герасименко пояснив, що через відсутність роботи взяв у борг 7,5 тисяч гривень у окупаційного старости. Участь у голосуванні та його проведенні йому запропонували як «відпрацювання», після чого, за його твердженням, йому погрожував російський військовий.

Проте свідки спростували ці показання. Один із них повідомив, що за участь у «референдумі» обвинувачений отримав 30 тисяч рублів. Суд визнав Герасименка винним за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність) та ч. 2 ст. 307 КК України (незаконний обіг наркотичних засобів). До призначеного покарання також додали попередній вирок, і за сукупністю злочинів йому призначили 8 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок ще не набрав законної сили.

Незаконний «референдум» на Херсонщині

З 23 по 27 вересня 2022 року під час окупації Херсонської області російська влада провела незаконний референдум щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії. Окупаційні «виборчі дільниці» були порожніми, а представники нелегітимних комісій у супроводі російських військових обходили будинки місцевих жителів. Крім цього, окупаційні війська викрадали людей.

Раніше, 11 травня 2026 року, Херсонський міський суд виніс вирок жителю Херсона Анатолію Гурову, який у 2022 році працював в окупаційній «Херсонській державній морській академії». Гуров також виступав із публічною заявою та виправдовував окупацію Херсона під час незаконного референдуму.

За матеріалами: Вгору

Схожі новини

Коментарів ще немає