Як повідомляють журналістські джерела на Закарпатті, після візиту П.Порошенка та керівників правоохоронних органів до Мукачева, під час якого було представлено нового голову ОДА Г.Москаля і начальникыв обласних силових структур, фактично усі місцеві керівники написали заяви про звільнення із посад голів райдержадміністрацій. Також притихли в очікуванні, що ж далі буде, місцеві «царьки», які протягом багатьох років керували найзахіднішим регіоном країни в «ручному режимі». Запахло смаленим, адже Порошенком було повністю змінено державну вертикаль влади людьми, які не пов’язані корупційними зв’язками і завданням яких є наведення порядку на кордоні з Євросоюзом.
Першочерговими кроками, зі слів Глави держави, які будуть здійснені на Закарпатті, стане рішуча боротьба з контрабандними потоками, корупцією на кордоні і митниці, боротьба із сепаратистськими проявами і незаконними збройними формуваннями.
В цьому ж контексті висловився й Голова СБУ В.Грицак, запевнивши Президента, що Служба безпеки України не допустить існування в державі приватних армій. «Позиція СБУ чітка: ні - приватним арміям, які часто під виглядом охоронних структур носять зброю на вулицях мирних міст і сіл України. Ні - озброєним бандитським формуванням та структурам, які працюють у інтересах чи депутатів, чи контрабандистів. Ні - псевдопатріотам, які за спинами справжніх героїв, за тисячі кілометрів від лінії зіткнення, дозволяють собі пересуватися зі зброєю, стріляти з кулеметів, гранатометів, блокувати вулиці, зокрема, у мирному місті Мукачево».
За його словами, збройні розбірки, незалежно від того, хто в них бере участь, дискредитують справжніх патріотів України. Голова СБ України заявив, що спільно з МВС, Нацгвардією, Генпрокуратурою СБУ зробить все можливе, щоб ситуація в Україні залишалась стабільною.
Він також наголосив, що вживаються вичерпні заходи, щоб з’ясувати ситуацію, розібратися з каналами та особами, причетними до контрабандної діяльності в західному регіоні держави.
Закарпаття завжди було регіоном, де історично переплелись культури і традиції багатьох народностей, однак, попри це, існувала постійна проблема, зумовлена геополітичним розташуванням регіону на кордоні з чотирма країнами Європи, - контрабанда і корупція.
Саме для подолання цього ганебного явища, а також наведення ладу в питанні законності і безпеки громадян, Президент поклав великі надії на СБУ та новопризначених керівників області. Існує стійке переконання, що Закарпаття стане одним із «пілотних» полігонів, де Служба безпеки України, очолювана бойовим генералом Грицаком, продемонструє свої найбільш принципові якості і можливості, що стане початком кінця регіональної корупції і вседозволеності та прикладом законності для інших областей України.